Skocz do zawartości

[rower] do 11000zl


Roziu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym prosić was o pomoc w wyborze 29era. Rower ma służyć wyłącznie na maratony i xc wiec chciałbym żeby miał maksymalne sportową geometrie i sylwetka była wyciągnięta ( wzrost-180, noga-84). Wpadło mi w oko kilka modeli:

 

-scott scale 29 pro (http://www.scott-sports.com/us_en/product/11258/63853/221721)

 

-ktm myroon 2.29 (http://www.ktm-bikes.at/mountain/29er/hardtail-carbon/Myroon229.php?lang=DE)

 

-stevens sonora es (http://www.stevensbikes.de/2012/index.php?bik_id=170&cou=PL&lang=en_US)

 

-merida big nine carbon 3000-d (http://www.rowerymerida.pl/produkt335/big-nine-carbon-3000-d-rower-merida.html)

 

Myślałem też nad cube'em elite (http://www.cube.eu/29er/elite-29-super-hpc/) ale z tego co widze cube zbiera dość niepochlebne opinie. Jeśli ma ktoś jakieś inne propozycje to prosze pisac. Będę bardzo wdzieczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cuba i ktma mozesz skreslic na starcie, bo nie ma w ogole o czym gadac - sa to rowery rekreacyjne/dla kobiet (o innej budowie - proporcjach ciala)

 

jesli nie bawisz sie w mazovie, albo plaskie grabki, to przy twoim wzroscie rozwazalbym przede wszystkim dobrego fulla, tym bardziej, ze mieszkasz w krakowie, wiec kamyszki i gory raczej nie sa u ciebie od swieta

 

co do sztywniakow, to warto pomyslec, czy nie dolozyc do kompletnie wyposazonego superiora team, nawet z ewentualnym zamyslem sprzedania korby i wstawienia chocby xt celem zredukowania kosztu zakupu, albo sprawdzonego stumpjumpera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nabial trochę się zapędził w swoich uprzedzeniach względem Cube. Elite nigdy nie miał kobiecej geometrii i tylko sportową, bo do sportu był/jest przeznaczony.

 

TT jest porównywalna do Scale, a nawet odrobinę większe w popularnych rozmiarach M i L, a rama ma ostrzejsze kąty. Jeżeli ARG nie jest pustym sloganem, sprzęt może być przy okazji naprawdę zwrotny. Wada to widelec z nietypowym offsetem, co może utrudnić wymianę gdyby naszła na nią ochota.

 

BTW, ciekaw jestem skąd te niepochlebne opinie. Możesz przybliżyć?

 

Myroona też bym nie skreślał bez objechania. Owszem jest stosunkowo krótki, ale plusuje zwrotnością. Bb testował Race, który ma podobne geo i ocenił go jako maszynę, która przez w ogóle nie daje wrażenia jazdy na 29. Test polegał na porównaniu do Superfly.

 

Superfly też możesz rozważyć. Akurat pasuje budżetowo TREK ROWERY GORSKIE,SZOSOWE, TREKINGOWE 2011 Widziałem też, że stał w SSC, ale to było w czerwcu. Geometria G2 akurat zakłada długą ramę i wyciągniętą sylwetkę, a jednocześnie niewielki trail, przez co rowery mają być równocześnie stabilne i zwrotne. Jednym pasuje innym nie. BTW, ARG Cube to podobny patent.

 

Mi z 29 ht najbardziej podchodzi ten Cannondale Flash HiMod 29er 3 : Rowery : Katalog Rowerowy bikeKatalog.pl Liczbami też pasuje do twoich oczekiwań - to duże ramy. Tylko za ten 1000-1500 zł różnicy w budżecie wymieniłbym korbę. Patent z mocowaniem koronek na trzy śruby może utrudnić szybką wymianę, gdyby coś poszło nie halo.

Edytowane przez Sol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fulli brałbym sprawdzonego Spec Epica Comp-a 29" w rozm. 19".Cena 11 tys.zł. Najlepszy system zawieszenia ...minusem jest waga tego roweru.

Z hardaili CUBE Elite HPC cena co prawda przewyzsza 11tys.zł ale niewiele bo o 700zł.Zrekompensowane jest to że mamy świetną ramę carbonową, nowego F0x-a z cashimą no i pełną grupę X0, carbonowe dodatki Syntace i kola DT. Calość ma wyżyć w rozm. 19" ok 10,5kg więc całkiem optymalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sol - czyzby 2mm wiecej gornej rury obracalo ogromna wade w zalete lub chocby stan akceptowalny w przypadku osoby oczekujacej wyciagnietej sylwetki?

