Skocz do zawartości

[rower] do 5000zl


koxygen

Rekomendowane odpowiedzi

na razie jeszcze nie, stoji zarezerwowany. W piątek się plnuje wybrać i sprawdzić osobiście. Jakby co to nadal mają chyba ostatnią sztukę w rozmiarze M i L w całych czechach więc mam nadzieję ze L tam nadal będzie jak przyjadę dla porównania. Jeszcze wpadł mi w oko Romet MOnsun 1 ale już droższy i w L która może być za duża dla mnie.

Edytowane przez Mondeus87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko dodam, że mam 184 wzrostu, w/g tabelki Meridy jestem w górnym zakresie L - mam big.nine 500 lite 2021 w rozmiarze L i jest super.

Napęd 2x11 jest bardzo fajny. Jedyne słabe rzeczy w tym rowerze to hamulce (MT200) i opony (podstawowy model Maxxis Ikon, drutowe, nie TR) oraz korba - oryginalnie wsadzili korbę zwykłą (FC-M5100-2) do ramy boost, co powodowało niemożliwość wyregulowania przerzutki przedniej, łańcuch ocierał o przerzutkę na 2 najniższych biegach. Merida wymieniała korby w ramach gwarancji na prawidłowy model FC-M5100-B2 i problem zniknął.

Edytowane przez krzyspvfr
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/1571/bignine-500-lite

Offset sztycy 0. O ile pamiętam to idealnie dla mnie by było na L z mostkiem 80mm ale to indywidualna sprawa. Też korba trochę mała jak na wielgachną kasetę 11-42, pasowałaby 38-26 lub w ostateczności 36-26 - może Ci się w sklepie zgodzą wymienić blaty jak mają ... przełożenie 24/42 to juz przesada nawet jak na ostre góry a 34/11 to trochę mało ... 

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w marcu udało mi się kupić Meridę Big 9 300 Lite. Kalkulator na stronie Meridy sprawdził się u mnie w punkt. XL dla wzrostu 189cm. Pierwszy rzut oka na ten rower może zmylić. Rower wygląda na olbrzymi, a jest W PUNKT. Pochylona sylwetka, która mogłaby się wydawać niekomfortowa - jest wybawieniem dla moich pleców. Do tego dociążone przednie koło daje totalne poczucie bezpieczeństwa. Tam, gdzie Giant Talon 29 z 2013 roku tańczył, podrywał przód, Merida idzie jak po sznurku. Nie trzeba wiele główkować nad torem jazdy. MERY JEDZIE. Szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
16 godzin temu, ciemak666 napisał:

Panowie co brać rr xc500 czy Merida Big.Nine Limited?. Oba używane w cenie około 4500zł. Osprzęt wiadomo że w rr lepszy. Ale merida bardziej wizualnie mi się podoba

Wobec tego wziąłbym Meridę (oczywiście zakładam że oba rowery w idealnym stanie) - bo napęd czy coś tam zawsze można wymienić, a jednak musisz z przyjemnością siadać na rower. Mam tą Meridę i złego słowa nie powiem, a gęba mi się cieszy za każdym razem kiedy na nią patrzę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy widziałeś na żywo obydwa rowery, przed których wyborem stanąłeś? To bardzo rozwiewa wątpliwości. Jeśli obydwa pasują Ci w kwestii komfortu/geometrii to jedno spojrzenie na ramę Meridy powoduje sięgnięcie do kieszeni po gotówkę. Przynajmniej u mnie tak to zadziałało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2022 o 10:38, HerrMann napisał:

Czy widziałeś na żywo obydwa rowery, przed których wyborem stanąłeś? To bardzo rozwiewa wątpliwości. Jeśli obydwa pasują Ci w kwestii komfortu/geometrii to jedno spojrzenie na ramę Meridy powoduje sięgnięcie do kieszeni po gotówkę. Przynajmniej u mnie tak to zadziałało :D

Ani  meridy ani rr nie widziałem. Raczej pojadę kupić w ciemno.  Mam dośc daleko do nich ~200km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...