Skocz do zawartości

[amortyzator przód] Rock Shox Recon - tylko jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój RS Pilot SL 100mm ma już 6 lat. Choć mało jeżdżony to jednak teraz chciałbym mieć coś lepszego, nowszego. Tora to podobno ciężki jak kotwica, a Reba za droga. Tak więc znalazłem 2 różne Recon`y :

 

1. Rock Shox Recon Silver TK Coil - rocznik 2012

Recon Silver TH Coil

 

2. Rock Shox Recon Silver TK Solo Air - rocznik 2011

Recon Silver Solo Air

 

Co wybrać? Czym różnią te dwa widelce?

Oba mają 100mm, ale rocznik 2012 jest 200g cięższy. Cena jest dokładnie ta sama - 169 Euro.

A może szukać Recon z Motion Control lub Dual Air czy U-Turn?

Czy można powiedzieć, że Recon Air to odświeżony Pilot SL? Czy poczuję różnicę?

Myślałem też ,że w ostateczności przeserwisuję Pilota, ale koszt: uszczelki 17 Euro, olej RS Pitstop 17 Euro, uszczelki kurzowe 15 Euro , więc nie wiem czy to się opłaca. A tak bym zaoszczędził kasy i jeszcze dostałbym coś za Pilota.

Ogólnie jeżdżę 20% asfalt 80% las, nie skaczę bo i nie mam gdzie.

 

Pomóżcie mi wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Silver Coil z 2012 ma nieco archaiczny system tłumienia - TurnKey Lockout. Jak chcesz coś porządnego to szukaj z Moition Control i zdecyduj czy chcesz z blokadą na kierownicy czy z goleni?

Recony nie mają systemu Dual Air, co U-Turn to się nie orientuję. Powietrzne Recony mają dwie komory pompowane jednym zaworem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli oba mają tylko blokadę na widelcu? W sumie blokada na kierownicy to też nie jest głupie. Czy jak kupię manetkę to będzie pasować? A co reguluje się po drógiej stronie - tłumienie powrotu?

A jeśli z tych dwóch to który wybrać? Warte są swojej ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby założyć manetkę blokady z kierownicy jest potrzebny nieco inny tłumik. Najpewniej oba mają tłumienie TurnKey, a który z nich... Ja bym szukał czegoś z Motion Control. Piszesz, że Tora to kotwica a te Recon'y też do najlżejszych nie należą - 2230 g i 2069 g. Masz TU dla porównania. Tłumienie Motion Control, waga 1820, manetka blokady z kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten pierwszy odpada tzn rocznik 2012 ponieważ to wersja sprężynowa a nie powietrzna i dlatego jest 200g cięższy. Najlepszy jest ten co zaproponował ulvgar. Jest to rocznik 2010 w najbogatszej wersji z MC i z złota anodą na goleniach o manetce blokady skoku z kierownicy już nie wspomnę. Posiadam taki sam tylko rocznik 2011 pracuje bardzo przyjemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten model co w linku drugim.

Całkiem dobry amor choć jakiś niewiarygodnie czuły to on nie jest... Ma natomiast dość dobrą sztywność. Uważam, że cena 600-700 to max

Ja osobiście bym kupił sobie używaną rebe i zrobił jej serwis.

O np taką [amortyzator] Rock Shox Reba - Forum Rowerowe - doświadczenia, rowery, dyskusje sklepy rowerowe, giełda rowerowa

co do recona sl to ma on Motion Control!! przynajmniej w wersji 2010 wzwyż.

Chyba ze to jakaś limitowana seria

http://www.synkros.pl/product-pol-2303-Rock-Shox-Recon-SL-SoloAir-100mm-Bialy-2010-zmanetka-pop-lock.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli mi się już wszystko miesza. O ile to dobrze zrozumiałem to są dwa różne tłumienia (nie lucząc.tłumienia piwrotu)

- tłumienienie TurnKey

- i tłumienie Motion Control

 

Oba można zablokować z widelca albo ,po dokupieniu manetki, z kierownicy.

 

Dodatatkowo przy Motion Control możemy zamontiwac manetkę Lockout Adjust, by płynnie regulować stopień kompresji.

Czy dobrze zrozumiałem?

Widziałem też kilka ofert gdzie w opisie jest : Recon TK ... tłumienie Motion Control.

Czy to błąd w opisie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja tk to z blokadą turnkey a nie MC

do tego dochodzą jeszcze dwie wersje goleni

silver golenie stalowe chromowane

gold wersja ze złotą anodą

 

najlepsza wersja to gold rl czyli

recon ze złotymi goleniami , tłumikiem MC i zdalną blokadą z manetki na kierownicy

 

co do opisów to lepiej widać na zdjęciach wszystkie wersje z MC mają naklejkę na prawej koronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - wersji z blokadą na goleni nie przerobisz na blokowanie z kirownicy.

Wersję z blokadą z kierownicy można poddać tuningowi tj. zdemontować manetkę i wyciągnąć z goleni sprężynę odbijającą ale wtedy blokowanie jest mało wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej miałem darta 3 na srebrnych goleniach i podczas normalnej jazdy strasznie się porysowały takie micro rysy, teraz mam recona na złotych anodach pół roku jazdy a golenie bez żadnej ryski jak nowe

 

dodam, że w dotyku są bardzo śliskie jak teflon i nie rysują się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się podczepię pod temat tez mam zamiar kupić nowy amor i się zastanawia czy kupić nowego recona Amortyzator RECON RACE 100mm (1982618494) - Aukcje internetowe Allegro czy tak jak kolega wyżej podał link do Rock Shox Reba - IDEAŁ (1987397680) - Aukcje internetowe Allegro wystawia go także kolega z forum ale jednak czy można wieżyc ze ma przebieg 1000 km ?? z poza tym bez blokady w manetce dlatego byłbym szczęśliwy gdybyście mi pomogli w doborze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...