Skocz do zawartości

[69er rigid] widelec


bobbudowniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy wielkiego koła. posiadam rower univega alpina 530 z amortyzatorem o skoku 100mm. jest to powietrzny akson ze stajni suntura. nie stać mnie na wyrafinowane systemy amortyzacji a do tego dniami i nocami marzę o stalowym sztywnym 29er. moje marzenia muszą niestety poczekać a przedni amorek ma zniknąć z moich oczu :D w związku z tym pytanie. jaki wideł się nada żeby skonstruować 69er? w jednym z wątków ktoś mówił o widłkach od trekkinga (dla mnie bomba! chcę zachować v brake i cena jest znośniejsza niż widły stricte 29") problem polega na tym czy oponka podejdzie? na oku mam wideł accenta ( Widelec treking 1 1/8" Ahead | Widelce Sztywne | 28" | Sklep Rowerowy Synkros Szczecin ) i oponę duro ( Opona Duro Miner Kevlar 29x2.10 | 29 cali | BikeTires.pl Opony Rowerowe, Koła Rowerowe, Maratony MTB ). chętnie wyslucham wszelkich uwag i opinii bo być może o czymś nie pomyślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dwóch klasycznych widelców trekingowych (no name, i checker pig) największą opona w moim wykonaniu użyteczną był black jack 47-622. Upychanie na milimetry nie wchodzi też w grę bo stalowy widelec gnie się i koło ociera o ramiona. Nie wiem jaki masz rower ale ogólnie chyba możesz zaczepiać kołem o buta po zmianie koła... Na Twoim miejscu kupiłbym karbonowy widelec rurowy zamiennik dla 100mmi jeździł dalej z kołem 26 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z moich konstrukcji przejściowych ;) Widelec chyba o takim samym kształcie jak ten podlinkowany przez Ciebie. Opona na fotce to Schwalbe Albert 29x2.1 na wąskiej obręczy ACE18. Mierzona po klockach miała 48mm szerokości i było to na styk. Po kilka mm wolnego z każdej strony.

Ten Duro Miner prawie na pewno się nie zmieści...

 

nacytadelischwinnnexus3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, Albert to opona która ma się nijak do normalnych opon 2,1. Jest niska i wąska. I bardzo ją lubię, ale z tyłu. Ale Duro nie widziałem...

 

Dodam jeszcze że w moim użyciu sztywny widelcel z przodu układa się dobrze tylko z szerokim balonem, tzn w górach to jest np ron 2,25, a w zwykłym lesie taki sam ralf.

I niskie ciśnienie. Stalowy widelec ma się nijak do karbonowego z prostymi lagami w sensie, że jeździ się zupełnie inaczej. Inaczej wali po łapach. Teraz są jeszcze pełne karbony podgięte, i takiego jeszcze nie testowałem, ale mnie korci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajjj to nie będziezie takie proste jak sobie wyobrażałem :/ chyba pójdę najmniejszym kosztem. dalej będe katował zestaw ktory posiadam (ewentualnie jak padnie to wymienię wideł) napiszę na skarbonce "na on-one inbred 29" :) może jak sę trafi jakaś superancka okazja na wideł stricte 29" to odświeże projekt. dzięki za burzę mózgów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

HELLo-:

 

Najlepiej by bylo gdyby przednia piasta byla pod tarcze - wtedy znikaja problemy z ewentualna dlugoscia(rozmiarem) widelca, mozesz eksperymentowac ze sztywniakiem pod 26", sztywniakiem pod 29" i wtedy z roznymi rozmiarami kol...ja swego czasu stworzylem 69era(wyszedlem od 100mm 26") wstawiajac widelec 470mm i przyznac musze ze bylo calkiem ciekawie - rower w miare szybko startowal a z przodu mialem balona ktory oszczedzal moje nadgarstki na nierownosciach...tylko ze wygladal dosyc osobliwie:D

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...