Skocz do zawartości

[rower] Kross Sign FR2


Rekomendowane odpowiedzi

Mój kumpel sobie go kupił jakiś tydzień temu. :D Bardzo fajny rowerek, skakał po schodkach, murkach i nic się nie dzieje. No może poza skrzywionymi kołami, ale tak już było od nowości. :035:

 

Wczoraj zaliczył porządną glebę (prawdopodobnie złamany obojczyk :(), a w rowerze tylko łańcuch spadł. Reszta działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wczoraj sobie zrobiłem traskę ok 80 km. :) Całkiem fajnie, widelec w dół, siodełko w górę i bez problemu możńa jeździć. Nawet mnie dzisiaj (_!_) nie boli. :D

 

Jak już wróciłem do domu to złapał mnie skurcz w udzie, ogólnie baardzo wymęczony byłem, ale to dlatego że od 8 do ok 17 zjadłem tylko 3 kanapki z serem i wypiłem 2 litry wody. Rower sam w sobie mnie nie zmęczył (no może waga przeszkadzała, ale coś za coś :)).

 

Generalnie pozytywnie zaskoczony jestem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś z Was jeździ na Krossie Sign DS?? Chciałbym wiedzieć, co o nim sądzicie, czy wart jest swojej ceny. Z góry dzieki!

 

PS. Cookiesrulez - zaebysty DROP!! pozdro

Edytowane przez momaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wymiennych tulejach o średnicy 83mm. Jeśli dobrze zrozumiełem pytanie. :D

 

Dane z testy w bB, który moim zdaniem jest "dość" nieobiektwny, stosukowo duża masa roweru i znaczna progresja tylnego zawieszenia zostały przedstawione jako spore atuty.

 

Z drugiej strony, opłacalnośc ocenili na 3,8 w skali od 1-6, z powodu tańszych Signów w ofercie. :eek: IMO FR2 jest najbardziej opłacalny...

 

Ale i tak lubię bB. :D I mój rowerek też. Chociaż co chwila muszę coś dokręcać, wczoraj znowu musiałem kasować luz na sterach... Przedwczoraj dokręcałem przednią tarczę hamulcową, wcześniej korby...

 

A w zawieszeniu ciągle coś mi strzela tak metalicznie, jak przy odkręcaniu zapieczonych śrub. POluzowałem i dokręciłem z powrotem te mniejsze śruby przy osi obrotu, przez pół godziny było cicho, ale potem znów zacżęło trzaskać... :glare:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ciągle odkręcających się śrub to proponuje je przelecieć tym specjalnym preparatem przeciwdziałającym odkręcaniu się przy drganiach lub o ile się nie myle towotem.

 

Czyżbyś bendus chciał zakosić do swojego goosa łożyska z signa... :)

 

Cookies, jak możesz to zdawaj częsciej relacje z jazdy itp. bo aż mi ślinka cieknie na myśl o tym rowerku.

 

Pzdr!

 

PS. Cookies, jeszcze jedna mała rada. Staraj się lądować na dwa kółka... ;)

Edytowane przez kordzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No staram się co jakiś czas pisać co sie dzieje z Signem. :)

 

Ten preparat musze kupić bo dzisiaj znowu musiałem dokręcić śrubki w tarczy. :eek: zaczyna mnie to wkurzać. Wiesz może jak się nazywa ten preparat?

 

 

A co do jazdy to dzisiaj byłem trochę rozkojarzony ;) i na dropie zanurkował mi przód. Przed potężnym glebnięciem uchroniła mnie technika i Pike. :D Jak zauważyłem że źle się dzieje to wychyliłem się na maksa do tyłu i dobijając amora wylądowałem cało.

