Skocz do zawartości

[rower] do 7000zł


TomaszB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie przymierzam się do zakupu mojego pierwszego 29era. Budżet to nieprzekraczalne 7000zł. I tu pojawiają się pytania, co wybrać? W tej chwili na oku mam Speca Stumpjumper Comp http://www.specializ...me=G%C3%B3rskie , oraz Scotta Scale Elite http://scott.pl/prod...70&id_prod=3025 . Specyfikacje takie jak w linkach. Oczywiście każdy sprzedawca zachwala swój sprzęt, jednak wolałbym poznać wasze opinie na temat tych rowerów. Czy może również rozważacie zakup któregoś z nich? Albo macie lepsze propozycje w tej lub niższej cenie? Interesuje mnie również waga Stumpjumpera, bo nigdzie nie mogę dostać tej informacji, a w sieci udało mi się znaleźć tylko wagę modelu z 2011 roku.

Liczę na Waszą pomoc w wyborze pierwszego 29era :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli zalezy ci na bardzo dobrej ramie, to wez stumpjumpera - rama schudla o 100-150g wzgledem 2011, reszte mozesz sam oszacowac porownujac osprzet, lozyska bb30 i mocowanie PM urwalo dodatkowe 100g

 

oczywiscie zawsze mozna wybrac droge kombinacyjna typu kupic mbike renegade i po jazdach testowych albo wymienic rame na specializeda, albo zaaplikowac wypasione kola 1,6-1,7kg

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabial: Mbike jest fajną ofertą, tylko może być jeden podstawowy problem. Zgodnie ze stroną producenta będą tylko dwa rozmiary 17 i 19". Dzisiaj miałem okazję przejechać się Specem Carve na ramie o rozmiarze 19" i okazała się za mała (mam 192cm wzrostu). Doszliśmy do wniosku ze sprzedawcą, że konieczna będzie 21". Więc Mbike raczej odpada, chociaż osprzętowo wypada naprawdę dobrze.

Spootnick: dzięki za porównanie :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jezdzisz spokojnie i typowo rekreacyjnie to byc moze 21", ale mimo wszystko akurat carve 19" z mostkiem 110mm i kiera ok 640-660mm powinien byc ok :P pisze to na podstawie mojej osoby - 188 wzrostu i od biedy bylbym wstanie odpowiednio skonfigowac carve 17,5" pod siebie :)

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jeżdżę typowo nie rekreacyjnie, i na pewno nie spokojnie :002: Potrzebuję roweru przede wszystkim na maratony, w tym roku będzie to głównie Mazovia, no i czasami na jakieś ciekawe single w mojej okolicy. Co do tego Carve'a to problemem była sztyca która była wysunięta do określonej granicy i niestety dalej brakowało mi kilku centymetrów do odpowiedniego wyprostu nóg. I tu właśnie padł pomysł z 21", chyba że są jakieś sposoby na dopasowanie pode mnie 19". Tylko czy dłuższa sztyca coś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rodzice wmowili mi, ze jestem normalny i przy swoim wzroscie sztyce mam wysunieta 26cm, w sztycy 180g 400mm do ogranicznika sa 4cm (np thomson bedzie mial mniejszy wymagany insert), wiec ciezko mi zrozumiec, jak moglo byc za malo sztycy 400mm :) nie ma tez powodu, aby ci nie wierzyc, ale jesli tak bylo faktycznie, to nie mozesz brac speca, bo bedzie za dlugi - przy krotkim tulowiu trzeba szukac krotszej ramy, np orbea bedzie akuratnia

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę się musiał jeszcze raz przelecieć do sklepu w takim razie i sprawdzić dokładnie jak jest z tą sztycą, układem nóg i zapasem bezpieczeństwa na sztycy. Wysunięcia sztycy boję się też z powodu mojej wagi (85kg), w poprzednim rowerze (Centurion Backfire Fun 400) miałem problem ze spawem w okolicy zacisku, po prostu pękł i nie do końca wiem czy to przypadkiem po części nie było spowodowane moją wagą i stosunkowo dużym wysunięciem. Do ogranicznika brakowało jeszcze kilku cm, ale fakt faktem rama pękła. A w Specach dodatkowo mamy teraz "cieńsze" sztyce. No i takie moje subiektywne zdanie, jak wsiadłem na Carve'a to wydał mi się za mały, Centuriona miałem w rozmiarze 56cm, ale być może wydawał się za mały bo niestety mam już 2 miesięczny rozbrat z rowerem.

