Skocz do zawartości

[rower] do 5000zl


koxygen

Rekomendowane odpowiedzi

W potencjalnym budżecie, sprzęcie podobnym lub lepszym masz jeszcze ciekawego mustanga 3 z dobrym osprzętem, shockblaze r7 team 29 i do negocjacji w widelkach do zamknięcie kellys stage 30 na karbonie z fajnym osprzętem. Ale, jeśli chcesz po prostu potwierdzenia wyboru - cena, wygląd przymiarka-to kup to co upatrzylas. (w myśl zasady z bloga hop cycling :)

)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lederfox34 napisał:

W potencjalnym budżecie, sprzęcie podobnym lub lepszym masz jeszcze ciekawego mustanga 3 z dobrym osprzętem, shockblaze r7 team 29 i do negocjacji w widelkach do zamknięcie kellys stage 30 na karbonie z fajnym osprzętem. Ale, jeśli chcesz po prostu potwierdzenia wyboru - cena, wygląd przymiarka-to kup to co upatrzylas. (w myśl zasady z bloga hop cycling :)

)

Wzięłam Treka. Już po jeździe testowej w lesie i jest super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam dylemat

 

Rockrider XC 500 czy Rose count solo 3

 

Rower ma służyć do amatorskiej jazdy w XCM i po beskidzie śląskim/małym. Na plus XC 500 sztywna oś z tyłu, w count solo brak, z kolei w count solo napęd 2x11 który chyba by mi bardziej odpowiadał. Z różnic jeszcze na plus dla rockridera dożywotnia gwarancja na ramę. No i pytanie czy do ramy count solo nie będzie problemu z instalacjąm sztycy regulowanej?

 

Jeszcze rozważam count solo w wersji 2, czyli gorszy amor i korba ale za to została by kasa na natychmiastowe dokupienie sztycy teleskopowej bez odkładania na następny rok...

Edytowane przez oskid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, oskid napisał:

. Jestem bardzo ciekaw jednorzędowej korby, nigdy nie miałem okazji jeździć na takiej, ale nogę mam raczej dosyć mocną więc myślę że powinno być spoko. 

Świetna sprawa. Sam użytkuję od 1,5 miesiąca i jestem mega zadowolony z wyboru. Szczególnie doceniam na zawodach, bo nie tracę czasu na szukanie przełożenia i machanie lewą dźwignią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 30.08.2018 o 09:29, paulsen napisał:

Przypominam o naszym Count Solo 2 - 999 euro, powietrzny amor, koła Mavic, napęd SLX i hamulce klasy Deore. Przy okazji - kończą się ramy, następna dostawa - grudzień. 

Wszystko fajnie, osprzęt zachęcający. Jednak brak sztywnej osi na tyle (już nawet nie mówię o boost) w tych pieniądzach, to trochę kiepski wybór. Rama to jednak podstawa, resztę można wymienić w mniejszym lub większym zakresie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Bo jakbyś nie wiedział, to Rose zrobiło krok w tył, żeby klient pozornie zaoszczędził te "symboliczne" 100, czy 200 € ( patrz mój post i odpowiedź pod nim : https://www.forumrowerowe.org/topic/212761-rose-count-solo-hardtail-275-i-29/?do=findComment&comment=2051254  )...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wiem, count solo 2 (a może 3) z 2017 miał sztywną na tyle. Skoro obecny model count solo 3, wyceniony na 1200-1300 euro, jest wciąż bez sztywnej osi, to nie mówmy o oszczędnościach. Za takie pieniądze jest wiele lepiej wyposażonych modeli. A są to już sprzęty semi-pro a nawet pro.

Mi udało się wyrwać Treka superfly 7 z 2017 właśnie za równe 5000 PLN. Porównując ten model do rose to, pod względem zaawansowania ramy, niebo a ziemia.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8 grudnia 2018 o 11:25, KrissDeValnor napisał:

Bo jakbyś nie wiedział, to Rose zrobiło krok w tył, żeby klient pozornie zaoszczędził te "symboliczne" 100, czy 200 € ( patrz mój post i odpowiedź pod nim : https://www.forumrowerowe.org/topic/212761-rose-count-solo-hardtail-275-i-29/?do=findComment&comment=2051254  )...

 

Ciekawe spostrzeżenie. Jednakże gdy na rynku był poprzednik (sztywne osie itd) sprzedawało się tych rowerów niewiele. Teraz wyniki sprzedaży w całej Europie pokazują, że tańsza rama z dobrym wyposażeniem nie jest krokiem wstecz, a wprost przeciwnie. Dla pro i semi-pro mamy karbonowego Psycho Patha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mówimy tutaj o rowerze do 5000 PLN, a ten Psycho Path "nieco" przekracza budżet. Poza tym porównuję wymienione rowery count solo do konkurencji, która to oferuje w tej cenie, ramy bardziej zaawansowane, pod względem technologicznym - bardziej przyszłościowe, choć na słabszym osprzęcie. Prędzej wymieni się osprzęt, niż ramę, o ile ta została wybrana z głową.
 

