Skocz do zawartości

[rower] do 7000zł


TomaszB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Karbon może mieć uzasadnienie w przypadku schodzenia z masy, no i oprócz wyglądu/estetyki, również lepszego pochłaniania drgań, chociaż w terenie może to mieć mniejsze znaczenie niż w przypadku alu szosy vs. karbonowej, które nie posiadają amortyzacji ( z drobnymi wyjątkami w postaci patentów future shock, czy podobnych );)
Niektóre aluminiowe ramy też potrafią wyglądać całkiem estetycznie - np. specjalne malowanie Kross'a itp. powoduje, że spawy są niemal niewidoczne :icon_cool:
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To też kwestia ile dana rama waży - bywają na tyle lekkie ( okolice 1 kg lub poniżej - np. Focus, Spec, Merida ), że musiałbyś założyć jakieś superlekkie koła, a i tak nie zszedłbyś do takiego poziomu ;)
No, chyba że zostaje sama rama, a resztę wymieniamy :icon_wink:, ale nawet lekka rama alu będzie zawsze sporo cięższa od dobrego karbonu.

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już się uporałem z dylematem napędowym, to zabiliście mi ćwieka przy wyborze ramy:) Żałuję, że już nie ma Treka Superfly, jakoś Xcalibry do mnie nie przemawiają.  No to porozglądam się za aluminiowymi, myślę, że wówczas do 6000 zł jużbędzie można nawet cosik znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marpol napisał:

Żałuję, że już nie ma Treka Superfly, 

Dokładnie. Superfly to bardzo udana rama. Lekka i sztywna, chociaż cechująca się wyjątkowo długim parametrem "reach". Nie każdemu to odpowiada, jednak przy podjeżdżaniu i szybkich zjazdach zapewnia mega stabilność.

Następca Superfly nie jest X-Caliber, tylko Procaliber, z systemem IsoSpeed. Mam w garażu zarówno Superfly, jak i ProCaliber i muszę przyznać, że w żadnym aspekcie nie widzę przewagi nowej ramy nad starą...

Jeśli chcesz aluminiaka, to poszukaj sobie Superfly6 (2x11 SramGX + REBA), albo Superfly7 (2x11 XT/SLX + FOX).                                                                          Oczywiście są też Superfly w karbonie. Może i karbonowa ramy Trek'a nie są mistrzami lekkości, ale karbon zawsze lepiej pracuje. Zwłaszcza w rowerze typu hardtail.

Superfly 6/7 są do wyrwania w granicach 5500zł. Moim zdaniem warto.

Edytowane przez KNKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym drogą internetową kupować, a przymiarki mogę dokonać jedynie Treka, Gianta, Scotta i GT. Canyon mnie zaciekawił, ale w chodzi w grę tylko zakup online:

https://www.canyon.com/pl/mtb/exceed/2019/exceed-cf-sl-6-0.html

Dezent, jeśli można zapytać, to na jakie koła i amor wart zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż 2000 zł przebitki?? Nie sądziłem. Nie jestem aż tak bardzo zdeterminowany karbonem:) Tak rozważam sobie oferty:) Teraz dylemat, czy w okolicach 5-6 tysięcy celować w niżej wyposażony karbon, czy w tej cenie szukać przyzwoicie doposażonego aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolarzjedrek, jakoś nigdy nie gustowałem w używanych, po prostu nie miałem zaufanych sprzedających, dlatego bardzo sceptycznie podchodzę do rowerów "z historią".Cały czas przeglądam oferty i analizuję. 

 

Dezent, aż tak bardzo te Krossy są przeszacowane?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oceniam po tym co widzę.

Nowy rower szukałem 3 trzy miesiące. Wybrałem aluminiaka na osprzęcie XT/SLX i z dobrymi kołami. Odrazu wymieniłem amortyzator i hamulce na lepsze. Wagowo zbliżyłem się do tych karbonowych rowerów, które były tu przedstawiane. Jakbym chciał mieć karbonowy rower na takim osprzęcie jak mam teraz to musiałbym wydać 10-11 tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...