Skocz do zawartości

[rower] do 7000zł


TomaszB

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.06.2018 o 17:49, kemot1974 napisał:

Cześć,  odnośnie Gianta to myślę, że +/- 20 % od ceny katalogowej możesz otrzymać. Będą środki na lepszy Amor :). Osobiście miałem okazję testować Treka i Focusa i w moim przypadku wybór padł na Focusa. Odnośnie rozmiarów to możesz zapytać w firmie FogtBikes , są dystrybutorem Treka i Focusa. Pz

Rower kupiony, wybór padł jednak na gianta, dzięki za pomoc w wyborze :)

20180711_174246.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Do dfq oraz dla zainteresowanych Specem i różnymi kolorami starszych modeli :

Spoiler

Już tak się nie podniecaj - rozumiem, że jesteś zadowolony i się "jarasz" nowym nabytkiem, ale to już chyba 3 zdjęcie ( no dobra drugie ;) ) w tym temacie, a do prezentacji swojej maszyny masz co najmniej 2 wątki specjalnie temu poświęcone :bye2::icon_lol:
Przyznaję, że wpadł mi w oko - niewykluczone, że nawet wcześniej niż Tobie, bo mam jego zdjęcie na drugim komputerze, którego nie włączałem > 4 miesiące, więc spokojnie z 6 - 7 miesięcy mogło już minąć.
Kolor jednak niepraktyczny, bo na macie widać bardzo kurz jak jest sucho - poniżej masz same praktyczne, bo jak wiadomo, te bardziej połyskliwe wcale się nie kurzą :icon_wink:
Ja ogólnie mam lekkiego fisia na punkcie takich zielonych wstawek, a nawet całkiem zielonych ram ( z czarnymi napisami ) - jak np. w Epic HT 2017 na którego się nawet napaliłem prawie 1,5 roku temu :wub: ( była też fajna wersja niedostępna u nas w oficjalnej sprzedaży, którą nazwałem "stealth" - czarna z ciemnymi i ledwo widocznymi fioletowymi napisami ) , podobnie jak 2 lata wcześniej na czarnego diabła z czerwonymi wstawkami, czyli Crave Comp 2014 i następnie czarno - grafitowego Crave Comp 2015, jednak jakoś mi ze Specami ( i nie tylko ) na razie nie po drodze, może kiedyś...
Wymienione modele i ich kolorystyka :

image.thumb.jpeg.af294bdf2fc2ad4c0390de62a26f8d43.jpeg
image.thumb.jpeg.55ed39c10c5a103bce5d7737d925a723.jpeg
image.thumb.jpeg.aa99b3081582c5c9df9cad967d19341d.jpeg
image.thumb.jpeg.1e6d3b76819eb9869c751593dbbc035c.jpeg

Jak więc widać, mógłbym już chyba robić za archiwistę Speca :icon_cool:


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2018 o 10:36, grzechu1984 napisał:

Rower kupiony, wybór padł jednak na gianta, dzięki za pomoc w wyborze :)

20180711_174246.jpg

Ładny. Widzę że masz rurę podsiodłową na dole wygiętą względem mojej. I masz przy sztywnej osi 2 sruby co nimi regulujesz odległość koła pewnie. Cenowo sporo niżej niż 7 tys? Na moje oko powinien z 4-5 tys kosztować. Chyba że to rocznik 2018 to więcej. 

Edytowane przez kamar59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad zakupem nowego sprzętu. Poniżej moje dwa typy. Startuję w amatorskich zawodach MTB na mazurach.

Czekam na wszelkie sugestie.

1. https://7anna.pl/product-pol-10452-Rower-Mondraker-2018-Leader-RR-29.html

2. https://cube.pl/2018/rowery/mountainbike/hardtail/reaction/cube-reaction-race-orangenred-2018/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2018 o 10:47, kemot1974 napisał:

fajny rower, dobry wybór !

 

W dniu 13.07.2018 o 10:55, thepanone napisał:

fajny. fajny.

Dzięki :)

W dniu 13.07.2018 o 13:21, KrissDeValnor napisał:

A mi się nie podoba ze względu na kolory - 2 GE jednak "ładniejszy" :

 
image.png.6a1594265f4a6926d1035f413e699393.png

, ale kolor sam nie jeździ, a w dodatku to nie mój rower :icon_lol:
Grunt, żebyś to Ty był zadowolony, reszta jest nieważna.