 

ja w tym rowerze na 99%musialbym miec mostek 125-130mm, a to sprawia, ze nie mozna mowic o czyms takim, jak przyjemnosc z jazdy

 

tak naprawde, gdyby cube dal o 20mm dluzsza gorna rure, to moglbym powiedziec, ze jest to moj geometryczny ideal, a tak w dalszym ciagu nie moge zrozumiec posiadaczy rowerow z tym napisem :)

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wziął KTM -może dlatego, że obecnie go mam na małych kółkach. Ale z geo jestem bardzo zadowolony. Wcześniej miałem Meridę i narzekałem na bóle pleców w okolicach lędźwiowych. Po zmianie ramy na KTM jak ręką odjął.

Ale to moje prywatne zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sol - czyzby 2mm wiecej gornej rury obracalo ogromna wade w zalete lub chocby stan akceptowalny w przypadku osoby oczekujacej wyciagnietej sylwetki?

 

ja w tym rowerze na 99%musialbym miec mostek 125-130mm, a to sprawia, ze nie mozna mowic o czyms takim, jak przyjemnosc z jazdy

 

tak naprawde, gdyby cube dal o 20mm dluzsza gorna rure, to moglbym powiedziec, ze jest to moj geometryczny ideal, a tak w dalszym ciagu nie moge zrozumiec posiadaczy rowerow z tym napisem :)

 

Myślę, że problem nie polega na tym, że Cube jest be, ale na tym że własną perspektywę traktujesz jak fakt ;)

 

Fakt pierwszy tymczasem jest taki, że Cube jest odrobinę większy i bardziej sportowo ukątowiony niż Scale. Mimo to Scale nie jest w twoim odczuciu be (w zasadzie to chciałem powiedzieć powyżej, ale naokoło ;)).

 

Fakt drugi jest taki, że autor nie jest szczególnie wysoki i na 623 mm powinien się rozwiesić jak pranie.

 

Celowo piszę powinien, bo fakt trzeci jest taki że każdy z nas ma różne proporcje i to że ty nie możesz się dopasować do Cube, nie znaczy że inny nie poczuje się na nim jak w domu.

 

Z tego płynie fakt czwarty - a może raczej wniosek czwarty - że na papierze czy w sieci to można sobie wybrać krąg rowerów do sprawdzenia. Ale o zakupie powinna decydować jazda próbna.

 

I w sumie tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

623mm to wymiar dla mnie i w takim tez kontekscie to napisalem, co zreszta wiaze sie z moimi subiektywnymi rozwazaniami, bo przeciez nie sposob opierac sie na symulacjach 'co by bylo gdyby'

 

oczywiscie jazda probna i zapoznanie z rowerem jest najlepszym rozwiazaniem, ale praktycznie podchodzac do tematu to u nas wyglada to tak, ze nawet jesli uda sie zorganizowac jazde testowa, to zwykle wyglada to tak, ze mozna smigac tylko w warunkach, ktore kwestionuja sens uzywania roweru mtb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie jazda probna i zapoznanie z rowerem jest najlepszym rozwiazaniem, ale praktycznie podchodzac do tematu to u nas wyglada to tak, ze nawet jesli uda sie zorganizowac jazde testowa, to zwykle wyglada to tak, ze mozna smigac tylko w warunkach, ktore kwestionuja sens uzywania roweru mtb :)

 

Oy, co prawda to prawda.

 

W Skiteam w Wwie masz wyrysowany tor na podłodze, normalnie między półkami i wieszakami. Prawie rozjechałem tam kiedyś jakąś panią ;)

 

W Rei w Seattle masz usypany singiel w sklepie - z ok. 30 metrowym zjazdo-podjazdem pod dach.

 

Słowem, jaki kraj takie testowanie rowerów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za spory odzew ;)

 

Fulla odrzuciłem od razu głównie przez wagę i cenę. Ten superior team fajny, też brałem go pod uwagę ale z tego co przeczytałem ma kosztować ~14tyś wiec poza zasięgiem. Natomiast spec wg mnie ma troche nienormalne ceny, a do tego przeczytałem na forum ze ma być droższy jeszcze o 10% ..

 

Cube pod względem osprzętu i wykonania ramy chyba najlepiej wypada w tym przedziale cenowym, ale już parę razy czytając forum natknąłem się na opinie ze geo w nich jest słabe, chociaż sam nie jestem ekspertem i nie mogę się w niej nic złego dopatrzeć ;) .

