Skocz do zawartości

[używany, budżetowy +- 500 pln] pomoc w wyborze


charliebrzoza

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

bardzo pilnie potzrebuje pomocy

mam 174 wzrostu , szukam old schoolowej szosówy w dobrym stanie....wydaje mi sie , ze znalazlem cos takiego

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=2349090654&errmsg=Obserwujesz+już+tę+transakcję.&watched=1&errmsgtoken=850f8c924a4eef0c8bea02f4e4fcf90d68443d6f0132029ff0e001eacd0b5fa5

 

ale gościowi sie nie chce mierzyc ramy poprzeczniej a ja nie lubie sie zbyt mocno schylać i wydaje mi sie , ze max 55 cm bedzie dla mnie ok ..czy mozecie wywnioskowac lub znacie ten model zeby wiedziec ile ma poprzeczna ?

tam jest napisane cr mo 20.5 (53) ....czyli co ?

dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian600, sorry że ci zawracam głowę jeszcze, ale o której mówisz że po drobnej regulacji o tej czarno różowej czy tej czerwonej ? Mówiąc, że osprzęt dobry to ta czerwona tak ? A ta czerwono różowa jeśli chodzi o rozmiar to rozumiem, że może być trochę przymała ? a jak z osprzętem tam, bo to takie starsze te elementy chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maksym, wg mnie za 850 zł nie znajdziesz lepszej oferty (ale zauważ, że ja aktualnie nie przegladałem allegro) ;)

 

Jeśli rozmiar gra to myśle, że warto, osprzęt mają podobny. Koga i Peugeot to dwie uznane marki więc jeśli na gorąco chcesz kupować już dzisiaj to Koga Ci została bo widze, Peugeot już poszedł. Zresztą sam sobie wyszukaj na allegro po ile chodzą klamkomanetki i uwierz mi - o niebo wygodniej się na nich jeździ niż na zwykłych manetkach przy rurze - to zobaczysz, że się opłaca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ponownie , pliz poradzcie bo szukam kolarki juz nie wiem ile czasu, a bez roweru zycie okropne.....

tutaj :

http://allegro.pl/szosa-bianchi-recora-cala-na-shimano-105-cr-mo-i2349090654.html

ja mam 174 wzrostu i podsiodlowa jest napisane 53 , a poprzeczniej nie chce sie gosciowi mierzyc ( dzwonilem do niego , tak powiedzial, ze nikt o to nie pyta) , ale napisane jest rozmiar RAMA cr-mo 20,5 , poradzcie ile moze byc poprzecznej rurki dlugosc i czy waarto, czy fajny rower ?

pliz będę dźwięczny

 

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wejściu sorry za przydługi post :whistling:

sorry że ci zawracam głowę jeszcze

Luzik, tą różowo-czarną bym od razu odpuścił.

Zostaje Somac na osprzęcie shimano 600 i Peugeot na RX-100.

I tak, Somac nie będzie przymały, może być powiedzmy o trochę, nie wiem, o centymetr za duży, opuścisz sztycę albo w skrajnym przypadku nowy mostek ale na początek i tak musisz wypracować pozycję i blablabla i po prostu nie będzie to miało aż takiego znaczenia. Osprzęt shimano 600, drugi w hierarchii więc reklamować nie trzeba, sam mam osprzęt 600 z roku 80 i poza archaicznym wyglądem jest ok. RX-100 to taka poprzedniczka Sory albo Tiagry (nie pamiętam teraz której grupy ale wujek google na pewno pomoże), amatorska grupa z lat '90 jeżeli zadbana to jak każdy sprzęt będzie przyzwoicie pracować.

Jak dla mnie to ten Somac pójdzie powyżej budżetu. A peugeot się o niego ociera, tyle tylko że kup teraz i można spróbować coś ugrać a masz pewnośc przynajmniej, że będzie Twoj.

 

pikuas do jazdy rekreacyjnej tudzież amatorskiej raczej manetki na ukośnej nie będą przeszkodą. I tak z tyłu masz 5 czy 6 zębatek, akurat jest takie zestopniowanie że jak za ciężko to chwila w stójce i jest kadencja. Klamko-manetki IMO mają sens jak masz 10s, tam jest co zmieniać. Tu dajesz raz i na trasie to chyba na podjeździe zmienisz, ewentualnie z górki czy jakiejś lepszej prostej. Jeżeli ktoś zaczyna to nie jest to mus. Faktycznie jest wygodniej bo po to zostało wynalezione. Ale jeżeli masz szosę za 500 zł albo za 1000 zł, to jeżeli ktoś tak naprawdę nie wie czy będzie jeździł to chyba nie jest koniecznością dopłacanie. A te szosy na allegro z klamko-manetkami ale jednak "klasyczny look" biorą się stąd, że ktoś kupił ale odstawił rower bo to nie było to. Śmiech mnie ogarnia jak czytam niektóre opisy i rower po roku ma taki przebieg jak mój singiel w tydzień...