Miałem okazję przymierzyć 2GE ( był w rozmiarze M ) ja jednak wybrałem 3GE ze względu na to że nie potrzebuję lepszego osprzętu - nowa grupa deore daje radę no i kolory mi podeszły z 3GE, aha ..3GE jest błyszczący a 2GE mat, jak dla mnie lepsze jest malowanie błyszczące.

W dniu 13.07.2018 o 16:05, dfq napisał:

Fajny rowerek, gratuluję zakupu , teraz tylko jeździć, jeździć, jeździć :thumbsup:

Odnośnie kolorów to wiadomo - o gustach nie ma dyskusji, ale myślę  KrissDeValnor że mój by ci się pewnie spodobał  :D

20180704_105816a.thumb.jpg.b0aebd0b52ffdd027fbd2198ebd217d8.jpg

 

Dzięki. Sam brałem pod uwgę tego speca :) Fajna maszyna!

23 godziny temu, kamar59 napisał:

Ładny. Widzę że masz rurę podsiodłową na dole wygiętą względem mojej. I masz przy sztywnej osi 2 sruby co nimi regulujesz odległość koła pewnie. Cenowo sporo niżej niż 7 tys? Na moje oko powinien z 4-5 tys kosztować. Chyba że to rocznik 2018 to więcej. 

Hej, dzięki! Tak rura jest wygięta, co do mocowania tylnego koła to wygląda sprawa tak ... te dwie śruby służą do dokręcania uchwytu do którego przymocowany jest zacisk hamulca, sam uchwyt jest jednocześnie mocowaniem osi, posuw haków jest regulowany dwoma śrubkami schowanymi  w ramie obok mocowania osi :)  podczas ściągania kołą odkręcamy tylko oś więc zacisk pozostaje na swoim miejscu. Przeżyłem szok przy przesiadce z 12 letniego terrago na tę maszynę :)

Co do ceny to płaciłem trochę ponad 6tyś,,  część  sumy brałem na raty 0%. Gdy tylko znajdę czas dodam go do działu moje rowery wraz z dokładnymi danymi i zdjęciami.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich, do tej pory aktywny byłem na forach automoto, teraz (z wiekiem) czas na bardziej aktywna formę spędzania czasu.

Szybkie pytanie: czy Cube Reaction Race na Sram Eagle można równać ze Specem Chisel X1? 

Szukam sprzętu na raz w roku wypad w góry, reszta na nizinach nad morzem. Trasy do 100 km.

... a pierwszy wybór to był xcaliber 9tka... potem zobaczyłem Cuba. Rama 23”, niestety zero szansy na przymiarkę w mojej okolicy. 

Za jaka cenę można teraz kupić speca? Na cuba 20% rabatu.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Cześć wszystkim, zastanawiam się nad zakupem PEAK 29 CARBON SLX jak będzie już dostępny w sklepach na rok 2019.

Osprzęt wydaje się bardzo dobry jak za tą cenę i ramy ludzie też chwalą, jeżdżę głównie po lasach, górach i różnego rodzaju wyprawy paru dniowe z sakwami (będę myślał później jak zamontować bagażnik).

Podoba mi się również kross level 11.0 

Który rower byście wybrali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 24.06.2018 o 23:27, KrissDeValnor napisał:

Witam zastanawiam się nad zakupem Scota Scale 930 lub Trek Procaliber 9.6 i mam wątpliwości. Co do pierwszego rama, co do Treka to zastanawia mnie system Isospeed, czy ewentualne zabrudzenia nie wpływają na głośność pracy sytemu. W necie nic na ten temat nie mogę znaleźć, ale jednak przy jaździe w błocie system raczej czysty nie będzie, pracuje on przód tył i jest duże ryzyko dostania się brudu między gumę a rurę. Mam pytanie do posiadaczy Procliber odnośnie cichości pracy :) ?

 

Edytowane przez Simon1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 31.12.2018 o 14:36, grzechu1984 napisał:

Ja osobiście nie brałbym pod uwagę systemu iso speed, jedni są zachwyceni, drudzy piszą że nie czują różnicy.

Toż to żaden system, tylko prosty bajer. Jeśli ktoś liczy, że to namiastka tylnego amortyzatora (takie opinie słyszałem) to srogo się zawiedzie.

