Skocz do zawartości

[krytyka] Kontakt szarego użytkownika z "władzami"


m2sc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - dnia 17 października napisałem do Admina Biera z pytaniem gdzie mogę umieścić post z nierzetelnym sprzedawcą z allegro - do dziś zero odpowiedzi a wydaje mi się że temat dość istotny , stałem się jego ofiara ( rower w beznadziejnym stanie i umywanie rak sprzedawcy)

 

27 październik - kontakt z modem Safian w sprawie otrzymanego warna - w temacie sprzedażowym zainteresowałem się ramą o czym niezwłocznie napisałem prosząc o fotki na określony adres email , po mnie zgłosiło się wielu chętnych a po kilku godzinach sprzedawca napisał ze rama sprzedana , ja w poście wyraziłem co o tym wszystkim myślę ( oczywiście brak jakichkolwiek wulgaryzmów), mój post został usunięty i został przyznany mi warn a zapewne owy sprzedawca nei dostał żadnego upomnienia . W tej sprawie skontaktowałem się z owym modem tłumacząc się że na innych forach na których się udzielam są zazwyczaj regulaminy prostujące takie rzeczy jak kolejka w wątku sprzedażowym i oczywiście nastała cisza.

 

Rozumiem ze owe osoby pełniące owe funkcje mają swoje życie , obowiązki itp ale gdy ktoś podejmuje się takich "stanowisk" myślę ze powinien pomagać innemu użytkownikowi

 

często widzę ze na giełdzie ludzie nie podają cen, nie odpowiadają, nie kasują nieaktualnych wątków - jest tu po prostu chaos i wtedy jak ktoś łamie regulamin oczywiście nikt z "zielonych" nie reaguję, więc działania tego typu jest dla mnie śmieszne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Twój usunięty wpis brzmi:

"swietne jest to forum sprzedaży każdy robi co chce mimo że ja pierwszy sie w tym temacie odezwałem , duze gratulacje a sprzedawcy $%@% w oko :) "

Sprzedawca wyraźnie określił - kto pierwszy na mail ten lepszy. To jego prawo sprzedać komu chce.

Trochę pogrzebałem by znaleźć dowody Twej "niewinności" - ja bym do ostrzeżenia dołączył jeszcze przymusowe wakacje, ale Safian to dobry człowiek :)

oczywiście nastała cisza.

To znaczy, że co? Oczekujesz że mod odszczeka to co Ci zrobił? Nie mam zamiaru Cię obrazić, ale zachowujesz się jak dzieciak w piaskownicy co to za słuszne przewinienie dąsa się na cały świat.

 

Kwestia oszustwa - nie jesteś ani małym dzieckiem ani też babcią którą trzeba pod rękę przeprowadzić przez pasy na jezdni. Bozia dała paluszki u rączek? No to klikamy w klawiaturę i używamy wyszukiwarki forumowej... Podpowiem że dział sklepy...

często widzę ze na giełdzie ludzie nie podają cen, nie odpowiadają, nie kasują nieaktualnych wątków - jest tu po prostu chaos i wtedy jak ktoś łamie regulamin oczywiście nikt z "zielonych" nie reaguję, więc działania tego typu jest dla mnie śmieszne

To klikaj przycisk "raportuj" przy temacie/poście i opisuj problem! My nie prowadzimy statystyk osób raportujących więc nie ma obawy że IPN "dorwie" Cię jako tajnego współpracownika - śmiało możesz kandydować do parlamentu :whistling:

Wytłumaczyłem? Pomogłem? No to sio z powrotem do piaskownicy :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwarka tak działa, ze sie nic znaleźć nie da , poza tym wskaż mi gdzie jest temat w tym dziale sklepy gdzie piszę się o nieuczciwych sprzedawcach z allegro , bo sklep a prywatny sprzedawca z allegro to trochę różnica.

Ironizujesz całą wypowiedź , ciekawe jakbyś Ty się czuł będąc w mojej sytuacji , celuję w ramę już od dłuższego czasu , pewnie jesteś z tych co wydali XXXXX zł na rower kupili nowy w sklepie itp wyobraź sobie ze nie wszyscy maja tyle pieniędzy i muszą owy rower sobie składać.

 

Myślę ze miałem prawo napisać do admina i otrzymać odpowiedź gdyż stosownego do tego miejsca nie widzę, ale widzę że jak człowiek chce być dobry i ostrzegać innych to zostaje dzieciakiem w piaskownicy, więc proszę bardzo kupujcie co chcecie.

