Skocz do zawartości

[rower] do 7000zł


TomaszB

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam 10letniego scotta i czas zmienic na następny.

Rozważałem wiele opcji łącznie z

http://www.team29er.pl/start/rowery/499

W sumie nawet czekam na dostawę w sklepie aby móc dosiąśc parę z wybranych modeli.

Te dwa są moimi faworytami.

Jednak pierwszy w prostszym malowaniu, jakoś te wszystkie pstrokate, ...... poprostu nie dla mnie...

No i osprzęt sprawdzony na poprzednim rowerku.

Nie miałem do czynienia nigdy do marki osprzętu modelu 6.0 o którym wspominasz jak i tym z MBIKE.

Decyzja na zmiane zapadła po przejechaniu się na rowerze kolegi

http://corratec.com.pl/c-29/c29-cross-two

Bardzo wygodna pozycja z tym że on wyższy o 8 cm więc i rama mysle większa.

Chciałbym zamknąc się w 5000zł jednak naciągnąc tak jak w przypadku Radona myślę że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze...jesli ten corratec cie uwiodl, to KAZDY 29er bedzie dla ciebie genialny, bo o wiekszego koczkodana naprawde trudno :) mbike ma te zalete, ze jest na miejscu, jednakze tak naprawde malo kto widzial ostateczna wersje ramy i tu szczegolnie jest spore ryzyko w kontekscie krotkiego ogona i jego pojemnosci na opone, inna sprawa, ze trwaja juz na niego zapisy, ktore albo wynikaja z rzeczywistego zainteresowania, albo firma podsyca ogien i nakreca potencjalnych klientow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest..

W sumie nie byłem na targach rowerowych w Warszawie bo nie jestem ani fanatykiem ani handlowcem danej dziedziny więc nie wiem jakie firmy się tam wystawiały.

Jednak jeżeli w konkurencji mieli tylko Rometa i Wigry to nagroda za najlepszy produkt którą się tak afiszują może byc tylko dana bo należało ją w końcu komuś wydac.

Pomacam to ocenie.

Takie zdanie usłyszałem też w jednym sklepie gdzie chłopaki w uczciwy widac sposób podchodzą do sprawy. Nie tak jak cała reszta patrzy wcisnąc towar na którym mają większą marżę.

Tłumaczących mi że firmy na "s" i "m" na osprzecie klasy deore z rowerami mniej renowanych firm które chcą sie wbic na rynek wkładając slx są gorsze bo są i koniec, bez sensownego wytłumaczenia dlaczego.

Nie wątpię że te firmy mają większe doświadczenie i jakośc ich ram z tej samej chińskiej fabryki nie wychodzi ciut lepsza.

Jestem zwykły Kowalski który chce ciut lepszy rower na dobrym osprzecie, nie koniecznie grubych pstrokatych rurach typu cube do lansowania sie w miejskich parkach.

Zawsze, no prawie... bo jestem typowym myśliwym... zanim coś kupie chce wiedziec co lepsze, by kupic najlepsze, czytam, konsultuję się a widzę że tu grono ekspertów na pewno jest po treści sęsownych wypowiedzi a nie takich byle by wcisnąc.

Porównując ceny widzę właśnie taką zależnośc że im więcej coś modne na drogach tym jakośc osprzętu i nawet waga tych rowerów nie ma się nic co do ceny u mniej znanej marki.

W maratonach nie jeżdżę i nie planuję więc carbony i tym podobne rzeczy wogóle mnie nie interesują ze względu na ograniczone środki finansowe jednakże sprzęt chciałbym porządny a nie do wiecznych remontów dlatego też proszę o radę.

Czy miał ktoś już kontakt z rowerami RADONA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
I teraz uwaga : Orbea Alma rozmial M ( rura podsiodłowa 470 mm ) , długość górnej rury 590 mm. Cube Reaction 29 GTC rozmiar 19" ( rura podsiodłowa 470 mm ) , długośc gurnej rury 602 mm. Wniosek jest oczywisty , Orbea zaprojektowała rower nie nadający się do " ambitnej jazdy/scigania " :)

 

Jeździłem część ubiegłego sezonu na Almie. Orbea Alma rozmiar M, mój wzrost 185cm. Po dłuższych testach rzeczywiście okazało się, że górna rura jest za krótka i to nie tylko dla tych ambitnych... Co najmniej o 2cm za krótka do pozostałych parametrów geometrii. Zmieniłem ramę i jest inny świat.

 

Wszystko to oczywiście jest sprawą indywidualną, ale śmiem twierdzić, że dla większości "czujących" rower tak będzie. I Almy będą za krótkie, więc trzeba szukać prawdopodobnie coś innego. Choć nie zmienia to faktu, że ramę trzeba przed zakupem solidnie "przetestować"...

 

Ta geometria jest dla innej budowy ciała rowerzystów, może południowcy mają krórsze korpusy ciała :yes:

Edytowane przez wapid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwykły Kowalski który chce ciut lepszy rower na dobrym osprzecie, nie koniecznie grubych pstrokatych rurach typu cube do lansowania sie w miejskich parkach.

 

Jeżeli jesteś sytuacyjnym "jakobinem", któremu tak się akurat napisało, to mniejsza o to.

Ale jeżeli naprawdę myślisz, że Cube służy do lansowania się w miejskich parkach, to wjechałeś w pokrzywy.

