Skocz do zawartości

[rower] do 7000zł


TomaszB

Rekomendowane odpowiedzi

Przy takim budżecie pochodziłbym po sklepach. Canyon jest przeciętny, no i cena nie podlega negocjacji. Z tych dwóch bardziej podoba mi się Cube, mimo amora 30mm. Ale za to pełny GX.

Najlepszy w tym budżecie był XC900 z Decathlon ale chyba obecnie już niedostępny bo fabryki stanęły. 

Edytowane przez some1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim, jak ktos jeszcze ma sugestie  to zapraszam. :)

Ten decathlonowy rockrider ciekawy i dobry osprzet, ale nigdzie nie moge geo znalezc. Jesli dam rade ogarnac to sie moze przymierze.

Jeszcze taki Cube znalazlem na promce bo z 2018 roku, znalazlem gdzie maja rame 19":
https://allegro.pl/oferta/rower-cube-reaction-c-62-pro-rozm-21-rabat-20-8306218074

Trek troche dziwny rozmiar - ma 3cm nizszy przekrok niz wszystko inne, za to najdluzsza gorna rure (617mm vs 600 u canyona i 610 w Cube). Czyli chyba jednak najbardziej na plasko bede lezal :) Chyba bym musial sie przymierzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie odnośnie uzyskania komfortowej prędkości jazdy na  chwilę obecną dla mnie - od dłuższego czasu jeżdżę głównie asfalt/szuter - prędkość oscylująca w granicy  30 km/h , rozglądam się za nowym rowerem , myślę o Meridzie Big Nine Limited 2020 - 32 T z przodu , kaseta 10-51 12 przełożeń z tyłu . Obecnie mam 13 letniego Gianta XTC 3 z 3 tarczami z przodu na kołach 26 cali i problemu z większymi prędkościami na płaskim nie mam , czy na tej Meridzie będę  mógł komfortowo jechać z taką prędkością - ewentualna wymiana na większą tarczę z przodu 34 T  ok . Nie jeździłem nigdy na oponkach 29 cali  jak coś .

Edytowane przez boldar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boldar powiem to z pozycji osoby niezbyt wycwiczonej, ktora cale zycie krecila twardo. Tzn niskie kadencje i ciezkie przelozenia. Po przesiadce z 3x9 na 1x12 mialem spora lipe z jazda na prostej, poniewaz by byla predkosc musiala sie pojawic spora jak na mnie kadencja. Na blacie 30 z przodu i 11 z tyl przy kadnecji 90  ktora jak na mnie byla wysoka mialem tylko 30km/h. 
Jezdze juz tak 2gi rok. Dopkupilem szose na asfalty, wiec mtb zostal mi tylko w teren - gory i sciezki. Jesli glownie jezdzisz twarde sciezki kup szose - naprawde. Jesli jednak chchesz miec jeden rower uniwersalny ale glownie latasz twarde odcinki to pomysl o 2x10 czy tam 2x11, jesli glownie gory to 1x rewelacja. Chyba, ze generalnie jezdzisz na wysokiej kadencji to i 1x Ci wystarczy na asfalt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kenczorf napisał:

Na blacie 30 z przodu i 11 z tyl przy kadnecji 90  ktora jak na mnie byla wysoka mialem tylko 30km/h. 

30/11 a 32/10 to duża różnica, na tym drugim przełożeniu przy 90 obrotach na minutę masz już 40 km/h.

Ale coś nie tak policzyłeś, bo nawet przy 30/11 w kalkulatorze wychodzi mi 34 km/h (opona 29"). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam grupę, czy jeździ ktoś na rowerku Romet MOnsun 1 w rozmiarze 19" i mas 177-180cm wzrostu ? Mam daleko do salonu żeby osobiście sprawdzić a już tylko te rozmiary zostały dostępne 😕 Obsługa w sklepie mi powiedziała że to będzie tak "na granicy"

Edytowane przez Mondeus87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Mondeus87 będzie za duży. Naprawdę lepiej wziąć za mały niż za duży. A bikefitterzy z którymi rozmawiałem mówią, że 90% ludzi jeździ w ogóle na za dużych rowerach. Ja przy moich 168 cm wziąłem... XS 14,5" i jestem przeszczęśliwy, nareszcie koniec bólu pleców, karku po 150 km. Patrzę sobie na geometrię tego Monsuna i przy 177 cm bym na pewno 19" nie brał.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co polecacie w budżecie 7-9 tys hardtail do długiego siedzenia w siodle ( dłuższe bikepackingowe podróże ) oraz aby był dość lekki. Zastanawiam się nad wyborem Hardtaila vs Rondo Bogan. Jakbym znalazł wytrzymałego lekkiego mtb to rozważyłbym jako alternatywe dla gravela.

Edytowane przez dww3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...