 

Swoją drogą bardzo miło działa Pike, przy dobiciu po prostu kończy się zakres ruchu, nie ma najmniejszych trzaśnięć, puknięć albo stuków. :D

 

 

A co do lądowania to staram się, staram :) Dzisiaj był niechlubny wyjątek bo najpierw wylądował mi przód, ale z reguły najpierw spada tylne koło a zaraz po nim przód. Widać to zresztą na filmiku parę postów wyżej. A ta rada to odnośnie luzowania się sterów? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nazwy preparatu nie znam choć jak tak już pisałem może do tego posłużyć towot (/tawot), ale nie jestem pewien, więc lepiej niech ktoś jeszcze sie wypowie.

 

Co do rady to chodziło mi o to, że na dwa kólka jest poprawniej i sprzęt się mniej "męczy"... :)

 

Fotki miodne, o wiele, wiele lepsze niż te pierwsze bo po oglądnięciu tamtych troszke zwątpiłem w urok tego roweru... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki dla Paviarottiego są tam gdzie poprzednie: http://www.pinkbike.com/photo/?op=list&fun...touserid=107970. Ale nie mogłem ostrości złapać coś... :033:

 

 

Kordzio, rura górna przy główce ma między 3,5 a 4 cm szerokości (nie mogłem dokładnie zmierzyć bo ma zaokrąglone krawędzie), a w miejscu gdzie zaczyna się wzmocnienie przy rurze podsiodłowej ma 3 cm.

Edytowane przez cookiesrulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znajomy kupił Sign FR2 i miałem okazje troche nim posmigac i oto moje spostrzezenia:

Od razu musze powiedziec ze to była moja piersza jazda na rowerze typu FR.

No wiec rower robi bardzo dobre wrazenie oprocz jedenej rzeczy - geometria.

W bB napisali kąt główki 71-72 !! w rowerze FR ?.Miałem okazje jezdzic nim w czeskich izerach

zadnej ekstremy ale no własnie kąt główki cookiesrulez nie masz wrazenia ze Sign jest nerwowy?

Na płaskim i delikatnych nachyleniach rower jest łatwo skrętny to jest plus ale gdy nachylenie wzrosnie trasa jest kamienista czułem sie jak na swoim XC a co gorsza pod moim ciezarem Pike miał duzy sag i pewnie czasem kąt główki był jak w szosówce! Pozatym baza kół tez jest krótka a to tez wpływa na nerwowosc na zjazdach...Jezli sie przyjzec geometriom rowerów to mozna powiedziec ze 70-71 główki to xc - 69 powiedzmy enduro a fr najczesciej mają najwięcej 69.Mozecie powiedziec czepił sie gość kątów ale wg mnie to bardzo bardzo wazny parametr.

Edytowane przez stanki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

 

Powiem tak - Sign jest zwrotny, ale jak dla mnie nie nerwowy. Szeroka kierownica pozwala zarówno na szybkie skręty jak i delikatne pokonywanie łuków.

 

 

Mi osobiście geometria pasuje, ale jeśli ktoś nie lubi gwałtownych skrętów to faktycznie może mu nie odpowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za te wymairy cookies. Jak będziesz miał kiedyś tam ten apart jeszcze to zrób prosze dokładne zdjęcia spawów (głównie chodzi mi o główke, mocowanie wahacza i amortyzatora). Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gratuluje Cookies nowego roweru :) Też mam go kupić tylko że jak na razie czekam właśnie aż je zrobią. Takie mam pytanie ile gdzieś metrów ma ten drop na filmiku, i jak sign spisuje się na zjazdach bo we wcześniejszych postach nie znalazłem o tym informacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pojawiło się kilka rzeczy które mnie wkurzają:

 

- trzeszczące śruby przy wahaczu. Nie wiem czy to dokładnie śruby czy jakieś mocowanie, ale dźwięk jest taki jak przy odkręcaniu zapieczonej śruby, pojawia się przy lekkim ugięciu tylnego zawieszenia.

 

- notoryczne odkręcanie się śrub w przedniej tarczy - lakier pomógł na krótko, będę musiał spróbować czegoś innego

 

- trzeszczenie i lekki luz na pedałach

 

 

Dzisiaj postaram się nad tymi rzeczami popracować. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...