Dla mnie temat można zamknąć ( wiedziałem że tak będzie)

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Na początek regulamin i punkt 2i - traktuje o cytowaniu postów przedmówcy w całości.

W tym dziale dzielimy się również opiniami o prywatnych sprzedawcach.

Jeśli kupowałem rower to używany w celu modyfikacji. Nigdy w swoim życiu nie kupiłem nowego roweru w sklepie, a zwłaszcza za ileśtam tysięcy zł. Sam składam, składam też kolegom.

Też miałem kilka razy taką przykrą sytuację że ktoś sprząta mi sprzed nosa jakąś rzecz na allegro np za pomocą "snajpera"

Ironia - a jak w dzisiejszych czasach bez niej żyć?

Dla mnie temat można zamknąć ( wiedziałem że tak będzie)

Wybacz ale nie mogę się powstrzymać z tym wiedziałem że tak będzie... Zajrzyj tutaj na poprawę humoru i już się nie dąsaj na nas niedobrych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A co to kupowanie w sklepach to już jakieś faux-pa :woot:

 

m2sc nie obraź się ale na takie PW też bym Ci nie odpisał, chcesz założyć wątek dotyczący sklepów/allegro czy innego przekrętu to do jakiego działu można to podpiąć ... ? Z tego co wiem jest tylko jeden, który pasuje. Rejestrując się zgodziłeś się na panujący tu regulamin, to go przestrzegaj :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
A co to kupowanie w sklepach to już jakieś faux-pa :woot:

Jakoś nigdy nie znalazłem w sklepie konfiguracji która by mnie zainteresowała. A jak już zainteresowała to albo cenowo była poza moim zasięgiem albo np amortyzator był zamontowany odwrotnie. Suma sumarum dałem sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięta achillesowa tego forum to regulamin. Jest ogólnikowy i przypomina na szybko spisane howto, co stwarza pole do swobodnych interpretacji. Forum, które ma w szyldzie "Największe w Polsce", powinno mieć obszerny, szczegółowy i klarowny regulamin. Oszczędza to potem obustronnych polemik, pretensji i docinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ostrzeżenie od mrmorty za "postnabijactwo" w pozniejszych rozmowach wszystko wyjasnilem ze pisze duzo bo staram sie pomoc i przy okazji sie dowiedziec nowych rzeczy. Nastepnie otrzymalem odpowiedz "OK, ale nalegam też byś pisał poprawnie. Jak nie uzywam polskich znakow to jest niepoprawnie? Wiele osob tak robi bo jest szybciej a i tak czytamy tekst ze znakami, wiec co w tym zlego?

 

Co innego drugi warn, gdzie Franio napisal 2b- zla nazwa tematu(brak znacznika[]) i wszystko bylo dla mnie jasne.

 

Nie wyjasnialem tego bo mi sie nie chcialo juz sprzeczac, ale jak juz zostala poruszona kwestia uogolnienia regulaminu i interpretacji to wlasnie przez nia uwazam ze dostalem jedno niesluszne ostrzezenie. A jakos nie widze, zeby ostatnio spamerzy dostawali ostrzezenia, mimo ze pisza po 1 zdaniu lub wklejaja linki do ankiet,stron itp.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pięta achillesowa tego forum to regulamin. Jest ogólnikowy i przypomina na szybko spisane howto, co stwarza pole do swobodnych interpretacji. Forum, które ma w szyldzie "Największe w Polsce", powinno mieć obszerny, szczegółowy i klarowny regulamin. Oszczędza to potem obustronnych polemik, pretensji i docinek.

Uważasz,że bardziej szczegółowy regulamin byłby bardziej przestrzegany? Jakoś w to nie wierzę- choćby z uwagi na totalne nie przestrzeganie przez 80% Forumowiczów tak banalnego zapisu jak pkt 3b:

 

" Dla zachowania przejrzystości wypowiedzi prosimy (żeby nie pisać: nalegamy) używać słowników ortograficznych lub sprawdzać napisany tekst np w Wordzie! Poważne błędy ortograficzne i składniowe w postach - zwłaszcza dotyczące słów i zwrotów związanych z tematyką rowerową - nie będą tolerowane."

 

Większość użytkowników, którym zwracamy uwagę na błędy w pisowni czy w ortografii unosi się świętym oburzeniem albo tłumaczy się dysleksją, przebywaniem w Burkina Faso, niemiecko-chińskim komputerem czy też zlanym kawą prawym Altem - wystarczy zresztą przeczytać fragment posta Brt0555

Jak nie uzywam polskich znakow to jest niepoprawnie? Wiele osob tak robi bo jest szybciej a i tak czytamy tekst ze znakami, wiec co w tym zlego?

