Skocz do zawartości

[rower] do 5000zl


koxygen

Rekomendowane odpowiedzi

> raff_pl >

 

Może faktycznie źle się wyraziłem - pisząć "lekki teren" maiłem na myśli, że raczej żadko (powiedzmy do 10% czasu) będę jeźdxił po "czarnych" szlakach z podjazdami >30stopni i podłożem z samych luźnych kamieni i korzeni ;-)

Ale mieszkam pod Krakowem i nawet na szosówce zdarza mi się wykorzystać maksymalne przełożenia ... tym bardziej jak zjadę z asfaltu ...

 

 

> nabial >

dzięki wielkie pocieszyłeś mnie - jest nadzieja ;-)

 

Pomierzyłem swój stary rowerek i mimo, że rama chyba 22"

(mierzona od osi suportu do górnej krawędzi rury w która wchodzi podsiodłowa .../ jak to się nazywa ???/ mierzone od osi do suportu do osi górnej rury wskazywało by bardziej na 19")

to jej długośc wynosi 61 cm ... ale mostek firmowo montowany ma aż 14 cm ;-) i do takiej długości się przyzwyczaiłem ... są jeszcze takie długie mostki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powszechnie nie stosuje sie, tendencja jest przerzucania srodka ciezkosci i pkt podparcia do wewnatrz, zeby miec wieksza stabilnosc...pewnie masz tez waska kierownice, a teraz przyjdzie ci wyjsciowo obcowac z 640mm, co tez skroci wymagana dlugosc mostka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - dokładnie mam zamontowaną jakąś kierę Scotta ukształtowaną firmową tak żeby nie trzeba już było rogów montować - też trzeba się będzie odzwyczaić ;-)

 

Swoją drogą to trochę się boję tej szerokiej kierownicy ... ech przyzwyczajenie ;-)

 

BTW - producent twierdzi, że firmowo montują tam mostek 105 mm - może wystarczy ? (w sumie będzie jakies 3 cm krócej niż w obecnym - ale może ta szerokość kierownicy "nadrobi" ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o takim rowerku :

http://www.centurion.de/pl_pl/bikes/2011/47/MTB+Hardtails/Backfire+800.29

jak toto się ma np. do Radona ZR Race 29er 6.0 - na wypaek gdyby mbike jednak okazał się za mały ...

Ma dość długi ogon ... ale za to długości ramy na pewno nie zabraknie - aż do 65,5 cm ;-); nie mam pojęcia co warty ten widelec (sporo tańszy chyba jest) ale waga całości: 11,3kg ? przy tym osprzęcie ? - czyżby rama z alu 6066 dawała takie zyski w stosunku do alu 7005 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego aluminium, to (choć specjalnie się tym nie interesowałem) zawsze wydawało mi się, że stop 7005 jest lepszy i lżejszy od 6066. Z moich doświadczeń wynika, że 7005 jest stosowany w droższych rowerach niż 6066. Ale nie mam żadnego poparcia faktami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wciąż nie mogąc się przymierzyć do Mbike (w sklepie w Krakowie w ogóle nie chcą / nie mogą ? mi powiedzieć kiedy i czy będa mieć ten rowerek ... dzwoniąc w dniu wczorajszym usłyszałem, że pod koniec tygodnia przyjedzie do nich właściciel z Tajwanu ;-) to może coś powie ...) szukam alternatywy - przy okazji przymiarki roweru dla żony usłyszałem iż Cube zmniejszył ceny w ostatnich tygodniach i taki np. rowerek:

http://www.cube.eu/pl/29er/reaction-29-gtc-pro/

na ramie "carbonowej" kosztuje katalogowo: 6300 - więc pewnie poniżej 6 tys. do kupienia ... geometria ciut lepsza niż w wersjach alu - i tak się zastanawiam nad 21" wersją ... 623mm długości ramy to mogłoby być ok ... ogon co prawda troszkę dłuższy niż mbike - 440mm ale to "tylko" 5mm; rura pod mostkiem znacznie krótsza niż w mbike'u ... wyposażenie oczywiście gorsze (zwłaszcza napęd) ale amorek ok, reszta chyba znośna - czy coś pominąłem ? (piasty od XT to chyba nawet lepiej niż NOVATEC 812 w mbike'u ?)

 

Wiem, że narzekacie tu strasznie na geometrię Cuba - ale czy w Carbonie nie jest już przynajmniej znośna ???

 

Tylko czy taka "tania" węglowa rama wiąże się z jakimś nadmiernym ryzykiem ? czy lepiej zostać na alu ? (zdaje się, że na ramy alu Cube daje dłuższą gwarancję niż na Carbon)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy cube 29 jest za krotki, zeby mowic o sporcie - jesli chcesz po prostu jezdzic po latwym terenie, to kup go, bo 6tys za 29era w weglu to psie pieniadze

Oj nie każdy :D

Jak się kupi ciut za wysoką ramę, to będzie to samo co w Specu.