I jeszcze sprawa, udając się do sklepu i przymierzając ponownie Carve'a powinienem na coś szczególnego zwrócić uwagę? Takie głupie pytanie, ale będzie to mój pierwszy 29er i w dodatku ramę chcę kupić na kilka sezonów, stąd chciałbym wybrać jak najlepiej dopasowaną pode mnie.

Edytowane przez TomaszB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz kupić speca to się spiesz dziś dilerzy dostali info o 10% wzroście cen na rowery specialized mój zamówiony carve comp podrożeje o 430zł czyli 4730 taką cenę zapłacę w lutym, poważnie zastanawiam się nad ramą accent peak 29.plus części ,nabiał czy to dobry pomysł co by złożył za tą cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to pomoże w wyborze rozmiaru. Ja mam około 192cm, na pewno więcej niż 190cm. Mam ramę GF G2 19" i wydaje mi się, że jest oki. Może sztyca trochę mocno wysunięta. Ma 400mm i wystaje jej 24cm od prętów siodełka (ale chyba wysunę jeszcze parę milimetrów). Mi jest na rowerze wygodnie. Aha, mam mostek 120mm i płaską kierownice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canyon wydaje się ciekawą propozycją, tylko cenowo trochę wychodzi za drogo. A w modelu niższym występuje amor DT, którego nabial w którymś z tematów odradzał. No i to drożejące euro :verymad: Z tą ramą 19" to przejdę się jeszcze raz na jazdę próbną, i dokładnie się przymierzę do roweru, sprawdzę sztycę, mostek i swoją pozycję. Dzięki Maniak za pomoc i uwagi :icon_wink:

darok, z tym wzrostem cen to orientujesz się czy jest to wykonalne od dzisiaj, czy może ta podwyżka wchodzi z jakimś opóźnieniem w czasie? Bo jeżeli ceny podnieśli to niestety spec raczej wypadnie z kręgów mojego zainteresowania. No i wtedy poważnie zacieśnią się kręgi poszukiwań wymarzonego 29er'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć Merida, shimano też się podnosi, takiego maila dostałem od dystrybutora,Zmiana cen na wszystkie modele Specialized jest spowodowana sytuacją walutową.Ceny na naszych stronach są w trakcie zmiany, również nasi dealerzy najbliższe dostawy otrzymają już w nowych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc po kolejnej wizycie w sklepach dowiedziałem się, że Stumpjumper z pierwszego posta kosztuje już 7500zł a nie 6800zł. Podniesienie cen to fakt, i tak jak wspomnieli koledzy zrobią to chyba wszystkie marki. W sklepie sprzedającym Scotty powiedziano mi, że ceny mogą w każdej chwili skoczyć do góry i jest to tylko kwestia czasu.

A wracając do tematu, Stumpjumper z racji ceny wypada z kręgów mojego zainteresowania. Przysiadłem się również ponownie do Carve'a i jednak chyba jestem niestandardowo zbudowany bo cały czas mam odczucie jakby był trochę za mały. Sztyca była wysunięta do ogranicznika, a cały czas nie mogłem uzyskać odpowiedniego dla mnie ugięcia nogi. Porównując geometrię Carve'a i Stumpjumpera to długość górnej rury różni się 10mm, Stumpjumper jest krótszy w tych samych rozmiarach, więc nawet jeśli dozbierałbym te brakujące nasze Polskie Złote, to chyba mimo wszystko brałbym 21", chyba że postępuję nie logicznie, więc jak coś to zwróćcie mi uwagę :icon_wink: Odnosząc długość górnej rury do mojego poprzedniego roweru na 26" wydłużyłaby się o 20mm. Myślę że z 10mm przydałoby się na pewno po małych problemach z sylwetką, a ewentualne kolejne 10mm dałoby się chyba zgubić montując krótszy mostek, jeżeli się mylę to powiedzcie :icon_wink:

