Skocz do zawartości

[rower] do 7000zł


TomaszB

Rekomendowane odpowiedzi

zeby dymu zbytniego nie robic - da sie znalezc lepszy rower, niz cube :) a ze ja nie moge zniesc tej firmy za sprawa ostro przesadzonego entuzjazmu u nas, to i pisze, co pisze

 

akurat dla autora tematu jest to bardzo dobra propozycja, skoro jest, jak sam twierdzi - 515 podsiodlowki i do tego niezbyt dluga gorna rura rozwiaza 'problem', pisze w cudzyslowiu, bo poki nie zobacze cie TomaszuB, to nie uwierze

 

dodatkowo twoj centurion w takiej 100% rzeczywistosci uzytkowej jest krotszy od XL carve o okolo 40mm, a to jest PRZEPASC...nie pytaj dlaczego akurat tyle, tylko szukaj czegos o proporcjach podsiodlowki do gornej rury w desen cuba lub orbei, a bedziesz przeszczesliwy biorac 21"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa....bez przymiarki to nie ma o czym mówić.Jakbyś był we Wroclawiu przejazdem to mogę polecić Ci sklep gdzie profesjonalnie podchodzą do rowerowego tematu.W swojej ofercie mają Cube, Speca i wiele innych marek....sam nabyłem u nich sprzęt i jest mega zadowolony.Obiektywnie doradzają dobór roweru , z tego co wiem to mocno się zbroją na sezon 2012 wlaśnie w rowery 29".Planują otworzyć duze centrum testowe 29 " rowerów CUBE

Niestety do Wrocławia, jest mi trochę nie po drodze :icon_wink: Ale jeżeli mają jakąś stronkę internetową, to wdzięczny byłbym za linka, przejrzał bym ofertę i może nawet pokusił na wycieczkę gdyby mieli coś więcej poza Specem i Cubem, np. Scotta :icon_wink:

A i jeszcze ma pytanie co do gwarancji na ramy Cuba? Ile lat, i jak wygląda sprawa reklamacji, bezproblemowo czy z oporami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby dymu zbytniego nie robic - da sie znalezc lepszy rower, niz cube :) a ze ja nie moge zniesc tej firmy za sprawa ostro przesadzonego entuzjazmu u nas, to i pisze, co pisze

 

akurat dla autora tematu jest to bardzo dobra propozycja, skoro jest, jak sam twierdzi - 515 podsiodlowki i do tego niezbyt dluga gorna rura rozwiaza 'problem', pisze w cudzyslowiu, bo poki nie zobacze cie TomaszuB, to nie uwierze

 

dodatkowo twoj centurion w takiej 100% rzeczywistosci uzytkowej jest krotszy od XL carve o okolo 40mm, a to jest PRZEPASC...nie pytaj dlaczego akurat tyle, tylko szukaj czegos o proporcjach podsiodlowki do gornej rury w desen cuba lub orbei, a bedziesz przeszczesliwy biorac 21"

Obiektywna opinia zawsze jest w cenie.Fakt faktem że Cubem jest bardzo wielkie zainteresowanie ze strony klientów gdyż rowery maja dobre dodatki i niezłą cenę.Jeśli nie będziemy się kierować do końca osprzętem jaki dany rower posiada to oczywiście marka Cube polegnie w tej sytuacji.Jak dla mnie wiele elementow w biku ma znaczenie, natomiast rama to serce roweru i ona decyduje jak dany rower pokonuje górzyste ścieżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby dymu zbytniego nie robic - da sie znalezc lepszy rower, niz cube :) a ze ja nie moge zniesc tej firmy za sprawa ostro przesadzonego entuzjazmu u nas, to i pisze, co pisze

 

akurat dla autora tematu jest to bardzo dobra propozycja, skoro jest, jak sam twierdzi - 515 podsiodlowki i do tego niezbyt dluga gorna rura rozwiaza 'problem', pisze w cudzyslowiu, bo poki nie zobacze cie TomaszuB, to nie uwierze

 

dodatkowo twoj centurion w takiej 100% rzeczywistosci uzytkowej jest krotszy od XL carve o okolo 40mm, a to jest PRZEPASC...nie pytaj dlaczego akurat tyle, tylko szukaj czegos o proporcjach podsiodlowki do gornej rury w desen cuba lub orbei, a bedziesz przeszczesliwy biorac 21"

I takiej obiektywnej pomocy szukałem :icon_wink: Dzięki Tomek21001 oraz nabial. Postaram się odrobić pracę domową odnośnie stosunku podsiodłówki do górnej rury. Co do Centuriona to tak zupełnie subiektywnie pozycja była raczej ok, tylko chyba brakowało mi tak z 10 lub 20mm długości ramy(mostka) bo często w czasie jazdy po pewnym dystansie musiałem zmienić pozycję dłoni na kierownicy (wysunąć je i oprzeć się tylko na jakby to określić końcowej części dłoni (poduszczce?)), ale być może błądzę jak dziecko we mgle. Niestety jeszcze często spotyka się sprzedawców którzy chcą tylko zarobić bez większej pomocy przy wyborze roweru.