 

Rafaello077 jeżeli gość tak odpowiada to po pierwsze się nie zna, po drugie ja bym odpuścił. A ta rura jak na moje oko wygląda na dłuższą, ale jak jest dokładnie to ciężko powiedzieć ponieważ są różne ramy. Niektóre mają takie same wymiary, inne już nie.

 

Jeżeli coś jest niejasne to wytłumaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde 22 strony na allegro, na pewno nie na piątkowy wieczór :P po dodaniu parametru budżetowego mniej ale i tak.

Ale mogę powiedzieć tyle, szukaj czegoś co Ci się spodoba, a jak się coś spodoba w rozmiarze to wrzucaj i będzie można pomóc.

Ewentualnie jakieś giełdy, tablice czy gumtree, jesteś z Warszawy a tam to chyba łatwiej o takie sprawy.

Poza tym szukając samemu trochę ten temat ogarniesz, będziesz miał większy wpływ na decyzję. I nie będzie sytuacji, że ktoś wrzuci rower Ty go powiedzmy kupisz a potem wchodzisz na allegro i widzisz rower marzenie, do tego na świetnym osprzęcie, ale masz inny u siebie.

A do tego tak patrzę, 2 tygodnie temu były takie fajne rowery, teraz to też nie ma nic fajnego, a jak jest to drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodzam się z Tobą ale jednak jak pojeździłem 3 dni na klamkomanetkach i wróciłem do swoich manetek to dla mnie znacząca różnica była w wygodzie ;) a do manetek mam glownie taki zarzut, ze na razie jeszcze nie mam wyczucia gdzie są i muszę zerkać przy zmianie i przez to dzisiaj sobie o mało palca nie urwałem bo jakoś dziwnie powędrował w stronę opony ;p

 

Dlatego zastanawiam się czy dałoby się jakoś pociągnąć linki wyżej i zamontować te manetki przy rurze sterowej - wydaje mi się, że gdzie widziałem zamontowane w tym miejscu. Jak sądzisz, da się coś takiego wykombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o to chodzi to wiadomo, że trzeba się przyzwyczaić, poza tym trzeba też mieć więcej wprawy. Tu nie ma wrzucania dźwignią na odpowiednie biegi. Manetki spokojnie da się zamontować w "różnych" miejscach.

Podeprę się fotką:

manetki.jpg

Dzięki takim manetkom, nie chodzi konkretnie o model tylko o sposób mocowania. Zwie się to na obejmę. Jesteś w stanie zamocować je w jakimkolwiek miejscu na rurze skośnej, pewnie i na poziomej albo ma mostku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za mały offtop;

w Gazelli mam właśnie bez obejmy więc podejrzewam, że są jakoś do rury przykręcone i tam pewnie są jakieś otwory albo śruby.

Ale żeby puścić linki wyżej chyba będę potrzebował jakąś obejmę z tunelami na linki, żeby złamać linie po jakiej idą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając trochę, czy uważacie, że w tej kolarce wszystko jest ok z widelcem ? Mam wrażenie, ze mógłbyć walnięty ale pewnie to przewrażliwienie. A co myslicie jeszcze o tylnym kole, tzn to jak siedzi w widełkach, mam wrażenie, że te śruby od osi powinno siedziec do konca a nie tak jakby koło było krzywe ?

 

http://allegro.pl/szosa-somec-cr-mo-cala-na-shimano-600-okazja-i2351665512.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widelec prosty, koło jest tak zamontowane, żeby pewnie zmniejszyć prześwity w ramie-uczynić ją 'krótszą' i zwrotniejszą (na tyle, na ile jest to możliwe przesunięciem koła o 1cm), tudzież po prostu schludniej to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, planuję zakup mojej pierwszej szosówki. Cena taka jak w temacie, czyli około 500zł, oczywiście im mniej tym lepiej. Bardzo prosiłbym o pomoc w wyborze, rower planuję kupić w internecie. Czym się kierować podczas wyboru? Na co zwracać uwagę? Jeśli to możliwe to proszę o konkretne linki. Myślę że w moim przypadku ważnym kryterium będzie wzrost - 160cm. Raczej nie znajdzie się dla mnie idealnej szosy, może być lekko za duża bo mam jeszcze kilka lat żeby urosnąć :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Planuję zakup roweru do miasta i na Allegro znalazłem te 2 rowery. Mam 1.90m wiec ramy powinny być ok. Jako, że rower ma w planach być miejskim, chce zmienić opony na troche szersze ( ok 35c) i tutaj mam pytanie. Czy do tych kół na sie takowe zamontować, bez zmiany obręczny?

1:

http://allegro.pl/rower-szosowy-meski-girardengo-wysylka-gratis-i2397010161.html

2:

http://allegro.pl/rower-uzywany-szosowy-augusta-i2380285612.html

 

Który wg. was jest lepszym wyborem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...