Skocz do zawartości

[rower] do 5000zl


koxygen

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszedłem się po sklepach. Niestety typowo sprzedawcy polecali to co mieli na stanie. Zachwalali meridę 500 lite, bo tylko ten rower był na sklepie. Kross niby ma stare ramy, Kellys słabe malowanie. Poczytałem trochę w internatach i skłaniam się jednak nieco w kierunku Rockridera. Budżetowo bardziej by mi pasował XC100 ale niestety jest niedostępny, ale natknałem się jeszcze na pozytywne opinie o ST 900. 

Czy ST 900 będzie dużo gorszy od XC500?

Ewentualnie jeszcze ta merida. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 Zachwalali meridę 500 lite, bo tylko ten rower był na sklepie. Kross niby ma stare ramy, Kellys słabe malowanie.

Merida to dobry rower, Kross ma stare ramy bez boosta, choć pokazują już pierwsze Levele na nowej ramie. Na temat malowania Kellys nic nie wiem. 

ST900 to również starsza konstrukcja z kołami 27,5", które są na wymarciu, ale przy takiej cenie ciężko wybrzydzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koła 27,5" nie będą bardziej zwrotne w terenie?

Różnica w cenie między ST900 a XC500 to prawie 3k.

Zdaje sobie sprawę, że jest to rower o klasę (albo i więcej) niższy. Pytanie jak bardzo jest to gorszy sprzęt i czy do zastosowań 50% asfalt, 50% teren (lasy, polne drogi) nie będzie wystarczający. Sporo jeżdżę na rowerze, ale raczej krótkie trasy max 50km. Asfalt głównie jako dojazd do dróg w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cegla1213 napisał:

Czy ST 900 będzie dużo gorszy od XC500?

Tu w ogóle nie ma co porównywać. Zresztą cena też o czymś świadczy.

5 minut temu, cegla1213 napisał:

nie będzie wystarczający.

W tej cenie to nie jest zły wybór i ma wzorową gwarancję. Zwróć tylko uwagę na dość twardy (w porównaniu do innych) napęd, ale mieszkasz w stolicy, więc to nie powinno być problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba zdecyduję się na tego XC500.

Czy właściciele tego roweru są w stanie podpowiedzieć odnośnie rozmiaru?

Na meridzie jeździłem i pasował rozmiar M (zgodnie z tabelami 167-183cm)

 

XC500 niestety nie mam szans przymierzyć, bo nie ma go w sklepie, ale zgodnie z tabelami:

M (165-174)

L (175-184)

 

Mam 177 cm wzrostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, chudzinki napisał:

Zawsze możesz oddać jak Ci nie przypasuje. Wg mnie rozmiarówka Rockridera jest lekko zawyżona tzn. ja przy 179 cm lepiej czułem się na M (inny model).

No w zasadzie dostawa darmowa, to można się bawić, ale jednak 6k zablokowane ja jakiś czas. A do jakiego modelu się przymierzałeś?

 

A jak się nie trafi w 100% z rozmiarem to lepiej mieć mniejszy czy większy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć @cegla1213. Możesz proszę napisać który rowerek ostatecznie wybrałeś? Ja stoje przed zakupem Meridy Big.NINE 500 Lite w czarnym kolorze i szukam opinii osób które rowerkiem już jeżdżą i mogą podzielić sić wrażeniami. Zaznaczam że od razu planuje wymienić napęd na 1x11 z 11-51 kasetą Deore i hamulce na lepsze które używam na moim aktualnym rowerze. W grę wchodzi jeszcze CANNONDALE TRAIL 29" SL 3 2021.

Edytowane przez Mondeus87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Przemyślany napęd 2x10 (jak w poprzedniej wersji 500lite) lub 2x11 (jak obecnej wersji 500lite) jest bardzo dobry. Przednia przerzutka naprawdę nie przeszkadza. A więc: jeśli wymiana, to tylko wtedy, gdy zajedziesz oryginalny napęd. I uwierz, może się zdarzyć, że 2xXX tak Ci spasuje, że przy nim zostaniesz. Mówi to użyszkodnik 3xXX, 1xXX i 2xXX.

A 500lite to bardzo dobry rower, tylko przymierz go koniecznie na żywo.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co panowie, ostatecznie na pewno zostawie 2x11 :) w każdym razie merida jest w rozmiarze M - 17 cali. Mój wzrost to 177, długość krocza 82cm a ręki 61 więc według tabeli na stronie producenta M powinien być OK w każdym razie ja jestem międzu M a L i tu może być pies pogrzebany :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...