Skocz do zawartości

[rower] do 11000zl


Roziu

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe że masz po prostu nie dostrojone zawieszenie. 120mm skoku to wcale nie tak mało, da się ogarnąć tym wiekszosc tras. Z Foxem doczynienia nie miałem, musisz kombinować. Odpowiednie ustawienie ciśnienia i odbicia to dobry kierunek.

Masz tam 32mm golenie, jesli bedziesz dużo zjeżdżal, góry, kamienie, korzenie. Mozesz odczuć brak sztywności, to moze bardziej dokuczac niż skok 120mm. Trochę szkoda że nie wsadzili tam modelu z 34mm goleniami. Ale i tak nie jest źle, kwestia ustawień, a w przyszlosci mozesz zapakować 130mm z grubszymi rurkami.

Jest jeszcze pytanie jak jezdzisz, jesli wybierasz trudne trasy i ogien z gumy, to może być zbyt delikatny sprzęt. Ale po tym co pisałeś nie sadze zeby tak było. 

Zresztą na moje oko przynajmniej połowa "endurakow" spotkanych w górach jest niewykorzystana.

Edytowane przez wojtt80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odczuwam brak sztywności, ciągle myślę, że to źle ustawiony amortyzator, ale pozniej no 32.. Mogłem polować na fox 34 kurde, brakuje! Ostatnio haratam dobry teren, że az szkoda mi tego sparka. Tez zauważam, że kiedyś chyba na 26 calach jeździłem szybciej niż na 29.. Mogę jeszcze potrzeba czasu, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Na 29 wydaje się wolniej, a jedziesz szybciej. Większy komfort powoduje, że wydaje się wszystko wolniej.

Realistycznie wygląda to tak, że na zawodach DH, czy koleś dostanie 26, czy 29 to pojedziesz bardzo podobnie i nie wpłynie to wynik.

Jak ktoś jest niski, to lepiej, żeby za plecami nie miał dużego koła. A jak ktoś jest wysoki, to nie będzie się dobrze czół na małych kołach z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry. Chciałbym Państwa prosić o uwagi dot. roweru Merida Big Nine 700, którego zakup rozważam. Rower posiada następującą specyfikację:

PRZERZUTKA PRZEDNIA Shimano XT
PRZERZUTKA TYŁ Shimano XT M8120 Shadow+
MANETKA PRZÓD Shimano XT
MANETKA TYŁ Shimano XT
WKŁAD SUPORTU Shimano BB71-41A pressfit
ŁAŃCUCH Shimano SLX
SZPRYCHY Podwójnie cieniowane czarne ze stali nierdzewnej
DĘTKI Ultralite-29
CHWYTY KIEROWNICY MERIDA COMP EC
STERY MERIDA M2331
ROZMIAR MOSTKA S-70 mm, M-80 mm, L-90 mm, XL-100 mm, XXL-110 mm
SIODŁO MERIDA COMP CC
OBEJMA PODSIODŁOWA MERIDA EXPERT
Czy Państwa zdaniem rower ten wart jest 8000zł, których żąda za niego sprzedawca? Czy możecie mi Państwo polecić alternatywę dla tego roweru w podobnej cenie? Nadmieniam, że jestem rosły i masywny (105kg), potrzebuję roweru z dobrym osprzętem, nie startuję w zawodach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

8000 zł za rower na tym osprzęcie to nie jest zła opcja. Można kupić coś podobnego taniej lub w tych samych pieniądzach mieć coś lepszego. W twoim wypadku skupionym się na kołach i ramie, bo to one muszą być mocne, żeby wytrzymać 105 kg.

Z polecanych rowerów na dobrym osprzęcie masz Rockrider XC500, Kellys Gate.

Merida jest także dobrym wyborem, ma równy osprzęt z 2 grup Shimano i co może być zaletą 2 blaty z przodu.

Z podobnych propozycji Canyon Grand Canyon 9, Specialized Chisel Comp lub Scott Scale 950.

Edytowane przez bogus92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć

Spec z 2018 r (jak niżej) 9000 zł - warto ? 

Jazda turystyczna , ambitna

W stosunku do poniższej specyfikacji hamulce slx.

https://www.greenbike.pl/rower-gorski-specialized-epic-hardtail-comp-carbon-2x-p-5501.html?gclid=Cj0KCQiAvvKBBhCXARIsACTePW_TEkoiKlopKK-LfjF_pYfw6cdLV357_2ULSoFtBswjHC4eT54uFLIaAl9sEALw_wcB

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...