I jeszcze pytanko o rowery Orbea, nie miałem z nimi bezpośredniego kontaktu, więc prosiłbym o odpowiedź na kilka pytań. Ile wynosi gwarancja na ramę? Czy są godne polecenia, przede wszystkim? I czy może się ktoś orientuje, Orbea Alma z serii H, jest budowana na tej samej ramie i poszczególne modele różnią się tylko osprzętem czy również materiałem ramy? W moim przedziale cenowym występuje: http://www.orbea.com/pl-en/bicis/modelos/alma_29_h50/#informacion_tecnica , osprzętowo wypada gorzej niż np Spec, ale jest 1000zł tańsza więc coś dałoby się zmienić. No i kwestia rozmiaru ramy, największa jest eLka, z górną rurą 620mm, tak jak w moim poprzednim rowerze, i nie wiem czy przypadkiem nie będę miał problemu z pozycją :confused:

Rozpisałem się, przepraszam i liczę na chociaż najmniejszy odzew i pomoc :icon_redface:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Orbei serie np h czy s to te same ramy.

W twoim budżecie to raczej 29H30 niż 29H50

Odnośnie Orbei pytaj usera frezer4321 na forum,zobaczysz ile mozna taniej,sprawdzone

Gwarancja - producent obiecuje Lifetime,jak się z tego wywiązuje-nie wiem.

 

Wielkość ramy :

Mam podobny wzrost (190) i pewnie podobną nogę(90-91)

W Specu29 L podsiodłówka 470mm sztyca wysunięta na 3/4 pozostaje kilka centymetrów do "okienka" z minimum.

W Orbei AlmaS30 26 L podsiodłówka 480mm sztyca wysunięta podobnie,zapas więcej niż 105mm opisane na ramie.

Zmierzyłem przed chwilą,to nie są wartości z katalogu.

Subiektywnie,nie patrząc na miarkę,rama Speca wydaje się dłuższa,tu kłania się geometria.

 

W twojej Almie29 L podsidłówka w/g katalogu 520 mm,moim zdaniem to celujesz "turystycznie"

Powinieneś się na styk zmiescić w mniejszej, L-ka bedzie naprawdę komfortowa,a rower może okazac sie "przydługi"

 

Odnosnie Speca,może poskładać ? :

 

http://cozmobike.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=47&Itemid=26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak jak w temacie przymierzam się do zakupu mojego pierwszego 29era. Budżet to nieprzekraczalne 7000zł. I tu pojawiają się pytania, co wybrać? W tej chwili na oku mam Speca Stumpjumper Comp http://www.specializ...me=G%C3%B3rskie , oraz Scotta Scale Elite http://scott.pl/prod...70&id_prod=3025 . Specyfikacje takie jak w linkach. Oczywiście każdy sprzedawca zachwala swój sprzęt, jednak wolałbym poznać wasze opinie na temat tych rowerów. Czy może również rozważacie zakup któregoś z nich? Albo macie lepsze propozycje w tej lub niższej cenie? Interesuje mnie również waga Stumpjumpera, bo nigdzie nie mogę dostać tej informacji, a w sieci udało mi się znaleźć tylko wagę modelu z 2011 roku.