Fakt faktem, że w Procalibrze mojej żony, przez cały sezon intensywnego użytkowania, w/w system nie wymagał żadnej ingerencji. Tak więc spokojnie można brać, nie licząc na jakiś specjalny efekt. No chyba że im większa masa tym bardziej odczuwalne działanie ;-)

Edytowane przez KNKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie jest łatwo do tych dwóch wymienionych doszło jeszcze kila opcji :) Od miesiąca siedzę i analizuje czy carbon jest mi potrzebny czy nie,czy sztywna oś niezbędna czy nie :) Czy w cenie podstawowego modelu na carbonie brać aluminium z lepszym osprzętem , wszystkie wykresy odnośnie sztywności ram w Bike Board przeanalizowane. Obecnie rozważam:

https://www.specialized.com/pl/pl/mski-chisel-comp/p/154447?color=239071-154447

Fajny bo brak press fit, sztywna oś, jednak rama wydaje się być zbytnio odchudzona i jej sztywność w testach wypada średnio

https://www.scott.pl/produkt/811/4911/Rower-Scale-930/

Press fit - bać się czy nie :)

Na marce się nie zawiodłem mam przełajówkę Speedster CX 20, miałem https://www.mtbr.com/product/bikes/29er-Hardtail/scott/scale-29-team.html

Żałuje że bratu oddałem :)

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/procaliber/procaliber-9-6/p/2

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/procaliber/procaliber-8/p/21841/?colorCode=grey

Wątpliwości odnośnie Iso speed rozwiane, ale press fit :) i jakoś marka mi zbytonie nie leży miałem 7000c - ciągłe problemy z kołami, mam Roscoe 7 - nie mam między nami chemii :) - nie mój styl jazdy, ale obecnie w śniegu w lesie idealnie się sprawuje. 

 

https://www.rosebikes.pl/psycho-path-1-2671376

Super ale press fit :)

https://bmc-switzerland.pl/produkt/teamelite-03-two/

Brak dystrybucji w Trójmieście

Jeszcze powoli zastanawiam się na Marin Nail trail i Eccentric NS Bike :)

Były dwa jest więcej, zrobił się przegląd marek, po analizie zauważyłem, że bardziej kieruje się strachem niż tym co bym chciał. Człowiek naczytał się o Press fit i zaczął się bać :) Jeszcze miesiąc temu nie  wiedziałem że istnieje. Zależy mi na mocnej maszynie, nie nawidzę gdy w roweże coś trzaska tyka itd... .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do mojej porzedniej wypowiedzi - topiłem w błocie po manetki (Trek Procaliber8) :) 

mam w tej chwili na nim 2tyś km nalotu od czerwca i jedyne dzwieki jakie generuje to płacz wszystkich za moimi plecami :) (mam nadzieje, że Ci przede mną nie słyszą mojego płaczu:) )

był mały zgrzyt z blatami RaceFace, ale na gwarancji wymienili na nowe i problem został rozwiązany. przy czym w nowym treku 2019 nie ma juz Raceface :) 

 

Co do samej ramy - z premedytacją kupowałem alu, bo żal mi ramy i jej bombardowania kamieniami w beskidach. dzisiaj trochę żałuję, trochę nie. miałbym carbon, ale na reconie. znając życie to właśnie bym kombinował wymianę na jakiś lepszy amorek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mordorr napisał:

był mały zgrzyt z blatami RaceFace, ale na gwarancji wymienili na nowe i problem został rozwiązany. przy czym w nowym treku 2019 nie ma juz Raceface 

W "moim" Procalibrze również był problem z korba RaceFace. Przy zapinaniu większej zębatki zaciągało łańcuch. Serwis wymienił korbę na nowa, jednak dalej sytuacja się powtarzała. Dopiero wymiana korby na SLX pomogła i od tego czasu Procaliber jeżdzi OK. Wymiana korby była przeprowadzona, jak to w Treku, na gwarancji i przebiegała całkowicie bezproblemowo.

Edytowane przez KNKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten sam problem. 

U mnie w ciągu dwóch dni wymienili blaty na inny model RaceFace (chyba starszy, bo ma niższy numer części, ale za to ładniej wygląda) . Od wymiany zaciągania nie doświadczyłem, a zrobiłem już z 500km i bardzo się starałem zaciągnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2019 o 17:57, Simon1981 napisał:

Ten scale wygląda ekstra, pytanie czy chcesz napęd 1 X ?

Press fitu bym się nie bał, podobno duzo zalezy od staranności wykonania mufy suportowej, w moim xtc ( karbon + press fit ) nic , dosłownie nic się nie dzieje, a śmigałem i w upale i w deszczu oraz zimnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...