Czyli generalnie wychodzi na to, że potrzebuję 21" lub L, jeżeli liczę na rower pod maratony, a nie rekreacyjny? Dobrze zrozumiałem?

Jeszcze do nabial: Czasami ciężko jest się samemu siebie określić, wydaje mi się że nogi mam długie, a co do górnej części ciała, to też raczej krótka nie jest, ale chyba czas na pomiary, i może tak będzie łatwiej się dogadać, i będzie łatwiej mi doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety do Wrocławia, jest mi trochę nie po drodze :icon_wink: Ale jeżeli mają jakąś stronkę internetową, to wdzięczny byłbym za linka, przejrzał bym ofertę i może nawet pokusił na wycieczkę gdyby mieli coś więcej poza Specem i Cubem, np. Scotta :icon_wink:

A i jeszcze ma pytanie co do gwarancji na ramy Cuba? Ile lat, i jak wygląda sprawa reklamacji, bezproblemowo czy z oporami?

Firma ma 3 sklepy we Wrocławiu.Ich strona to www.im-motion.pl

W ofercie z tego co wiem to Scotta nie mają. Na bank mają Specializeda, Cube, Gianta, Meridę, Krossa.

Co do gwarancji na ramy Cuba jest 5 lat, a do reklamacji chyba dystrybutor ma odpowiednie pozytywne podejście.Warto przeszukać forum w tym kierunku czy komuś pękła ramka Cuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby nie bylo, ze zmieniam zdanie - generalnie cuby sa za krotkie, aby nazywac je ramami do ambitnej jazdy/scigania, ale w przypadku autora sprawdzi sie to elegancko

 

I teraz uwaga :

Orbea Alma rozmial M ( rura podsiodłowa 470 mm ) , długość górnej rury 590 mm.

Cube Reaction 29 GTC rozmiar 19" ( rura podsiodłowa 470 mm ) , długośc gurnej rury 602 mm.

 

Wniosek jest oczywisty , Orbea zaprojektowała rower nie nadający się do " ambitnej jazdy/scigania " :)

Oto link do roweru nie wiadomo do czego :

http://www.orbea.com/de-de/bicis/modelos/alma_29_s_team/#informacion_tecnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Orbei, trochę zasmucił mnie dzisiaj właściciel sklepu który do niedawna sprzedawał rowery tej marki. Po pierwsze nie ma już ich w swojej ofercie więc nie mogłem żadnej Orbei dosiąść, a po drugie stwierdził że współpraca z Hiszpanami układała się nie najlepiej. Występowały problemy z reklamacjami, a klienci czekali często po kilka miesięcy na rowery nawet te z górnej półki. Nie jest to dobra opinia dla marki, mógłby ktoś ją zweryfikować z własnego doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz uwaga :

 

 

Wniosek jest oczywisty , Orbea zaprojektowała rower nie nadający się do " ambitnej jazdy/scigania " :)

Oto link do roweru nie wiadomo do czego :

http://www.orbea.com...rmacion_tecnica

 

 

Czytając recenzje roweru orbea alma 29 S Team

http://www.team29er.pl/testy/421-test-orbea-alma-29-s-team-gorce-flamenco-z-hiszpask-dziewczyn

To po przeczytaniu wrażeń z jazdy wiadomo do czego nadje się ten rower ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, chętnie bym się przymierzył. Mają je w ofercie w Rudzie Śląskiej ale jak chciałem się przymierzyć kiedyś do zeszłorocznego modelu to niestety na żywo nie mieli. Były tylko 26-tki. Ale kusi... Muszę zapytać o model tegoroczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest geometria, a jej wycinek, ktory uswiadamia, ze mufa jest baaardzo nisko - z ramionami 175mm bedzie problem, chociaz parametr podany jest w nie do konca miarodajny sposob, bo lepiej podac obnizenie wzgledem osi kol, co jest wartoscia bezwzgledna w swojej naturze...gorna rura sredniej dlugosci - to, czy styknie do ambitnej jazdy zalezy od kata podsiodlowego....jesli jest ponizej 73, to nic nie wyszło zbita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno odnieść się do takiej informacji . W Polskich realiach zazwyczaj problemy są nie na lini sklep-producent , tylko sklep-importer danej marki . Raczej ten sklep nie miał do czynienia z "hiszpanami" tylko z importerem.