Ja w swoim specu rozmiar 17,5-18,5 (zależy jak liczyć) mam długośc górnej rury 592 mm, ale kąt ramy pozwala na offset 10mm, i mamy 602 mm + ewentualnie dłuższy mostek 110 mm.

 

Natomiast w Cube zastanawiałem się nad:

http://www.cube.eu/2...ion-29-gtc-pro/

 

Rozmiar 470 mm (czyli dokładnie taki jak w moim Specu:

http://c.wrzuta.pl/w...fa6f7/spec_29er

 

i masz tam długość 602 mm

A więc to samo.

 

Ja akurat wolę takie rozwiązanie 60 cm + 11 mostek, niż 62+9, więc mi Spec i Cube by pasował.

Razem mamy łącznie i tu i tu 71 cm, ale rozwiązanie 60+11, daje mniejszy rozstaw (lepiej w ciasnych zakrętach) i lepsze dociążenie przedniego koła na podjazdach.

Edytowane przez evo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze z innej strony - zakładając, że wymiarowo do każdego z 3 niżej wymienionych jestem się w stanie "dopasować" do siebie (dobierając inny rozmiar ramy + regulacja długością mostka) który byście wybrali dla siebie (i dlaczego ;-) :

 

1./ Radon ZR Race 29er 6.0 RADON BikesZR Race 29er 6.0 cena ~4300 (wysyłkowo) /alu 11,8kg w rozmiarza 16" /tutaj dla mnie rama 20" - co daje długość 620 mm + mostek)

2./ MBIKE RENEGADE 29er (hmm - nie mogę dodac linka ? - "administrator zabrania") cena 5000 (sklep stacjonarny) /alu 11,6 kg w ramie 17" /dla mnie rama 19" + ew. dłuższy mostek - tj. 615 mm + mostek standardowo 105 - ew. wymiana na 120 mm)

3./ Cube reaction 29 gtc pro CUBE Reaction 29 GTC PRO cena 5500 (wysyłkowo; ew. ~6000 w sklepie stacjonarnym) / carbon 11 kg w ramie 17" / dla mnie rama 21" - tj. 623 mm + mostek nie znanej długości/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanko jest następujące: czy MBIKE RENEGADE 29er? czy Specialized Carve Comp 29 lub o 1tyś.zł więcej Carve Expert 29? Można powiedzieć że - Serce podpowiada RENEGADE 29er, rozum Specialized Carve Expert 29

 

Ech nie ma lekko... Czytam, szukam, przymierzam i... wciąż jestem głupi.

Na dzień dzisiejszy na placu boju zostały Mbike Renegade, Radon 6.0 i 7.0, Superior 929 i Poison Lithium. Niestety wszystkie znam tylko z teorii, na żadnym nie miałem okazji jechać.

Dziś siadłem na chwilę na Specu Carve Expert i.. było fajnie (o dziwo na ramie 21). Przez chwilę zacząłem sobie stawiać pytanie jak kolega... Tyle tylko, że osprzęt trochę odbiega od powyższych. Przez głowę przemknął Carve Pro i Stumpjumper Comp 29 ale tu już cena wybiega trochę poza założone 5k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś siadłem na chwilę na Specu Carve Expert i.. było fajnie (o dziwo na ramie 21). Przez chwilę zacząłem sobie stawiać pytanie jak kolega... Tyle tylko, że osprzęt trochę odbiega od powyższych.

 

Ja już znalazłem odpowiedź na swoje pytanie :), mam zaliczkowanego Carve Expert, pod koniec marca do odbioru

Zdecydowałem się jednak na Speca, zależało mi na porządnej ramie, a osprzęt z czasem można sobie wymienić.

Edytowane przez remciu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z ostatniej chwili:

Mbike Renegade 29er dostępny w przyszłym tygodniu od wtorku.

W sklepie stacjonarnym w Warszawie będzie można przymierzyć. Nie wiem jak z innymi sklepami stacjonarnymi, trzeba dowiadywać się bezpośrednio od Mbika.

 

edit: Renegade 29er w sklepie stacjonarnym w Warszawie już od jutra od godz. 14. (ostatnia wiadomość producenta z Facebooka).

Edytowane przez koxygen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre wieści. W przyszłym tygodniu jestem w W-wie więc może uda się dosiąść i podjąć decyzję. Dobrze by było, bo znów mi zaczynają głowę mącić fullami... I znów czytam kolejny posty i specyfikacje...

Edytowane przez djk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po pierwszej próbie, obniżyłem o jedną podkładkę i mostek dałem na minus. Po paru km obniżyłem do minimum i teraz jest OK. Wiadomo wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji i stylu jazdy. Ja lubię mocniej pochyloną sylwetkę :). Skracałem też kierownicę o 4 cm, jak dla mnie była za szeroka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...