Skocz do zawartości

[rower] do 7000zł


TomaszB

Rekomendowane odpowiedzi

w związku z tym iż w zeszłym roku mój zakup nie doszedł do skutku - w 2013 nie chiałbym czekać na wiosnę jak znowu wszystko co ciekawe zostanie wykupione i pozwolę sobie ponownie Was zapytać ... wzrost 190cm , noga 91-92 cm , waga 85-90 kgW chwili obecnej mam 2, 3 typy - każdy z zupełnie innej bajki ...1./ Radon ZR Race 29er 8.0 Radon Bikes » ZR Race 29er 8.0 / rama ALU / obie osie sztywne/ pełne XT, Fox, znośne koła Mavic Crossride - 2kg / rozmiar 20" - ~6500 PLN zamówienie przez internet2./ Cube Reaction GTC SL 29 CUBE�Reaction GTC SL 29carbon / Fox / XT/ Formula RC / koła niby firmowe ale robione tylko dla Cube: DT CSW MA 1.0 nawet waga nieznana ;-) / rozmiar 21" (przekrok powinien być wystarczający) - ~7650 PLN ale dostępność nie potwierdzona3./ Scott Spark 29 Elite r2012 / SCOTT Poland - www.scott.pl ALU / full/ obie osie "zwykłe"/ z przodu Reba dual-air / tył: DT Swiss M210 / osprzęt SLX/XT / koła do wymiany / ~7700 + ~1000 PLN za lepsze koła - rozmiar albo L albo XL ... do odbioru od rękiKusi full - choć nigdy nie miałem - i nie wiem czy warto do jazdy amatorskiej w lekkim/średnim terenie ... oczywiście jest cięższy (w rozmiarza XL waga pokazała 13,3 kg z pedałami - katalogowo 12,4 - ale pewnie w rozmiarze S) sprzedawca twierdził, że damper jest do 90 kg ? w sieci trochę narzekają, ze za mięki, znalzłem też opinię, ze haki pękają pociągając ze sobą fragment ramy ... o Avid Elixir 5S czytałem, ze się tłoczki blokuja/ nie odbijają ... i dalej kusi ;-) Waham się głównie między Scotem a Radonem (Cube do kupienia dopiero na wiosnę i może się skończyć jak w zeszłym roku, że "nie wystarczy" egzemplarzy) ... Radon tańszy, lżejszy z lepszymi hamulcami, kołami które by mi pewnie wystarczyły ...

Edytowane przez bipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie żartuj ;-( miałem kiedyś 2 scotty ... ale to było 20 lat temu - pierwsze dostępne modele w Polsce ... i jakiś tam sentyment do marki pozostał ...

 

O ramach węglowych słyszałem ... w alu tez problemy ?

No i kwestia części - poważnie są gorsze ? jakieś "special edition" czy co ? czy po prostu Twój kolega jest już negatywnie nastawiony ze względu na kłopoty z ramą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bipr

co do cuba to koła są pieta achillesową (bo z mojego rocznika ważyły 2,2 kg)

Sprzedałem je nawet nie korzystając z nich

 

tu znajdziesz mojego cuba 29 GTC Pro 21" 2012 rozebranego na części i zważone osobno

http://www.forumrowerowe.org/topic/101402-zakupcube-ltd-pro-29-model-2012/page__st__120

 

Przez sezon nic sobie nie ubiłem, mimo że górna rura idzie dość wysoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest kwestia uprzedzen czy nastawienia, a suchych faktow - mufa w karbonie 'sie ubila', pozniej na szutrowym zakrecie pekl aluminiowy wahacz, reba dziala jak jej imitacja, 2x wymieniana manetka twinlock, damper puszcza powietrze...to tak z grubsza - rower po sezonie jazd w zasadzie do utylizacji, gdyby jeszcze nie raczyli uznac gwarancji...rower za 5cyfrowa kwote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o matko ... aż tak źle ?

do myśli, że z ramami karbonowymi coś u nich nie tak sie przyzwyczaiłem - ale alu tez jakieś wybrakowane ?

o damperach czytałem, ale Reba też nie taka jak trzeba ? to by naprawdę sugerowało, że jakaś specjalna wersja ... w zeszłym roku czytałem w jakimś pisemku test kilu rowerów z których jeden to był 29er właśnie Scotta na Rebie ... wychwalali pod niebiosa ... ale Reba zadziałała dopiero druga sztuka - ta oryginalna miała jakiś feler ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wszystko było by ok gdyby dodali jakieś: "SE" czy podobne do nazwy ... i nikt by nie dochodził czy mieli na myśli "special" czy "scott" edition ;-)