Przytoczyłem dokładne słowa właściciela sklepu, który mówił o "Hiszpanach", ale kogo konkretnie miał na myśli, czy producenta czy importera to już niestety nie wiem :icon_wink: Być może wystąpiły problemy po obu stronach którymi się nie pochwalił. Trudno powiedzieć, aczkolwiek trochę opadł mój entuzjazm dla Orbei.

Czytając recenzje roweru orbea alma 29 S Team http://www.team29er.pl/testy/421-test-orbea-alma-29-s-team-gorce-flamenco-z-hiszpask-dziewczyn To po przeczytaniu wrażeń z jazdy wiadomo do czego nadje się ten rower ;)

Test bardzo interesujący i wyczerpujący temat moim zdaniem. Trochę martwi mnie tylko opisane myszkowanie na podjazdach. Niestety nie jestem jeszcze "doświadczonym" kolarzem z dziesiątkami tysięcy przejechanymi w siodle, więc nie wiem czy na początku radziłbym sobie odpowiednio dobrze na tych rowerach podczas podjazdów. Mimo wszystko nie wiem czemu, ale przemawia do mnie oferta Orbei :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz uwaga :

Orbea Alma rozmial M ( rura podsiodłowa 470 mm ) , długość górnej rury 590 mm.

Cube Reaction 29 GTC rozmiar 19" ( rura podsiodłowa 470 mm ) , długośc gurnej rury 602 mm.

 

Wniosek jest oczywisty , Orbea zaprojektowała rower nie nadający się do " ambitnej jazdy/scigania " :)

Oto link do roweru nie wiadomo do czego :

http://www.orbea.com...rmacion_tecnica

różnice w dlugości zawsze będą i często są

I teraz uwaga :

Orbea Alma rozmial M ( rura podsiodłowa 470 mm ) , długość górnej rury 590 mm.

Cube Reaction 29 GTC rozmiar 19" ( rura podsiodłowa 470 mm ) , długośc gurnej rury 602 mm.

 

Wniosek jest oczywisty , Orbea zaprojektowała rower nie nadający się do " ambitnej jazdy/scigania " :)

Oto link do roweru nie wiadomo do czego :

http://www.orbea.com...rmacion_tecnica

różnice w długości są często gigantyczne.Spec stumpjumper 29" w rozm 19" będzie miał 615mm więc do Orbei to już przepaść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Największą moją bolączką jest to, że zgodnie z rozmiarówką większości producentów najlepszym dla mnie rozmiarem ramy byłoby 20", czyli coś pomiędzy L a XL. Czyli rama która tak właściwie nie istnieje obecnie na rynku. Mam zmierzone 191cm, wykonałem pomiary długości nóg, tułowia, rąk i odnosząc to już do zakupionego Speca, wychodzę dokładnie pomiędzy rozmiarami 19" a 21". Przymierzałem się tak jak pisałem do 19" Carve'a jednak moim subiektywnym zdaniem był za mały. Siedziałem też na 21" Rockhopperze tylko że na 26", i wiem że geometria inna ( i ogólnie to zupełnie inny rower), ale rurę górną ma takiej samej długości jak Stumpjumper i siedziało mi się na nim zdecydowanie lepiej niż na 19" Carvie. Zobaczymy jak wyjdzie z pozycją, mam nadzieję że będzie na tyle dobra, że podczas ścigania się będzie moim "plusem dodatnim" :002: . Ewentualnie jeżeli będzie tragicznie lub odezwą się kolana z wołaniem o pomoc, spróbuję coś poprawić śpiesząc z wizytą do fittera BG. Co i tak chyba wypadałoby zrobić nawet jak wszystko będzie "ok".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Serdecznie wszystkich użytkowników forum.

Mam podobny problem z doborem pierwszego 29era.

Czytając uważnie widzę że znajduje się tu grupa ludzi obeznana bardzo dobrze w temacie więc pozwole sobie zadac pytanko..

Co sądzicie o tym rowerku

http://www.radon-bikes.de/xist4c/web/ZR-Race-29er-7-0_id_18393_.htm

zastanawiam się nad kupnem gdyż wydaje mi sie ze ma całkiem niezły osprzęt.

Czytając powyższe komentarze widzę że kąty ramy mają również duże znaczenie.

Ja mam 182 cm wzrostu i 84kg.

Jazda głównie rekreacyjna ale mam zamiar w tym roku nakulac więcej km.

Proszę o komentarze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...