 

Co do superfly, zresztą też do scott'a mam spore wątpliwości co do tych katów- jeżdżę z w miarę wysoką kadencja, a tam są podsiodłowki ~72, główki 69.5 tez mnie nie przekonują .

 

Do tej pory najbardziej byłem przekonany do tego stevens'a - kąty 74, 72 i te 600mm na 18" wydaje mi się dobre do tego dystrybutor jest w Krakowie, wiec to by sporo ułatwiło.

 

Nastawiłem się na kupno w grudniu/styczniu, ale w przypadku kupowania na zamówienie przymiarka odpada (chociaż parę rundek wokół sklepu niewiele daje). Z kolei teraz można liczyć na większe rabaty do tego ciągle wydaje mi się ze ceny rowerów pójdą w górę ;). Nie wiem czy czekać do marca czy kupować praktycznie w ciemno bez żadnej przymiarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowy rozsądek podpowiada żeby nie brać bez przymiarki - zwłaszcza przy takiej kwocie.

 

Nie skreślałbym mimo wszystko fulla. W budżecie powinien zmieścić się bazowy karbonowy Tallboy. Nie będzie powalał osprzętem, ale na tej ramie da się sukcesywnie zbudować sprzęt w okolicach 10,5 kg. Może nawet mniej.

 

Aha, jeszcze jedna opcja http://beastiebikes.pl/bestiarium/display_product.php?pro=12&mod=29&id=143

 

Tyle, że tutaj musiałbyś nagiąć trochę budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten superior team fajny, też brałem go pod uwagę ale z tego co przeczytałem ma kosztować ~14tyś wiec poza zasięgiem.

Superior ma zniżki dla osób startujących w team'ach. Nie znam szczegółów, ale pewnie dobre kilka % można z tej ceny urwać. Niestety tutaj trzeba się też liczyć ze wzrostem cen z nowym rokiem w związku ze zmianą kursów walut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na ht i nie odczuwam potrzeby fulla- sam 29er będzie wystarczającą innowacja :) . Wolę mieć lżejszego sztywniaka z lepszym osprzętem. Chociaż przy nieograniczonym budżecie pewnie brałbym full'a pod uwage ;). Co do niner'a i superiora niestety muszę je wykluczyć, bo maksimum dla mnie to kilkaset złoty powyżej 11tyś, a w tych przypadkach nawet przy rabacie 10% wyszłoby powyżej 12.

Wygląda na to że bede miał spory dylemat z wyborem, bo opcji jest dość sporo, a nie mam szczególnego przywiązania co do firmy.

 

btw widzę ze spec już na swojej stronie zmienił ceny na wyższe, mam nadzieje ze reszta nie szybko pójdzie w jego ślady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabial - masz duża wiedzę na temat 29erów ale szczerze mówiąc robisz - niestety - złą reklamę 29erom, bo albo wg Ciebie ma być długa rama albo wcale bo te "krótkie" np KTM czy Cube są be... Ok - masz rację jeśli ktoś o wzroście grubo powyżej 190 przesiada się z 26" gdzie nawet zwykle rama 21" ma długość max 610-620 i wygladał na nim jak na zabawce. Natomiast osoba o wzroście ok 180 jeździ zwykle na ramie 18"-19" i długości ok 600( +-10 ) , czyli w tym wypadku te właśnie "krótkie" ramy 29erów będą idealne przy zmianie 26 na 29. Długość rury 606 mm w rozmiarze 48 w KTM to i tak dużo dla kogoś o wzroście 180 cm... Ok każdy ma inne preferencje co do jazdy albo " bo było tanio to kupiłem ramę 20 zamiast 18" - ale jak widzę takiego supermana w locie rozciągniętego max. na rowerze to aż to śmiesznie wyglada... A może uległ "presji" i nie kupił turystyczno-kobiecej ramy tylko sportowego macho bo gdzieś tak przeczytał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wezmiesz poprawke na to, ze rame 29" wypadaloby brac o okolo 1,5" mniejsza, to wszystko zaczyna sie trzymac kupy - rozmiar roweru definiuje przekrok i dlugosc gornej rury, a nie bezposrednio podsiodlowka...oczywiscie uzytkowo, a nie tabelarycznie

 

jezeli ktos przy wzroscie 180cm szuka 29era ht o klasycznie prowadzonej gornej rurze nad kroczem, to dyplomatycznie rzecz ujmujac nie jest to dobry kierunek

 

owszem, powinienem sila rzeczy promowac 29", ale po prostu staram sie byc daleki od choroby, na jaka duzo osob zapada, a brzmi ona mniej wiecej tak: nie wazne ile masz wzrostu, nie wazne jaki rower, wazne ze 29er!