W dniu 9.12.2018 o 21:13, paulsen napisał:

tańsza rama z dobrym wyposażeniem nie jest krokiem wstecz, a wprost przeciwnie

No chyba jakieś żarty. Krok naprzód to powrót do osi qr9, kidey już stosowało się w swojej produkcji ramę z osią sztywną !?

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja może mieć ramy bardziej zaawansowane. Pytanie czy klienci tego potrzebują i sztywna oś z tyłu to dla nich być albo nie być. Mieliśmy w ofercie rower na obu sztywnych osiach. Sprzedawał się słabo mimo dobrego wyposażenia. Koszty produkcji ram rosną i dlatego by móc sprzedawać rower za 800/1000 euro poszliśmy na kompromis. W efekcie Count Solo z roku 2018 bił rekordy sprzedaży, a ram zabrakło pod koniec lata. To dobry rower. Mało nowoczesny? Może, ale funkcjonalny, z ramą o dobrej geometrii, solidniejszą od poprzedniej i na dobrych komponentach. Jest skierowany do pewnej, konkretnej grupy klientów i cieszymy się, że oni to doceniają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakby kogoś interesowało to w decathlonie XC 500 jest na wyprzedaży za 4500zł. Sam kupiłem kilka miesięcy temu ten rower i jestem bardzo zadowolony, jedyny minus to "strzelający" suport pod większym obciążeniem. Wyczytałem że to częsta przypadłość suportów typu press fit, zbliża mi się serwis gwarancyjny to się dowiem co mi na ten temat powiedzą aczkolwiek nie mam zamiaru z tego powodu zwracać roweru bo się naprawdę bardzo dobrze na nim jeździ a w tej cenie nie widzę żadnej konkurencji. Jest lekki - po przesiadce z 14kg to efekt wow. Koła 29" po zmianie z 26" robią duże wrażenie na plus pod względem komfortu, jest ładny - rower na żywo wygląda lepiej niż na zdjęciach - a jeden blat z przodu to też duża wygoda. Przełożeń zabrakło mi tylko raz, jak jechałem za naczepą tira... przy 66km/h już się zrobił taki młynek że więcej nie byłem wstanie ale zawsze można jeszcze wrzucić większy blat jak ktoś ma mocną nogę. Nie testowałem jeszcze w drugą stronę czyli pod górę ale myślę, że spokojnie wszystko podjadę.

Przerzutki działają na dotyk, bez zastrzeżeń. Do hamulców też się nie mogę doczepić aczkolwiek tutaj nie mam porównania bo dotychczas jeździłem na v-brake, w dodatku jeszcze nie testowałem w górach więc nie wyrobiłem sobie ostatecznej opinii. Manetka blokady amortyzatora jest ok ale myślę że wygodniejsze są te pod kciuk. Siodełko było dla mnie bardzo niewygodne, od razu wymieniłem ale wiadomo to kwestia mocno indywidualna. No i już na pewno nie wrócę do ramy bez sztywnych osi <3

W zestawie dostałem lampki chociaż na stronie nic o tym nie ma.

Te pierwsze wrażenia to po jeździe w lesie i na asfalcie, nie udało mi się go jeszcze zabrać w beskidy czego coraz bardziej nie mogę się doczekać :) Miałem jechać na uphill na magurkę organizowany przez Rysianka Team dwa tygodnie temu ale niestety wypadło coś ważniejszego.

Edytowane przez oskid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2019 o 18:38, oskid napisał:

Jakby kogoś interesowało to w decathlonie XC 500 jest na wyprzedaży za 4500zł. Sam kupiłem kilka miesięcy temu ten rower i jestem bardzo zadowolony, jedyny minus to "strzelający" suport pod większym obciążeniem. Wyczytałem że to częsta przypadłość suportów typu press fit, zbliża mi się serwis gwarancyjny to się dowiem co mi na ten temat powiedzą aczkolwiek nie mam zamiaru z tego powodu zwracać roweru bo się naprawdę bardzo dobrze na nim jeździ a w tej cenie nie widzę żadnej konkurencji. Jest lekki - po przesiadce z 14kg to efekt wow. Koła 29" po zmianie z 26" robią duże wrażenie na plus pod względem komfortu, jest ładny - rower na żywo wygląda lepiej niż na zdjęciach - a jeden blat z przodu to też duża wygoda. Przełożeń zabrakło mi tylko raz, jak jechałem za naczepą tira... przy 66km/h już się zrobił taki młynek że więcej nie byłem wstanie ale zawsze można jeszcze wrzucić większy blat jak ktoś ma mocną nogę. Nie testowałem jeszcze w drugą stronę czyli pod górę ale myślę, że spokojnie wszystko podjadę.

