Skocz do zawartości

[rower] do 5000zl


koxygen

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu roweru MTB XC na wiosnę. Jestem zdecydowany na rower na 29 calowych kołach. Chcę przeznaczyć 5 tys. zł na zakup.

Do tej pory, najbardziej moją uwagę przykuł:

MBIKE RENEGADE 29er (4999zł)

rama MBIKE RENEGADE 29er rozmiar 17", 19" widelec ROCK SHOX REBA RL 29" POP LOCK przerzutka tył SRAM X-9 RED10 SPEED przerzutka przód SRAM X-9 3 SPEED manetki SRAM X-9 3/10 SPEED korby SRAM X-9 GPX RED 44/33/22 kaseta SRAM PG-1050 11-36 łańcuch SRAM PC 1051 hamulce ELIXIR 9 BLACK 180/160 klamki ELIXIR 9 BLACK kable JAGWIRE piasty NOVATEC 812 RED QR obręcze MBIKE PERFORMANCE DSC 29er szprychy CN BLACK opony MAXXIS IKON 29X2.2 120 TPI mostek UNO LITE kierownica UNO RIZER 640/15 sztyca UNO LITE siodło MBIKE PERFORMANCE przełożenia 3/10 waga 11,6

 

Jak sądzicie, czy to dobry wybór?

Czy znajdę coś lepszego i NOWEGO w tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o kołach?

Ciężko znaleźć jakieś informacje o obręczach MBIKE PERFORMANCE DSC 29er . Obawiam się, ze może to być obręcz z "niższej półki".

 

Raczej na pewno obręcze są z niższej półki, co będzie miało przełożenie na wagę kół. Jednak nie przejmowałbym się tym zbytnio, bo inni producenci w rowerach znacznie droższych też nie mają się czym pochwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/w mbike jest także w moim kręgu zainteresowań, ale właściwie nic nie wiem o tej firmie (oprócz tego, że jest polska). Czy ktoś mógłby się podzielić swoją wiedzą (doświadczeniem) na temat jakości ich wyrobów (szczególnie mtb), podejścia do klienta (gwarancje) itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/w mbike jest także w moim kręgu zainteresowań, ale właściwie nic nie wiem o tej firmie (oprócz tego, że jest polska). Czy ktoś mógłby się podzielić swoją wiedzą (doświadczeniem) na temat jakości ich wyrobów (szczególnie mtb), podejścia do klienta (gwarancje) itp.

 

Co do jakości ich wyrobów, to raczej bym się nie martwił. Zdecydowana większość osprzętu pochodzi z zewnętrznych firm, jedynie kilka komponentów jest sygnowanych marką Mbike(oprócz kół są to wg mnie elementy mniej istotne). Ale jest oczywiście RAMA. Czytałem gdzieś, że ta rama to autorski projekt Mbike, co niektórzy mogą uznać za zaletę, niektórzy za wadę. Ale z pewnością pokazuje to że firma podchodzi "na serio" do tematu. Koszty wyprodukowania własnej ramy są o wiele wyższe niż wg istniejących już schematów. Jakość samej ramy również nie powinna odbiegać od innych marek, bo po pierwsze: większość ram i tak pochodzi ze wschodu, po drugie: ramy mBike są podobno produkowane w tych samych fabrykach co ramy Specialized.

 

Ogólnie kontakt Mbike z klientem wydaje mi się obiecujący. Podoba mi się chociażby ich zaangażowanie w promocję rowerów i błyskawiczne odpisywanie zarówno na e-maile jak i prze Facebooka. Jak na razie zdecydowanie PLUS.

Edytowane przez koxygen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MBIKE'u się zakochałem na tych pseudo targach w Warszawie. Niestety nie udało mi się przymierzyć, mieli zresztą tylko prototypowy model 18".

Wygląda, że 19" dla mnie też powinna być ok. 187cm-89kg-85cm noga (czy am wrażenie, czy wszyscy mają dłuższe nogi niż ja?) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wszystkie nowe rowerki maja być na początku marca, ale w sklepie w Jablonnej maja jednego 29era wiec mozna pojechać go zobaczyc, troszkę się różni od tych co mają być ale i tak robi wrażenie. Dziś byłem go ogladać no i cóż trzeba będzie go zamówić jeździ się fajniutko a osprzętowo rewelacja. Nie ma się do czeo przyczepić. Za tą cenę lepszego sprzetu nie ma i chyba nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nawiązując do tematu rower do 5000 co sądzicie o merida big nine tfs 900 2012r ?

 

Cisza cisza... A mnie ten rower (merida) również mocno podkręcił... I wiele wskazuje, że to będzie ten cel, chyba, że ktoś z Was mnie zniechęci na rzecz innej Dużej Dziewiątki...

 

Ta Merida ma fajny amorek gazowo-olejowy, niezłe heble hydrauliczne (nawet się nie przyznam, jaki mam teraz bike stary, na jakim osprzęcie, bo to zenada, przedpotopowy), więc klęknąłem przed pracą hydraulika - a miałem z nim kontakt tylko w salonie.... Bez jazdy...

 

Ktoś pisał, że ta Merida ma geometrię niekoniecznie na podjazdy (co można łatwo zmienić montując amor 80 mm), ale mi to nie przeszkadza, bo mam w planach równiny wielkopolskie...

 

Wszelakie komentarze będą bardzo pomocne - może za tę kasę iść w innym kierunku?

Dodam, że mi pasi rozmiar 17". Na 19" krok zdaje się być zagrożony....

 

http://www.rowerymerida.pl/produkt340/big-nine-tfs-900-d-rower-merida.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...