Cube sprzedaje setki tysięcy rowerów, które kupują tacy sami klienci jak innych firm - do przeróżnych

celów, może niektórzy dla lansu. Ja znam jednego, który Cubem za 10 k, w wieku 60 lat, kręci po 70 km/dziennie,

bo lubi, a lansować się nie ma po co i przed kim.

Zabawne są założenia ludzi z cienszym portfelem o motywach ludzi, którzy kupują drogi sprzęt.

Wygląda to tak, jakby chcieli dowartościować się ich kosztem.

Przy okazji, interesuje Cię Radon, który blisko współpracuje z Cubem, co widać m.in. po malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, przesiadam sie z 26 na 29era. Wybór padł na scott elite 29. Mam dylemat co do doboru wielkosci ramy M lub L.Rower będe używał zgodnie z jego przeznaczeniem. Głównie szybka dynamiczna jazda w terenie.

Moje wymiaray wzrost 186cm dł nogi około 87cm

 

Bardzo proszę o szybką odpowiedz w sklepie mozna zarezerwować ostatnie sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Rower dzisiaj zamówiony w rozm. L. Jak dobrze pójdzie będzie na piątek:).

Mam jeszcze jedno pytanie, odnosnie tylnej piasty. Jest to shimano fh-m529 disc. W sieci mało informacji. Wyczytałem tylko ze jest dedykowana do kół 29". Macie jakieś informacje czym sie ndokładnie rózni od standardowych piast shimano.

 

Dzieki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Osprzęt adekwatny do ceny. Sprawdziłbym tylko orientacyjną wagę kół, żeby nie okazały się zbyt ciężkie. Największym minusem moim zdaniem jest napęd 9rzędowy, ale to kwestia osobista czy wystarczy Ci, czy jednak wolałbyś 10s. Co do ramy się nie wypowiem, bo z ramami Garego nie miałem żadnej styczności. Może jakąś opinię zarzuci właściciel takowej. Moim skromnym zdaniem interesujący okaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Od poniedziałku mam grand canyona 7.9, a za 7k mógłbyś mieć 9.9. Generalnie nie ma się do czego przyczepić (no może poza zębatkami 22/36, ale do jazdy poza asfaltem są idealne). Za tą kasę nie znajdziesz lepszej ramy. Co prawda nie węgiel, ale ma takie patenty, że każdy podjazd jest przyjemnością. Siedzi się generalnie w rowerze, a nie na rowerze. Jak dla mnie nie ma co przepłacać za markę albo dawać zarobić dealerowi w sklepie. Jedyny minus to brak możliwości przymiarki (chyba, że uda Ci się dotrzeć do fabryki w Koblencji, akurat ja miałem to szczęście:)). No i rower made in Germany, a nie pakowany do kartonu na Tajwanie, a wyglądem i elegancją bije wszystko. Dla informacji: mam 190cm i 82kg, mam Lkę i jakieś 3-4cm sztycy do ogranicznika, więc jest idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Udało mi się sprzedać CUBE LTD PRO 18'' 2011 ze zdecydowanym zamiarem zakupu 29er. Z dotychczasowego roweru byłem zadowolony - poszukuję czegoś w cenie 5-7 tysięcy - nie jestem ukierunkowany na jakąś konkretną markę - 182 cm wzrostu, 84 kg wagi - startuję w maratonach (BikeMaraton) z dotychczasowych poszukiwań zainteresował mnie Cube Reaction GTC Pro 29 19'' http://ww2.bikekatalog.pl/2012//rowery/420/Cube.Reaction.GTC.Pro.29/ - trochę mi nie leży kolorystyka ale przemawia cena aktualnie poniżej 6000,- co sądzicie - może ktoś ma aktualnie podobny "problem" i podzieli się swoimi przemyśleniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się sprzedać CUBE LTD PRO 18'' 2011 ze zdecydowanym zamiarem zakupu 29er. Z dotychczasowego roweru byłem zadowolony - poszukuję czegoś w cenie 5-7 tysięcy - nie jestem ukierunkowany na jakąś konkretną markę - 182 cm wzrostu, 84 kg wagi - startuję w maratonach (BikeMaraton) z dotychczasowych poszukiwań zainteresował mnie Cube Reaction GTC Pro 29 19'' Cube Reaction GTC Pro 29 : Rowery : Katalog Rowerowy bikeKatalog.pl - trochę mi nie leży kolorystyka ale przemawia cena aktualnie poniżej 6000,- co sądzicie - może ktoś ma aktualnie podobny "problem" i podzieli się swoimi przemyśleniami.

 

Kupiłem Cube Reaction GTC Pro 29 19'' - co do roweru się nie wypowiem jeszcze - co do poszukiwań - tak. Brak praktycznie na rynku rowerów 29-tek - pojedyncze sztuki a tam gdzie coś jest rabat 10% to prawie max. Sprzedawcy wychodzą ze słusznego założenia, że i tak sprzedadzą bo jest zainteresowanie a rowerów brak. Ja zapłaciłem poniżej 6k i twierdzę, że za te pieniądze nie kupił bym nic lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Gdzie wyprz, tam wyprz.

Pod zdjęciem jest gaszący entuzjazm dopisek *Niner doesn't not allow US Dealers to sell outside the US. Podwójne przeczenie w zdaniu też nie świadczy za dobrze o sklepie, ale to nie problem rowerowy.

 

A taki?

 

http://www.mondraker.pl/oferta/rowery/trail29er/factor-29er.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...