Skocz do zawartości

[rower] do 7000zł


TomaszB

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.07.2019 o 17:02, felipmarc napisał:

Witajcie, 

zastanawiam się nad zmianą roweru, akurat znalazłem wyprzedaż i mam okazję kupić Trek procaliber 9.6 2019 albo Kellys Hacker 50 2019, cenowo Kelly jest droższa o ok 600zł ale wydaje mnie się lepsza sprzętowo.

Mam od tego już spory ból głowy.

Kallys hacker 50 https://www.kellysbike.com/pl/mtb-xc-c625/hacker-50-p57731

Trek Procaliber 9.6 https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/procaliber/procaliber-9-6/p/23359/?colorCode=black

Rower mam zamiar wykorzystywać w terenie, do ścigania się w maratonach i ewentualnego wypadu od czasu do czasu w góry.

Mam 172cm wzrostu, waga ok 70kg,  przymierzałem się do Treka, rozmiar M, ale wydawał mnie się jakoś mały. Nie wiem czy to nie wina przyzwyczajenia, obecnie jeżdżę na Kross Level 2.0 2018

Ja mam Treka i jazda nim w terenie to czysta przyjemność, ale drugi raz bym już go nie kupił z jednego, dosc powaznego powodu. 

waga. 11.5kg na papierze, bez pedałów. 
moj - Lka z pedałami XT, kołami DTSwiss i koszyczkami na bidony - waży 12kg. tyle to już ważą fulle dzisiaj. 
 

na plaskich maratonach pewnie to nie przeszkadza, ale jak masz do przejechania 2000m pionu to każdy kilogram boli. 

 

dla porówniania - Romet Monsun 3 - 9kg na papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2019 o 17:02, felipmarc napisał:

Mam 172cm wzrostu, waga ok 70kg,  przymierzałem się do Treka, rozmiar M, ale wydawał mnie się jakoś mały. Nie wiem czy to nie wina przyzwyczajenia, obecnie jeżdżę na Kross Level 2.0 2018

No bo M będzie za mały. Dla Ciebie ML. Dla mnie ML jest za mały a L za duży więc mam Treka z głowy. Całe szczęście bo płaci się za znaczek : )

Spójrz na Chisela Experta !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

To ja się podepnę pod temat 29' - cannondale Trail 1 2019, Trek Procaliber 6 2019, Trek X-Caliber 9 2020 czy karbon cannondale F-Si carbon 5 ?

Poza F-si reszta do 7000zł, nigdy nie jeździłem na carbonie a rama w tym f-si bardzo lekka. Rewer ma mi służyć do typowo amatorskich wyjazdów. Teren: lasy, szuter, nawet ciekawe górki, ścigać się nie będę. Interesuje mnie tylko napęd 1x12, lekka rama oraz dobry amor. Najważniejsze aby rower był lekki, mam 178cm i ważę ok.74kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lekkiej ramie powiadasz? Mój wybór ograniczył się już w zasadzie do alu Trek 6 Procaliber 2019 (nie wiem czy rama jest ciężka ale wiem że jest dobra) lub do carbonowego F-si 5 Cannondale 2020 (tutaj rama jest mega lekka) ale to już różnica w cenie prawie 3,3 tyś więc chyba przy moim amatorskim zapotrzebowaniu sobie odpuszczę. Z tego co czytałem to oba rowery raczej dla amatorów niż na wyścigi, przynajmniej z tym osprzętem jaki otrzymujemy ze sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KrissDeValnor napisał:

Ramy Treka nie należą do lekkich, a już na pewno nie alu...
Oj, takiego kanonka, to bym przytulił : https://www.cannondalebikes.pl/rowery/2020-gorskie/xc-race/f_si/f_si-carbon-5
Myślę, że po dobrej bajerze, do wyrwania w okolicach założonej kwoty.

Chcesz go wyrwać z 2020 r za 7K? nie ma opcji takiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Niektórzy kupują rower dla samej ramy, bo mają zamiar zbudować na niej sprzęt pod siebie - np. kolega kemot1974 kupił w ten sposób Focusa Raven ( rama ważąca w zależności od wersji w okolicach <1 - 1.1 kg ).
Na pewno jest to dobre rozwiązanie, gdyby się okazało, że kręci nas ulepszanie i zbijanie masy.
https://www.forumrowerowe.org/topic/226357-9-947-focus-raven-max-elite/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wymieniłem koła. Sztyca, hamulce to takie duperelki. Jednak teraz wolałbym lżejszą ramę (gdybym kupował nowy). 

