Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Breezer Radar na gumach 650x2.2 w zaawansowanej fazie (kierownik, pedały, stery i hamulce do podmianki).

Fiolety dostałem w spadku od Córki Jedynej, która w swojej stalówce wolała czerń.

52414835236_2940146775_c.jpg52415114199_1567c05830_z.jpg52415270080_773a1061b0_z.jpg

PS. Przy okazji w/w "oddam" z upustem świeże pedały MKS SylvanTouring https://cech.bike/pl/pedaly/513-pedaly-mks-sylvan-touring-next-silver.html

i stery DiaCompe (fiolet i białe) https://cech.bike/pl/stery/316-stery-dia-compe-cb-2-1-18-ahed.html

Edytowane przez artoor
  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 6 latach Inbred prawdopodobnie pójdzie na zasłużoną emeryturę. 
Udało się upolować Genesisa High Latitude w Lardżu. Haki niestety zwykłe, ale co zrobić :( 

 

Wiem że Panowie ze stalowymi nadgarstkami nie kalają swoich rowerów przednim uginaczem. Moje nadgarstki jednak trochę zbyt wiotkie na takie manewry :)

I w kwestii amortyzacji właśnie mam zapytanie.

Czy ktoś próbował, albo zna kogoś kto próbował umieści w nim 120mm zamiast seryjnej setki? Dodatkowo przód podnoszą jeszcze stery z adapterem pod tapera. Zastawiam się mocno nad ulepieniem takiej "trailówki". I może ktoś coś takiego widział :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HӔL to wybitnie dobra rama! Poniżej na obrazku 3 cale z przodu i 2.6 cala na zadzie na obręczach 35mm wew.

Ostatnio nawet przymierzałem koła 27.5x3.5 z przodu i 27.5x3 cale na tyle na obręczach 40mm. Bez problemu to weszło. Niestety było to po pijaku i nie sfotografowałem dla potomnych. Niemniej jednak myśl już się zasiała w mózgu i teraz wytrzepać jej nie mogę, że jeszcze nie jest to odpowiednio "grübo".

image.thumb.jpeg.fe4aecf9f81500c659fddba9e3c30c9d.jpeg

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2022 o 22:45, Prz napisał:

Ostatno na OLX mignął taki frameset za 650, jeszcze tego samego dnia się sprzedał, za długo się zastanawiałem... Chyba nawet forumowy, przemalowany cały na kolor dość podobny do oryginału, gdzieś mi mignął jak szukałem o nim info w tym wątku.

Też się wkurzyłem za swe otępienie umysłowe i nie zareagowałem wcześniej - a mam graty na fajny projekt.  Byłem pierwszym właścicielem i raz już ją odkupiłem a następnie odzyskałem po kradzieży...no, cóż wypada mi jeszcze poczekać na do trzech razy sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam kolesia co ma w garażu Daewoo Lanos z 1998 roku z wszystkimi foliami na fotelach i przebiegiem 2500km. Auto co rok przechodzi pełne przeglądy, wody nie widziało, garaż wietrzony itd. Stan fabryka-igła. Ostatnio odrzucił ofertę kupna od jednego z youtuberow za 30tys zł.

Wiecie po ile teraz chodzą oryginalne silniki od motorynek Romet albo same motorynki?
Jak ktoś zachomikował 3-4 takie a były sklepy GS-owskie co miały ich kilkanaście, to teraz mają żyłę złota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roballinho: serdecznie podziękował jednak już retro emtebe posiadam a potrzebuję coś pod horyzontalne dropy, tarcze i 622 etrto pomijając zupełnie fakt, że te podwyższone pióra dolne przywodzą na myśl:

 

giphy.gif

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Roballinho napisał:

Wiem, czytałem. Mnie chodzi o sytuację, że ktoś albo kilka ktosiów trzyma ramę 30 lat w zamknięciu i nie ma pomysłu co z nią zrobić.
No chyba, że jest z zaginionego trzy dekady temu kontenera, to wtedy zrozumiem.

Na tym opiera się cały przemysł renowacji starych samochodów, że ktoś, gdzieś, coś trzyma od kilkudziesięciu lat 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki gustowny poojazd... tylko dużawy
 

https://www.olx.pl/d/oferta/pelago-wyprawowy-deore-dt-545-crmo-gravel-CID767-IDR4knp.html?isPreviewActive=1&sliderIndex=0

 

BTW. Jakby ktoś gdzieś widział fajne stalówko gravelotouringi na rynku wtórnym, albo i same framesety, to ja wciąż szukam 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20220926_091419_986_copy_3000x1688.thumb.jpg.e21a6c940a20d9836f1c294bf96a83cc.jpg

Ostatnimi czasy za mało poświęcam uwagi staruszkowi (ah te grawele) 🙃 Czas to zmienić. Mam jednak malutki problem. Przy mocniejszym hamowaniu koło przesuwa się w haku. Mam tak zarówno w amorze jak i w sztywnym widle Surly. Kupiłem nowe qr, zapinam najmocniej jak daję radę i d..a. Zna ktoś z was jakiś sprawdzony patent na taki problem? Czy pozostaje mi niestety dołożyć do interesu i kupić nowy amor pod sztywną oś i stery pod tapera? 

Edytowane przez yakuza79
  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...