 

tak czy siak kolega nabial skutecznie mnie zniechęcił do Scotta ... a myślałem, że po 20 latach powrócę do marki ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co tak na to patrzeć. Każdej ramie może się coś takiego trafić. Dobra marka po prostu dobrze rozwiąże taki problem - tak, by klient był zadowolony. Oczywiście, jednej takie akcje zdarzają się częściej, innej rzadziej. Ale na tyle Scottów, ile jeździ, a także na to, jak dobrze wypadają wagowo i pod względem sztywności, to moim zdaniem jest to rewelacja. Tym bardziej, że obsługa pozakupowa jest dość chwalona. A jak podejście kupującego jest inne, to ja polecam kupić sobie chińczyka, bo nie jestem w stanie zapłacić 3 razy więcej za porównywalny produkt, nawet jeśli ma super gwarancję. Oczywiście, jeśli budzi moje zaufanie. Niedługo pokażę, co można w takim (nawet mniejszym) budżecie złożyć. Myślę, że to może się okazać inspiracją do powstania kilku ciekawych rowerów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz - tylko tu nie chodzi tylko o ramę ... kolega nabial wymienił problemy z chyba większością istotnych komponentów ... (oprócz ramy, amortyzator przedni, tylni ...), sam też widziałem w sieci problemy z takim drobiazgiem jak hak tylnej przerzutki wyrywający fragment (no dobra: fragmencik ;-) ramy ...

Może jak na tyle sprzedanych rowerów nie ma tylu problemów bo większość jednak nie jeździ tak ostro/intensywnie jak kolega nabiala ? i ew. problemy wyjdą dużo później - np. po gwarancji ;-) tego też sie obawiam ...

 

Natomiast bardzo ciekawy jestem Twojej prozycji ... kiedy można się jej spodziewać ? ... bo nie ukrywam, że przymierzałem się do zakupu roweru na dniach (póki jeszcze są "gotowce" w przyzwoitych cenach), a Twoja sugestia może istotnie wpłynąć na decyzję ;-)))

Edytowane przez bipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swój rower pokażę jak przyjdą koła (już zamówione) i wybiorę jakąś sztycę i zacisk do niej. Tyle brakuje do końca roweru. Wydałem około 5,500zł, koła wygrałem. Waga na poziomie 9,2-9,3kg, przy pełnej funkcjonalności, na normalnych oponach, z widelcem 100mm, z normalnym napędem itd. Ogólnie ma mi służyć do ścigania :) nie chcę zbyt wiele mówić, póki nie pokażę. części takie dość mocno upolowane - część jest nowa, część używana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@@BbartekK, nie omieszkaj napisać co Ci wyszło z tego składania.Ja sam niedawno sprzedałem gotowca 29era i zabieram się z myślą o kupieniu lub złożeniu,ze wskazaniem na to drugie optymalnego roweru dla moich potrzeb...

 

Mam takie pytanie do ogółu :) , jak to jest z tymi karbonowymi ramami, czy ktoś taki jak ja o wadzę 100 parę kg powinien sobie odpuścić karbon?

 

pozdrawiam

R/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętam pamiętam ;)

ale ciągle czekam na koła - mają przyjść w środę, mam nadzieję, że wreszcie będą.

Miałem też trochę problemów z hamulcami (XX), więc je zmieniłem. Założyłem już Hayesy Stroker Trail, które są pozostałością po poprzednim rowerze, zdecydowałem się jednak na niedzielne znalezisko na Allegro ;)

Jeśli nie pojadę na narty do czasu, kiedy wszystko będzie u mnie, to będziecie mogli go tu zobaczyć już w środę/czwartek, jeśli tylko pogoda pozwoli na zrobienie zdjęć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując poza hamulcami i kołami, wszystko inne kupowałeś? Cały czas się waham, czy bawić się w to składanie czy kupić gotowca. Może Twój projekt mnie przekona do składania :)

 

 

edit.

Co do gotowych propozycji...

Warto się interesować modelami, które podałem poniżej?

 

http://bikemarkt.mtb...-giant-xtc-1-29

(tu mogę utargować z 200ojro)

 

 

http://allegro.pl/ro...3019432979.html

(tu można zbić około 1000 zł)

 

oraz

 

http://allegro.pl/dynamics-blackstar-xt-29-shimano-xt-rock-shox-i3003889560.html

 

 

pozdr.

R/

Edytowane przez robertos102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadnicza kwestia - ile masz wzrostu?

 

189cm i długość nogi 91/92 cm.

 

Co do geometrii to przyznam się,że wymiary nie do końca ułatwią mi wybór. Nie ukrywam,że bardziej zależy mi na opinii,właśnie takich osób jak Ty,co przejeździły już naście rowerów i są w stanie określić do czego taka geometria się nada....Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny.

 

pozdr.

R/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...