Skocz do zawartości

[rower] Kross Sign FR2


Rekomendowane odpowiedzi

' date='2.04.2006, 16:30' post='181311']

Czułem, że rama i damper w Krossie to szajs, bo jest zbyt tanio ;) I moje przeczucia się sprawdziły. Zrobili takiego lepszego makro i wsadzili do niego super amor i hample...

Nie bardzo rozumiem - co ma rama do pękającego dampera ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz mieć spory problem, powiedzą Ci, że to jest uszkodzenie mechaniczne powstałe w wyniku nieprawidłowego użytkowania, pomijając fakt, że będą to pewnie rozpatrywać parę tygodni.

Głupoty piszesz. Jak nie miałeś do czynienia z reklamacjami o Krossa to nie pisz nic. Kross jako jedna z niewielu firm nie robi problemów przy reklamacjach, nawet jeżeli sprzęt był używany niezgodnie z przeznaczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej to kupowac signa fr2 jak mam 3000zł czy nie bo w sumie Twój damper mogł miec jakas wade techniczna no i po 2 damper niejest firmy kross wiec niemowił bym odrazu ze ta rama jest słaba. Ja mam Authora Basic sx w kórym obrecz alexrims dm18 pekła mi po 1 skoku jak bombka z choinki:D obawa kupna krossa jest dla mnie to ze ma go dosc mało osob i na zywo niekogo nieznam a w internecie znalazłem 2 osoby i w tym Tobie pekł damper a drugi kolega ma acere zamaist x-7 a to troche róznica jest;) jezeli ktos jest posiadaczem tego rowerku jeszce niech napisze czy mu tez sie cos popsuło po tygodniu czy warto jednak kupic ten rowerek bo jest kuszaca oferta a damperek po wakacyjnej pracy sie najwyzej wymieni:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że rama jest zła. :) Po prostu damper strzelił. I nie wiem czy to po prostu wina dampera, czy rama jest tak skonstruowana że działają na niego zbyt duże siły.

 

Mimo wszystko jednak brałbym FR2 bo w tej cenie nie znajdziesz nic innego z Pike'em i osprzętem Hussefelt. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością nie jest to wina ramy, sam jestem posiadaczem sign-a ale FR1, w nim damper jast słabszy bo 501. Posiadam go już jakieś miesiąc, intensywnie robiąc to, do czego został stworzony i damper ten sprawuje się w nim doskonale doskonale.

 

Jedyne co mi się w nim nie podoba to słaby lakier, ledwo się czegoś dotkinie i już jest rysa. W moim przypadku nic się w nim nie popsuło tylko jakoś tylnia piasta trzeszczy. Jeśli ktoś chce zazięgnąć informacji to chętnie odpowiem na gg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, co do fotek w pierwszym poście. Z tego co widze to na pierwszym foto jest załączona blokada na 95mm (i na ostatnim chyba też), mam racje?

 

Cookies, jak rowerek do Ciebie wróci i będziesz miał aparat to zrób prosze fotki w ciągu dnia na słoneczku bo te pierwsze takie nie bardzo bo za ciemno. Pzdr!

 

333 post na forum, czekam na 666- może się coś wtedy wydarzy... :twisted: (o ile dotrwam) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym zdjęciu skok jest ustawiony na 100mm (trochę sagu zostaje zawsze po zejściu z roweru, nie wiem czemu :glare: ) Blokada wyłączona. :) Jak jest włączona to dźwigienka od manetki do amorka prawie dotyka kierownicy.

 

A ogólnie to przy mojej wadze Pike ma potworny sag przy maksymalnym skoku - prawie 40mm. :eek:

Ale i tak pracuje miodnie. :D

 

 

No i tydzień bez roweru minął, ale do Świąt ma już być do odebrania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Biker_666

Moj kumpel mial kupwac tego krossa ale zadzwonil do fabryki dla pewnosci i sie okazalo ze wycofuja ze sprzedazy bo rama ma jakas wade bo caly czas przychodza im reklamacje z urwanym wahaczem :| Ja osobicie od poczatku czulem ze za tanie te rowerki. A wogole to podobno duzo ludzi kupuje te rowerki tylko po to zeby sprzedac na czesci i sie jeszcze 500-1000 zl zarabia na tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kumpel mial kupwac tego krossa ale zadzwonil do fabryki dla pewnosci i sie okazalo ze wycofuja ze sprzedazy bo rama ma jakas wade bo caly czas przychodza im reklamacje z urwanym wahaczem :| Ja osobicie od poczatku czulem ze za tanie te rowerki. A wogole to podobno duzo ludzi kupuje te rowerki tylko po to zeby sprzedac na czesci i sie jeszcze 500-1000 zl zarabia na tym ;)

 

 

No własnie ja tak zrobiłem ;) Akuzuje się że rama ma błedy techniczne... rower jest wycofany z produkcji (nie wiem jak ze sprzedarza), maja zostac naniesione poprawki i od czerwca ma wejsc KROSS Sign FR 2 do sprzedarzy ale juz po poprawkach! Mialem farta ze zadzwonilem do fabryki bo znajac moje sklonnosci do jazdy, szybko bym ta rame zlamal, siebie polamal i narobil sobie tylko klopotow... Rower ma dobre czesci (warto go na nie sprzedac) ale rama.... czulismy z kumplami ze cos w niej nie pasuje... Miejmy nadzieje ze po poprawkach cena sie nie zmieni, a rama bedzie znacznie trwalsza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się tym nie martwię. ;) Gwarancję mam na rok, jak mi ramka pójdzie np w lipcu to pewnie mi wymienią na ten model z poprawkami. :D Póki co rozwalił się tylko damper. :D

 

 

Czy wycofali tylko FRki czy DSy też? Bo jak pytałem w sklepie to powiedzieli że wszystkie Signy wycofali... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja się tym nie martwię. :o Gwarancję mam na rok, jak mi ramka pójdzie np w lipcu to pewnie mi wymienią na ten model z poprawkami. :)

Chyba specjalnie bym sie staral zeby cos peklo do :o . Co bedzie jak wytrzyma rok a peknie tydzien po wygasnieciu gwarki ?? Bylo by srednio :033:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower przyjechał wczoraj po południu kurierem. :o

 

Ale:

 

1. Miałem niedokręconą korbę.

2. Mam zaolejoną tylną tarczę hamulcową. :angry:

 

A przed oddaniem roweru do naprawy wszystko było ok. KOrbę od razu "naprawiłem" :033: ale czuję że z hamulcem nie będzie tak łatwo... :glare:

 

Ale poza tym rowerek super jeździ. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zdenerwowałem. :angry: Szczególnie na tę tarczę, bo korbę tylko imbusem dokręciłem i jest git. A z hamulcem się będę musiał bawić - wyciąganie klocków itp, itd.. :glare:

 

Dobrze że od razu zauważyłem ten luz na korbie bo jakby to pękło w czasie jazdy to... :035:

 

Model dampera ten sam - oby działał dłużej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...