Liczę na Waszą pomoc w wyborze pierwszego 29era :icon_wink:

 

Ja na Twoim miejscu mocno rozważyłbym szukając 29er-a kolekcję Cuba. Marka najbardziej handlowa w Polsce, a współczynnik jakości do ceny produktu tak mi się wydaje jeden z wyższych.W segmencie do 7 tysięcy interesujący jest poniższy model ,

 

http://im-motion.pl/pl/products/290/show/2684/ROWERY_29__modele_2012/CUBE/REACTION_29_GTC_PRO

 

Rower ma carbonową ramę , amor RS Rebę , hamulce żylety formula Rx i niezly osprzet w tej cenie, no i dodatki Syntace.

Kupując ten rower mamy solidną podstawę i amor .Po uzbieraniu dodatkowej kasy możemy zmienić seryjne koła na lżejsze co wiadomo warto uczynić jak podchodzimy do tematu ścigania

 

Sorki za linka coś się z nim porobiło ;) chodziło mi o rower Cube Reaction GTC Pro 29"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek21001: Rzeczywiście Orbeę u użytkownika frezer4321 można kupić taniej :icon_wink: A odnośnie ramy, to mam już totalny mętlik w głowie, panowie w sklepie Scotta mówili, że w razie wątpliwości brać większą ramę, bo tak podobno mówił im przedstawiciel Scotta w Polsce. Siadając na Scotta 35 w rozmiarze XL, wydawał się może trochę za długi, za to na opisywanym wcześniej Carvie jest jakby za ciasno. A i tak dla jasności w Carvie na którym siedziałem jest sztyca 400mm i tu osiągnąłem max, więc pewnie dłuższa sztyca załatwiła by sprawę. Panowie od Speca też uznali że dla mnie powinna podejść 21", tylko że tam podsiodłówka ma 533mm, czyli zgodnie z tym co mówisz, wychodzi turystycznie. Jeżeli mógłbyś zerknąć na geometrię mojego poprzedniego roweru: http://www.bikekatalog.pl/2009/rowery/811/foto:2/ rozmiar 56cm, i ocenić czy to już jest komfortowo czy nie, byłbym wdzięczny. Poszukuję roweru tak jak mówiłem na maratony, czyli mam rozumieć, że górna rura jak najkrótsza i ewentualnie nadrabiamy wysunięciem sztycy tyle ile brakuje w mniejszym rozmiarze?

 

Ja na Twoim miejscu mocno rozważyłbym szukając 29er-a kolekcję Cuba. Marka najbardziej handlowa w Polsce, a współczynnik jakości do ceny produktu tak mi się wydaje jeden z wyższych.W segmencie do 7 tysięcy interesujący jest poniższy model ,

 

Sklep Rowerowy Wrocław. SPECIALIZED, CUBE, GIANT, UNIBIKE, KROSS, MERIDA. Posiadamy 3 sklepy i serwisy we Wrocławiu. Rowery Wrocław, Narty Wrocław. Âť ROWERY 29" modele 2012 Âť CUBE Âť REACTION 29 GTC PRO

 

Rower ma carbonową ramę , amor RS Rebę , hamulce żylety formula Rx i niezly osprzet w tej cenie, no i dodatki Syntace.

Kupując ten rower mamy solidną podstawę i amor .Po uzbieraniu dodatkowej kasy możemy zmienić seryjne koła na lżejsze co wiadomo warto uczynić jak podchodzimy do tematu ścigania

 

Sorki za linka coś się z nim porobiło ;) chodziło mi o rower Cube Reaction GTC Pro 29"

 

Rzeczywiście w tej cenie karbonowe ramy ciężko spotkać, jest tylko kwestia tego że kolega nabial, bardzo nie poleca Cuba i z tego co zauważyłem jest wierny swojej opinii. Podobno niekoniecznie dobrze wypada geometria tych rowerów. Ale tu najlepiej jakby wypowiedział się sam kolega nabial :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geometrii rowerów Cube nie można .wg mnie nic zarzucić.

Firma posiada w swojej ofercie serie MTB w sporej przekrojówce:

Analog, Acid dla rowerzystów amatorów gdzie pozycja będzie uśredniona bardziej komfortowa

LTD dla rowerzystów amatorów chcących pojeździc bardziej sportowo m.in w amatorskich wyścigach

i seria REACTION typowo sportowa geometria gdzie liczy się wynik sportowy

Nie można geometrii jednej marki wrzucić do jednego worka bo są zasadnicze różnice.

