Skocz do zawartości

[rower] do 5000zl


koxygen

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich!

Chciałem zrobić z tego wpisu nowy temat ale administratorzy cały czas go usuwają więc piszę tu...

Od kilku tygodniu poszukuję nowego roweru. Do tej pory jeździłem Stevens'em x6 lite i jak rodzaj roweru wskazuje były to długo dystansowe wyprawy po szosach i ścieżkach rowerowych. Nastąpił jednak czas na zmiany i postanowiłem spróbować zajawki jazdy po bezdrożach. Wiem jednak iż nadal będę jeździł po drogach z dziewczyną i do pracy. I teraz nasuwa się pytanie, z którym od kilku dni nie mogę sobie poradzić: xc, trail czy może inny, o którym nie mam wiem ? Na początku wahałem się między xc a gravelem, następnie stwierdziłem, że z tej dwójki wybiorę jednak xc gdyż planuje się pobawić na trasach mtb i innych offroad'ach więc mile by był widziany amortyzator. Znalazłem już nawet rower, który prawie kupiłem. Była to Merida big nine limited z 2020 roku w cenie 1000e (aktualnie mieszkam w Holandii). Jednak czytałem dalej różne blogi, fora i artykuły i zrozumiałem, że rowery xc pokroju meridy są stworzone by się ścigać, sylwetka na nich jest bardziej sportowa niż komfortowa i może  lepiej żebym przemyślał zakup trail'a z progresywną geometrią, który jest wygodny i do tego daje duży fan w terenie. Zacząłem szukać takiego roweru ( nie jest to łatwe w Niderlandach ), jednak ciągle z tyłu głowy siedzą mi 50'cio kilometrowe  wycieczki z dziewczyną po szosach. I w ten sposób wróciłem do punktu wyjścia, jaki rower kupić.  Zamierzam wydać max 5000 zł, chce mieć fun w terenie i jechać wygodnie z dziewczyną w słoneczny sobotni dzień. Co byście mi doradzili? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jeśli nie chesz baranka a chesz jeździć i w terenie i po asfalcie (podejrzewam, że tego asfaltu będzie sporo, choć może się mylę), sprawdzi się rower hardtail xc na kole 29. Dzisiejsze dobre rowery xc bardzo różnią się geometrią od dawnych xc 26 i są dużo wygodniejsze mimo sportowego zacięcia. Tak więc nie bój się XC, tylko sam spróbuj. Właściwie dobrany rower zapewnia wygodną pozycję, nie cierpną ręce, nie bolą plecy, kręci się efektywnie i przyjemnie, czy to asfalt czy las, czy kamienisty zjazd/podjazd. Rowerów uniwersalnych nie ma, ale HT XC w opinii wielu wszędzie da sobie radę, lepiej lub gorzej. Mój typ to specialized chisel, mam od stycznia i bardzo, bardzo sobie chwalę. W tym wątku pojawiają się też równie ciekawe Merida big nine 500 lite, RockRider XC500, Focus Raven, cała seria Kellysów Gate...

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Gate 70 ma stosunkowo wąskie obręcze - tylko 18 mm wewnętrznie, a to dość kiepsko...
Szkoda, że Kross Level 10 nie ma sztywnej osi z tyłu, bo to karbon, a kosztuje tyle co wspomniany BH - tu nie wiem, czy nie opłacałoby się kupić najtańszego 4.0 i wymienić amor na lepszy, bo cała reszta osprzętu jest identyko ( poza tylną przerzutką ), a różnica w cenie to 1100 zł, więc odsprzedając nowego Raidona i dokładając +/- wspomnianą kwotę, będziemy mieli znacznie lepszy amor ( lżejszy i lepiej pracujący ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie,

po ok 20 latach przerwy, chcę wrócić do pedałowania. Głównie będę jeździł po drogach leśnych - Puszcza Zielonka, Wielkopolski Park Narodowy więc wybór padł na rower MTB, ale będzie miał biedny co dźwigać, bo 130kg na ten moment. Korzystam obecnie z usług dietetyka i zrzuciłem 12kg, żałuje tylko, że wcześniej się na to nie zdecydowałem, bo z odpowiednio ułożoną dietą okazało się, że odchudzanie jest proste i przyjemne :) Rower planuję kupić do marca i do tego czasu powinienem zejść poniżej 120kg. Trochę już czytałem, ale nie wiem, czy czuje się mądrzejszy, czy przeciwnie :D Mam kilku kandydatów, ale chciałbym jeszcze ograniczyć wybór i zobaczyć, co mądrzejsi ode mnie mają do powiedzenia... aha myślę, że budżet jaki chciałbym przeznaczyć to ok 4000 - 5000zł