Przerzutki działają na dotyk, bez zastrzeżeń. Do hamulców też się nie mogę doczepić aczkolwiek tutaj nie mam porównania bo dotychczas jeździłem na v-brake, w dodatku jeszcze nie testowałem w górach więc nie wyrobiłem sobie ostatecznej opinii. Manetka blokady amortyzatora jest ok ale myślę że wygodniejsze są te pod kciuk. Siodełko było dla mnie bardzo niewygodne, od razu wymieniłem ale wiadomo to kwestia mocno indywidualna. No i już na pewno nie wrócę do ramy bez sztywnych osi <3

W zestawie dostałem lampki chociaż na stronie nic o tym nie ma.

Te pierwsze wrażenia to po jeździe w lesie i na asfalcie, nie udało mi się go jeszcze zabrać w beskidy czego coraz bardziej nie mogę się doczekać :) Miałem jechać na uphill na magurkę organizowany przez Rysianka Team dwa tygodnie temu ale niestety wypadło coś ważniejszego.

Niestety w promce jest już tylko jeden rozmiar i nie mój.

Szukam jakiejś fajnej pozycji na 29era bo mojego 26staka w końcu czas wymienić. 

Do 5000 zł po przebadaniu rynku chyba jednak XC 500 jest najbardziej rozsądną pozycją aktualnie z rowerów nowych. 

Warto dorzucić te 2 koła do  Rockridera XC 900?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, paulsen napisał:

można jeszcze zajrzeć do nas: https://www.rosebikes.pl/rose-count-solo-2-bike-now-2671443 trzy kolory do wyboru, SLX/XT, powietrzny Recon z przodu, koła Mavic.

Niestety nie jest to przyszłościowa rama. Chyba, że ktoś szybko chce wymienić rower. W tej cenie rockrider jest lepszym wyborem. Same spawy też kiepsko wyglądają.

Dodatkowo nie zauważyłem w specyfikacji podesłanego roweru, komponentów na xt.. To raczej mieszanka deore i slx.

3 godziny temu, hps napisał:


Warto dorzucić te 2 koła do  Rockridera XC 900?

Jeśli masz pieniądze to czemu nie? Zyskujesz karbon i napęd gx eagle (oraz kilka innych komponentów)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - pomyślę czy wykrzesam trochę więcej funduszy i zobaczymy jak będzie z dostępnością.

Info odnośnie Decathlona - od 23/24 Marca mają wrócić raty 0% x 10 więc jak ktoś planuje zakup to polecam wstrzymać się do tego czasu : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wynagocjowania z tą 'górka' na opcję 7tys jest też monsun 2. Jak ktoś ceni 2rzedowke i klasykę reby też warto się przyjrzeć.  Ot np taki gość tutaj  https://m.olx.pl/oferta/rower-xc-trail-romet-monsun-2-2018-raty-gwarancja-CID767-IDtxvr9.html 

Edytowane przez lederfox34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu siedze na forum nawet nie piszac. Podgladam temat mtb do 5k. Swego czasu kupilem "limitowanego" Krossa B8 RIO. Zaplacilem 5000, do dzis tyle kosztuje na stronie model z 2016. Uwazam, ze cena wziela sie skads. Model oferuje os 142mm, RC Recon 100-120mm tapered, 29" wtb bezdetka, oraz sram 1x11, ktore obecnie wymienilem na NX Eagle + GX. Dolozylem chyba jakies 3-4 stowy po roku uzytkowania 1x11 na nowe Eagle NX z korba GX. Dzis kupujac go "gdzies na necie" nawet za 4k sprzedajemy grupe i mamy za nie cale 5k B8 RIO + Eagle i dobry osprzet. Co o tym myslicie? Za ta cene mega konkurent. Trek i Spec podnosza cene dwukrotnie w najnowszych modelach "z tym samym osprzetem", co rio plus eagle z 2016.

Edytowane przez Koralowiec
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie - Xcaliber 9 2019 r. czy coś innego? W grę wchodzą tylko rowery dostępne stacjonarnie w sklepach, dlatego Rose odpada. Kross 8.0 2018 mierzyłem - rama tragedia. Jakieś opinie o Scott Scale 970 2018? Jest dostępny w dobrej cenie blisko mnie, czekam na przymiarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...