Fakt,że wiele osób nie przestrzega zasad pisowni nie oznacza,że tak ma być. Poza tym ,idąc tym tokiem myślenia można przyjąć ,że skoro masa kierowców wyprzedza na podwójnej linii lub przekracza prędkość o 70km/h ( bo tak szybciej ) to znaczy ,że tak ma być.

Brt0555, niepoprawnie napisany post na Forum publicznym jest/ może być oznaką braku szacunku dla innych użytkowników - skoro ktoś wymyślił znaki diakrytyczne to ich używaj- na pewno Twój post zostanie lepiej odebrany przez innych niż pisany "na odwal się"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz,że bardziej szczegółowy regulamin byłby bardziej przestrzegany? Jakoś w to nie wierzę- choćby z uwagi na totalne nie przestrzeganie przez 80% Forumowiczów tak banalnego zapisu jak pkt 3b:

 

Regulamin jest przede wszystkim po to, by jasno ustalić zasady i nie pozostawiać marginesu na dowolność w interpretacji. Szczegółowy regulamin chroni użytkowników przed nadgorliwymi moderatorami i przed sytuacjami, że dana sprawa przez jednego moderatora zostanie zinterpretowana w taki sposób, a przez drugiego w inny. Z drugiej strony szczegółowy regulamin nie daje użytkownikom pola do dyskusji z decyzją moderatora. Nie ma związku pomiędzy objętością regulaminu a jego przestrzeganiem, gdyż w myśl ogólnie przyjętej zasady, nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania. Nikt nie czyta regulaminu przed rejestracją, bez względu na to jak duży on jest, tylko automatycznie klika "akceptuję" i to jest powszechnie znane prawidło od wielu lat. To, czy ktoś go potem przestrzega, to już jego prywatny problem i jeżeli go nie przestrzega powinien ponosić konsekwencje. Dlaczego wszyscy narzekają na urzędników. A dlatego, że prawo jest liche, wiele sytuacji uogólnia i daje im dowolność w interpretacji i działaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kwestia regulaminu - im będzie bardziej rozbudowany tym mniej osób będzie się nim interesowało

Jeśli chodzi o swobodne interpretacje - jeśli już jest taka możliwość - to zawsze interpretacja jest na korzyść użytkownika.

Kolego brt0555 - zarejestrowałeś się na naszym forum w maju bieżącego roku i do tej pory masz tysiąc z groszem postów ze średnią 8 postów na dzień.

30 sierpnia za iście spamerskie zagrywki dostałeś warna za nabijanie postów. Regulamin daje mi dość sporo środków przymusu do dyspozycji - od ostrzeżenia do bana, mijając po drodze takie opcje jak moderacja na x dni, blokada konta na x dni plakietka spamer itd. Dostałeś tylko ostrzeżenie - jesteś facetem i przyjmij to na klatę.

Jeśli mam być szczery wywaliłbym połowę Twoich postów bo są zazwyczaj w stylu - "nie używałem takiej opony ale używałem takiej..." itd

Punkty ostrzeżeń to tylko informacja dla użytkownika i administracji - nic więcej. Nie stoją nawet na przeszkodzie w forumowej karierze.

Według niektórych użytkowników jestem faszystą i hojnie szafuję ostrzeżeniami, ale równie hojnie te ostrzeżenia zdejmuję gdy minie jakiś czas, jest poprawa lub za wyjątkowo pomocną postawę.

 

mklos1 w odpowiedzi na moje ostrzeżenie o spamerskim poście napisałeś że dziękujesz za ostrzeżenie i będziesz pamiętał że Cię skrzywdziłem. Teraz piszesz o nadgorliwych moderatorach i ich interpretacji. Nie wiem ile jeszcze osób tu dołączy(może Artro założy sobie kolejne konto i będzie dalej trąbił o swej niewinności) i będzie biadolić jakim ja jestem sadystą, ale chciałbym Wam uświadomić - TO JEST WIRTUALNY ŚWIAT A NIE RZECZYWISTOŚĆ!!! Tutaj nie zrobicie kariery, a ostrzeżenie to nie policzek w twarz. W realu chętnie bym się wybrał na rower.

