Skocz do zawartości

[kask] Przez jaki okres kask sie nadaje?


Jarod

Rekomendowane odpowiedzi

Giro pisze ze zaleca - szkoda ze nie tlumaczy czemu to zalecienie.

Ja uwazam ze to normalka takie zalecanie bo tak sie kreci ciagla sprzedaz - a o to im chodzi - zeby krecil sie biznes. Jezeli nigdzie kaskiem sie nie przydzwonilo , nie zostawialo sie go na dlugie dzialanie np wysokiej temperatury - kask powinien ( i mysle ze ma ) utrzymac swoje wlasciwosci i raczej ochroni glowe tak samo dobrze w pierwszym roku uzytkowania jak i np czwartym.

Giro MA :blink: taka polityke na terenie stanow - wymienia na nowy za polowe ceny. W europie ... nie mam pojecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odgrzewam temat. :P Z tego co wiem styropian to polimer i jak większosć polimerów ulega powolnemu utlenianiu. Właśnie z tego powodu należy koniecznie wymieniać kask co 3-4 lata. W przeciwnym razie częściowo traci on swoje właściwości i zdecydowanie gorzej chorni głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji od mojego Treka też była wzmianka, że po upływie czasu, pod wpływem potu, warunków atmosferycznych...bla, bla, bla... materiały z których wykonano zmieniają swoje właściwości fizyczne i przestają zapewniac odpowiednią ochronę. W związku z tym instrukcja zaleca wymianę kasku po upływie...zapomniałem jak długiego czasu ;) a instrukcję wywaliłem. Ale wyraźnie było to wspomniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie popatrzcie dookola na domu ocieplane styropianem, zdaje sie ze nie ma przeciwskazan do polozenia syyropianu i nie polozeniu tynku(np ze wzgledow ekonomicznych), a przeciez styropian na scianie budynku jest raczej narazony na dluzsze oddzialywanie czynnikow zewnetrznych. Wydaje mi sie to jakims sposobem na nakrecanie koniunktury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze styropian na ścianach to inny styropian. Mam po prostu inne właściwości fizyczne i chemiczne. Po drugie jest zwykle narażony na znacznie mniejsze obciążenia mechaniczne. A po trzecie chroni tyłek przed odrmożeniem, a nie głowę przed zamieżdzeniem. :blink: To się nawet rymuje. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry styropian kasku nie powinien się kruszyć przez pewien ~10 lat. To jednak nie zmienia faktu, że po ~3 zaczyna on tracić swoje właściwości. Będzie coraz gorzej amortyzował uderzenia i coraz łatwiej pękał. Ale tak jak napisał cookiesrulez - jazda w takim kasku będzie i tak dużo bezpieczniejsza niż bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Dobry styropian kasku nie powinien się kruszyć przez pewien ~10 lat. To jednak nie zmienia faktu, że po ~3 zaczyna on tracić swoje właściwości. Będzie coraz gorzej amortyzował uderzenia i coraz łatwiej pękał.

Możesz to poprzeć jakimiś konkretnymi argumantami? Bo póki co są to słowa bez pokrycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie straszcie mnie że mam wymienic za rok moj kask ( met 5th element) !!!!

w instrukcji nie było nic takiego napisane!!!!

i nie mam na nim daty przydatności do użycia!!!

i nie pisze rozwalić przed upływem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...