  • Kellys Gate 90 2017/2018
  • Merida Big Nine 500 Lite/ Limited
  • Rockrider XC 100/500
  • Radon ZR Team 8.0
  • Cube Attention
  • Orbea MX10

Z góry bardzo dziękuje za poświęcony czas ;)

Krzysztof

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Z podanych odrzuciłbym Orbeę, Cuba z uwagi na osprzęt oraz Radona - generalnie ok, ale w tym budżecie brak sztywnej osi z tyłu to dyskwalifikacja.

Poza tym pozostaje klasyka, czyli Kellys, Merida i Rockrider. Każdy z nich jest dobry, każdy ma wady i zalety, jednak w Twoim przypadku postawiłbym na Rockridera - ma najlepsze koła z tej trójki, a przy wadze 120 kg będzie to miało olbrzymie znaczenie. Ponadto szerokie obręcze pozwolą mimo wszystko na małe obniżenie ciśnienia.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich :)

Rower 4000-4500 zł

Postaram się nie rozpisywać za dużo i w paru zdaniach napisać to  czego poszukuje. Jestem totalnie zielony w temacie rowerów i po zakupie  nie będę raczej nic przy nim grzebał i wymieniał. Na co dzień trenuję sztuki walki a rower ma mi służyć jako forma treningu/zabawy i padło na rower mtb (raczej leśne wypady + wjazdy i zjazdy z jakiś górek dla amatorów). Przed wejściem na forum oglądałem dosyć sporo youtuba  i większość proponowanych rowerów to trek ,unibike, specialized czy giant ale z tego co czytam na forum są inne bardzo dobre marki rowerów których nawet nie znałem :P poniżej przedstawię listę rowerów którymi się interesuje , tak jak pisałem wyżej nie znam się na rowerach więc kierowałem się tylko wyglądem rowerów :D , dlatego proszę o pomoc :) 

1. Trek X-Caliber 7 2021
2. 
Giant Talon 29 0 2021
3. KTM ULTRA FLITE 29 2021 - ten mnie ciekawi najbardziej ale może się okazać że nadaje się do pracy i z powrotem :P

4. RockRider XC 100

Z góry dziękuje za pomoc 

 

Edytowane przez gignasiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z racji tego, że chodzenie po sklepach okazało się bezowocne, bo sprzedawcy wciskają marki, które sprzedają, musiałem wrócić do grzebania po internecie. Który z tych rowerów polecacie? Jazda po szutrach, nieco agresywniejsza jazda w terenie, trochę lasu, ale też asfalt.

Kellys Gate 70

Kross Level 8.0

Giant Talon 29

oczywiście koniec końców przejdę się po sklepach, żeby sie przymierzyć, ale zależy mi na ocenie, który rower najlepiej sie nada do ww celów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giant Talon to niższa półka. Nie miałeś na myśli XTC SLR? 

Jeśli Kellys i Kross są w tej samej cenie, Kellys jest nieco lepszy ze względu na ramę boost i drobne różnice w osprzęcie. Ale to też zależy, który rocznik porównujesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bogus92 napisał:

Sprawdź Rockridera XC500 lub XC100 w zależności od budżetu.

Do zestawienia dorzuciłbym jeszcze Meridę Big.Nine 500 Lite, a wyrzucił Gianta Talona i ewentualnie dodał wspomnianego XTC SLR.

Rockridera XC500 jakoś do mnie nie przemawia, ale przymierze się będąc z Decathlonie. A z powyższych dorzucając Meridę, to który polecasz? Budzet do 5k, ale raczej nie zamierzam w rower inwestować, typu kupić rower, bo dobra rama, a widelec się kiedyś wymieni na lepszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2021 o 11:46, some1 napisał:

Giant Talon to niższa półka. Nie miałeś na myśli ? 

Jeśli Kellys i Kross są w tej samej cenie, Kellys jest nieco lepszy ze względu na ramę boost i drobne różnice w osprzęcie. Ale to też zależy, który rocznik porównujesz. 

Kellys z uwagi na cenę rocznik 2020

Kross rocznik 2021

Giant może i niższa półka, ale nie będzie wystarczający? XTC SLR w sumie też spoko, można dorzucić do zestawienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...