 

Dlatego nie polecam tanich wersji i podrzucilem temat REACTIONA w wersji carbonowej, ktory wg. mnie jest naprawdę świetnie "uszytym" rowerem.Sam taki posiadam ale w opcji 26' calowej.

Oczywiście temat geometrii jest bardzo szeroki i nie da się w kilku zdaniach tego opisać.

Są rowery średnie, dobre, b.dobre i najlepsze.

Jak dla mnie ten Cube plasuje się w 3 segmencie b.dobrym.

Na miejscu najlepszym postawiłbym markę Spec o której koledzy wspomnieli w tym poście.Ale jak dla mnie za mało kasy aby wybierać Speca .Spec zdecydowanie tak ale segment od 8500zl.a to już inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geometrii rowerów Cube nie można .wg mnie nic zarzucić.

Firma posiada w swojej ofercie serie MTB w sporej przekrojówce:

Analog, Acid dla rowerzystów amatorów gdzie pozycja będzie uśredniona bardziej komfortowa

LTD dla rowerzystów amatorów chcących pojeździc bardziej sportowo m.in w amatorskich wyścigach

i seria REACTION typowo sportowa geometria gdzie liczy się wynik sportowy

Nie można geometrii jednej marki wrzucić do jednego worka bo są zasadnicze różnice.

 

Dlatego nie polecam tanich wersji i podrzucilem temat REACTIONA w wersji carbonowej, ktory wg. mnie jest naprawdę świetnie "uszytym" rowerem.Sam taki posiadam ale w opcji 26' calowej.

Oczywiście temat geometrii jest bardzo szeroki i nie da się w kilku zdaniach tego opisać.

Są rowery średnie, dobre, b.dobre i najlepsze.

Jak dla mnie ten Cube plasuje się w 3 segmencie b.dobrym.

Na miejscu najlepszym postawiłbym markę Spec o której koledzy wspomnieli w tym poście.Ale jak dla mnie za mało kasy aby wybierać Speca .Spec zdecydowanie tak ale segment od 8500zl.a to już inna bajka

Wrzucanie czegokolwiek do jednego worka to zawsze nadużycie. Najgorszą sprawą z Cubem jest fakt, że nie mam w okolicy ( o ile mi wiadomo) sklepu w którym mógłbym obejrzeć i przymierzyć się do tych rowerów. A roweru za takie pieniądze bez uprzedniej przymiarki na pewno nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucanie czegokolwiek do jednego worka to zawsze nadużycie. Najgorszą sprawą z Cubem jest fakt, że nie mam w okolicy ( o ile mi wiadomo) sklepu w którym mógłbym obejrzeć i przymierzyć się do tych rowerów. A roweru za takie pieniądze bez uprzedniej przymiarki na pewno nie kupię.

Jasna sprawa....bez przymiarki to nie ma o czym mówić.Jakbyś był we Wroclawiu przejazdem to mogę polecić Ci sklep gdzie profesjonalnie podchodzą do rowerowego tematu.W swojej ofercie mają Cube, Speca i wiele innych marek....sam nabyłem u nich sprzęt i jest mega zadowolony.Obiektywnie doradzają dobór roweru , z tego co wiem to mocno się zbroją na sezon 2012 wlaśnie w rowery 29".Planują otworzyć duze centrum testowe 29 " rowerów CUBE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na samą długość podsiodłówki tylko jej stosunek do dl.eff. górnej rury.

Jeżeli było Ci wygodnie na tym Centurionie,to znaczy,że masz bardzo długie nogi,a krótki tułów i ręce...

Czyli Spec21 Orbea29L,bardziej sportowo u Speca,bardziej wyprostowanie u Orbei.

W obu przypadkach sztyca na 2/3 długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...