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh chyba przesadzasz: sam jeździłem całe lata na ramach 17,5 około i mój pierwszy 29er to był scott 19". czyli odwrotnie do Twojej teorii :)

i co? i miałem sezon życia w górach! robiłem, co chciałem i czułem się, jak król. zjazdy techniczne? torpeda! zjazdy superszybkie po szutrach? torpeda! podjazdy po błocie? j.w.

mam 181 cm i normalną budowę. teraz szukam kolejnego 29er, ale właśnie chce nieco mniejszego bo ciekaw jestem, czy bym zyskał na super ciasnych zakrętach. i chce mieć mniejszy przekrok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
"jesli wezmiesz poprawke na to, ze rame 29" wypadaloby brac o okolo 1,5" mniejsza"

 

 

 

To dość ciekawe spostrzeżenie. Miałem Epica XL, jeździłem na Epicu 29 L i był za mały. Więc nie przesadzajmy.

 

Co do cen to w skiteam załatwisz 15% rabatu bez lizania butów (CUBE) , więcej strasznie ciężko. No a na pozostałe rowery minimum 10%. Pamiętajmy, że marże na rowerach poza wyjątkami oscylują w granicach 40%. Im większy sklep tym z reguły taniej zamawiają i niższe koszty przypadające na "rower"

Edytowane przez EpicPoznan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To dość ciekawe spostrzeżenie.

 

Ale to fakty:

http://26vs29.pl/gra...vs29er_rama.jpg

 

Zresztą na zdrowy rozsądek, jeżeli weźniemy 19 cali w 26er i 19 cali (podsiodłowa) w 29er - to pod siodłem mamy taką samą wysokość.

Natomiast z przodu główka ramy jest 6 cm wyżej, bo koło jest 6 cm wyższe.

 

A więc na środku ramy mamy około 3 cm wyżej - proste.

Dlatego jak weźmiesz 1,5 cala mniejszą ramę, to pod siodłem masz 4 cm niżej, z przodu 6 cm wyżej, średnio wychodzi podobnie, jak 1,5 cala większa rama w 26er.

Generalnie coraz większe odstępstwa są im rama mniejsza.

Bo przy ramach np: 22 cala, to prawie bez znaczenia, bo górna rura i tak idzie w poziomie prawie.

 

ps. a ja stałem się szczęsliwym posiadaczem roweru za 13-14 k, kupionego bardzo okazyjnie dużo poniżej ceny wyjściowej i dużo poniżej 11k (model 2012).

Waga 29er to około 9,5 kg, foty niedługo :D

Także panowie, śledzić aukcje, bo można kupić okazyjnie w cenie o jakiej nie marzycie :)

 

ps. mam na sprzedaż swojego obecnego 29er - 11 kg na XTR, ktoś zainteresowany?

Edytowane przez evo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem Stumpjumper Expert Carbon 29 w rozmiarze 17,5 cala ..... po czym zmierzyłem podsiodłową i wyszło prawie 47,5-48 cm (a więc prawie 19 cali)!

Ktoś ma Speca i też ma tak dziwną wymiarówkę?

 

Rozmiar ramy na 100% to 17,5 cala, bo taki jest napis na ramie, długość górnej rury i przekrok na tej wysokości, co podają dla rozmiaru 17,5 cala.

Także dziwny sposób podawania rozmiaru.

Inna sprawa, że rama Speca robi niezmiemskie wrażenie, nawet Scott wysiada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, że na zdjęciach nie robił na mnie większego wrażenia, ale na żywo te przekroje to jakiś kosmos, fajne ale chyba przesadzili w niektórych miejscach :D

dla przykładu szerokość górnej rury to z 10 cm.

 

Ogólnie to miałem mega szczęscie, bo kupiłem okazyjnie model ekspozycyjny, a więc lepiej wyposażony, wszystko na XO (manetki i przerzutki przód i tył), lepsza sztyca itd. Kilka rzeczy już wymienione na lżejsze.

Jedyny minus tego rozmiaru, to wysoki przekrok, bo ogólnie ta podsiodłowa to mi na 17,5 nie wygląda.

Teoretycznie też jest trochę krótki przy mostku 90mm, dlatego jest już 110 mm, powinno być lepiej na podjazdach bo pozycja bliżej ośki.

 

ps. amor ma ustawione wstępnie 80mm, do tego główka ramy tylko 100mm, no i dzięki temu pozycja kiery na tej samej wysokości co w 29er, w końcu :)

ps2. A co lakier jakoś bardziej wrażliwy niż na innych?

Edytowane przez evo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...