Myślałem o zmianie ramy ale to zmiana napędu i kół, sterów - już nie ma lekkich ram bez boosta. Jeżeli perspektywicznie - brałbym lżejszą. 

Z drugiej strony - 1 kg różnicy liczy się tylko na wyścigach. A solidna alu rama jest czymś o co człowiek się nie boi. 

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wkg napisał:

W sumie wymieniłem koła. Sztyca, hamulce to takie duperelki. Jednak teraz wolałbym lżejszą ramę (gdybym kupował nowy). 

Myślałem o zmianie ramy ale to zmiana napędu i kół, sterów - już nie ma lekkich ram bez boosta. Jeżeli perspektywicznie - brałbym lżejszą. 

Z drugiej strony - 1 kg różnicy liczy się tylko na wyścigach. A solidna alu rama jest czymś o co człowiek się nie boi. 

Trek i Canonndale mają dożywotnią gwarancję na ramę karbonową to nie ma się czym przejmować jeśli chodzi o gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sobie poczekaj w sezonie na wymianę ramy :D A bać się można również kradzieży.

A tak serio - to zależy, czy się ścigasz. Przy twoich parametrach rama lżejsza o 1 kg da Ci nieco powyżej 1% (powiedzmy 30 sekund ) na kilometrowym podjeździe. Na płaskim terenie - znacznie mniej. Jak nie jesteś wytrenowany to więcej ale po co niewytrenowanemu lekki rower. 

Ja zamiast lżejszego roweru kupiłem trenażer i na pewno - biorąc pod uwagę okres zimowy - da mi więcej. Obserwując swoje czasy o wiele bardziej zależą od dnia, formy, tego co robiłem dzień wcześniej, wyspania, humoru niż +-1 kg.

Ale oczywiście karbonu nie kupuje się tylko dla czasów. Każdy woli mieć bardziej fajny rower niż mniej fajny rower :) Podaję tylko proporcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jak dłużej człowiek przegląda te rowery to ma większe wątpliwości. Teraz z kolei rzucił mi się w oczy Canyon: https://www.canyon.com/pl-pl/mountain-bikes/trail-bikes/grand-canyon/grand-canyon-al-sl-9.0/2460.html

ma świetny osprzęt, raczej nie spotykany w tym przedziale cenowym, stosunkowo lekki ale taki bardziej trailowy już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W ogóle, to masz zamiar się przymierzać ( co może być utrudnione przez obecną sytuację ), czy możesz kupić wysyłkowo ?
Ja bez przymiarki bym raczej nie kupił, choć niby można porównać do czegoś co ma się pod ręką.

Myślę, że nadal warto szukać poprzednich roczników - będzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jest też Radon : https://www.bike-discount.de/en/buy/radon-jealous-al-9.0-900367
Tu np. Focus Raven 8.7 z bardzo lekką ramą ( jak się nie walnęli z wersją, to według opisu 885 g ! ) : https://www.bike-discount.de/en/buy/focus-raven-8.7-889636
Po kilku ulepszeniach można mieć bardzo lekki sprzęt, tyle że kurs Euro niekorzystny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę z powodzeniem na Specialized Chisel,hopy,dropy,ostre zjazdy podjazdy,błoto na zawodach cx i jedyne co to trzeba było go umyć,zero problemów ,żadnego kapcia jestem bardzo zadowolony i dlatego będę obstawał przy https://bikepark24.pl/Rower-gorski-mtb-Specialized-Epic-Hardtail-Comp-Gloss-Blue-Tint-Carbon-Ion-2019.html podanym przez @Ador

Swój kupiłem na sprint-rowery.pl fajna obsługa i dobry kontakt,można zbić cenę .Polecam!

Edytowane przez Poseidon
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam procalibra 6 z 2019r. Jak dla mnie rewelka. Zrobione 2kkm w tamtym sezonie. Reklamowałem tylko amora i zmieniali mi lagi bo cykaly. Jezdzilem od asfaltow poprzez szutry lasy czy sciezki w beskidzie. Zjazdy po kamieniach korzeniach i nic sie nie dzieje. Waga w rozmiarze 17.5 to coś chyba ponad 13kg ale ja mam zamleczone opony zamiast dętki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...