Z mojej strony koniec i kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownanie pisania bez polskich znakow do jazdy samochodem jest troche dziwne. Co do moich postow to jestem amatorem i udzielam sie w tematach gdzie moge cos powiedziec lub doradzic, praktycznie zawsze staram sie argumentowac swoja wypowiedz.Gdyby nie aktywni uzytkownicy forum wialoby pustka. Dla mnie licznik postow nie jest odzwierciedleniem jakim kto jest znawca i rownie dobrze moge miec go zerowany czy nawet usuniety. Nie nabijam durnie postow bo pisze na temat. Niepotrzebnie poruszylem dyskusje odnosnie tego ostrzezenia, bo i tak nic mi ono nie robi, takze pozdrawiam i koncze zbedna dyskusje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia regulaminu - im będzie bardziej rozbudowany tym mniej osób będzie się nim interesowało

 

Ludzie zaczynają się interesować regulaminem zwykle w momencie gdy go naruszają. Wystarczy zapytać przeciętnego Polaka czy chociażby zapoznał się szczegółowo z konstytucją kraju w którym żyje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin jest przede wszystkim po to, by jasno ustalić zasady i nie pozostawiać marginesu na dowolność w interpretacji.

Napisz lepszy. Poczytamy, rozpatrzymy i ewentualnie zmienimy obecny.

 

Dlaczego wszyscy narzekają na urzędników. A dlatego, że prawo jest liche, wiele sytuacji uogólnia i daje im dowolność w interpretacji i działaniu.

A co ma piernik do wiatraka? Urzędnikom dozwolone jest tylko to na co im pozwala przepis prawny a normalnym ludziom dozwolone jest wszystko czego nie zakazuje przepis prawny. Na decyzję administracyjną przysługuje środek odwoławczy do wyższej instancji a później droga procesowa aż do samego NSA. No ale tak to jest jak elektronik bierze się za wykładnię prawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz lepszy. Poczytamy, rozpatrzymy i ewentualnie zmienimy obecny.

 

O ile nie jest to żart z Twojej strony, to się podejmę próby takiej próby.

 

A co ma piernik do wiatraka? Urzędnikom dozwolone jest tylko to na co im pozwala przepis prawny a normalnym ludziom dozwolone jest wszystko czego nie zakazuje przepis prawny. Na decyzję administracyjną przysługuje środek odwoławczy do wyższej instancji a później droga procesowa aż do samego NSA. No ale tak to jest jak elektronik bierze się za wykładnię prawa...

 

Gdy przepis jest niejasny daje urzędnikowi możliwość interpretacji. Jeden zinterpretuje go tak, drugi inaczej, a trzeci w ogóle nie zareaguje, bo będzie się bał posądzenia o niewłaściwie wydaną decyzję.

Różnica w sprawach administracyjnych a forum jest taka, że zwykle za ostrzeżeniem na forum automatycznie idzie sankcja karna w postaci "wakacji" na określony czas, kara ze skutkiem natychmiastowym. Odwoływanie się jest mniej więcej tak samo zasadne, jak próba o cofnięcia kary więzienia, która przez skazanego została już odsiedziana (w całości czy też częściowo). "Odszkodowania" sobie nie wyobrażam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
W tej sprawie skontaktowałem się z owym modem tłumacząc się że na innych forach na których się udzielam są zazwyczaj regulaminy prostujące takie rzeczy jak kolejka w wątku sprzedażowym i oczywiście nastała cisza.

 

Pozwolę sobie zacytować wiadomość, którą od Ciebie otrzymałem:

Sądzisz że nie miałem racji pisząc tego posta , widać ze ewidentnie byłem pierwszy w kolejce , inna fora mają jakieś regulaminy mówiące o tym że trzeba trzymać się kolejki albo jest bonus dla sprzedającego , nie może być samowolki

 

A na co ja mam odpowiadać? Stwierdziłeś, że na innych forach jest inny regulamin (a to dziwne) niż u nas i tyle? Co ja mam Ci odpisać? "Tak Panie", "Przepraszam, już zmieniamy regulamin"?

Z resztą jakbyś napisał to w kulturalny sposób to zapewne bym tego nie usunął.

 

Wakacje? Po pierwsze to rzadko kiedy ktoś daje wakacje z pierwszym warnem, Ty dostałeś tylko moderacje, co jak dla mnie nie jest zbyt surową karą.

Na innych forach wylatuje się po 3 przewinieniach, u nas można zdobyć aż 10 punktów, więc nie wiem jak ktokolwiek może powiedzieć, że mamy tak bardzo surowe kary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...