Skocz do zawartości

[zakup]cube ltd pro 29, model 2012


porter

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, no pewnie, że to jest normalne ... może niech w Polskiej wersji językowej usuną z oferty niektóre modele i rozmiary ...

 

zaproponuj zmiane w regulaminie forum, ze nikt kto ma cuba nie mogl sie wypowiedziec - chyba ze negatywnie

moze tez zablokowac slowo cube, ze z tym slowem nie bedzie sie dalo utworzyc posta, da sie zrobic od strony technicznej

 

dlaczego w miare merytoryczna dyskusje - informacje przerywasz swoimi docinkami - daruj sobie - twoja opinie na temat cuba juz znam

 

Przy okazji w Krakowie pokazal sie jeden cube ltd 21" - dzisiaj zlozony

Ja szukam carbonu wiec go nie wezme i sie chce tylko przymierzyc, jak cos moge zdradzic gdzie na priv aby nie reklamowac sklepu

Edytowane przez Greg00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

Jestem nowy na forum i akurat trafiłem w temat który mnie interesuje:)

Ja też noszę się z zamiarem kupna roweru cube ltd pro 29'er natomiast nie wiem jaką ramę mam sobie dobrać

mam 192cm długość nogi 93cm długie ręce waga 115kg ( będzie niższa po sezonie).

Rowerem przejeżdżam ok 150-200km tygodniowo 95% asfalt 5% teren (nie chce nic innego niż rower MTB) raczej na płaskim szybko ale nie sportowo.

I tu mam dylemat czy wybrac ramę 23` czy 21`? Nie mam możliwości na wypróbowanie żadnej z nich ponieważ w okolicy nikt nie ma takich wielkich rowerów i zamierzam dokonać zakupu przez internet.

Byłbym wdzięczny za podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą wysokościa przekroku to bym nie przesadzał - w końcu kolega stwierdził iż w 95% będzie jeździł po asfalcie ...

 

Natomiast mocno sugerowałbym jednak przymierzyć sie do czegoś o podobnej długości ... W dniu wczorajszym dzięki "cynkowi" od kolegi "Greg00" z forum (dzięki ;-) miałem okazję się przejechac na 21" Cuba i hmmm... byłem nie mile zaskoczony - i to właśnie nie wysokością ramy (tu przeciwnie - jeszcze spokojnie do "przejścia") a właśnie długością ... cały czas miałem tendencje od zsuwania się z siodełka do tyłu i jednocześnie uczucia jakbym miał cały czas podniesione przednie koło ...

Oczywiście można troszkę tą sytuację podratować lekko cofając siodełko, zmieniając mostek na dłuższy (standardowo mieli założony chyba 90mm), wyrzucając podkładki i ustawiając go na "minus" ale to da może kilka centymetrów i dalej będzie "krótko" (przynajmniej dla mnie: 190 cm wzrostu, 92 cm nogi)

 

Na forum polecano mi 19" mbike który jest jeszcze krótszy - nie miałem okazji próbować - ale nie bardzo to sobie wyobrażam - może mam złe przyzwyczajenia - do zbyt poziomej pozycji ?

 

Dla porównania (za sugestią sprzedawcy) przejechałem się Scottem Scale 29 Comp w rozmiarze XL i tu odczucia zupełnie inne , wysokość przekroku praktycznie ta sama, ale dużo dłuższy co spotengowane było dłuższym i ustawionym w dół mostkiem i płaską kierownicą (Cube ma giętą) ...

Jeździło mi się lepiej - inna sprawa, że jak jakiś czas temu przymiarzałem się do niego w sklepie (bez możliwości jazdy próbnej) to mi się wydawał strasznie wielki - ale w czasie jazdy jest lepiej ...

Chociaż jest to bydle jak dla mnie mało sterowne ... czy wszystkie 29ery tak mają ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można troszkę tą sytuację podratować lekko cofając siodełko, zmieniając mostek na dłuższy (standardowo mieli założony chyba 90mm), wyrzucając podkładki i ustawiając go na "minus" ale to da może kilka centymetrów i dalej będzie "krótko" (przynajmniej dla mnie: 190 cm wzrostu, 92 cm nogi)..................................

Dla porównania (za sugestią sprzedawcy) przejechałem się Scottem Scale 29 Comp w rozmiarze XL i tu odczucia zupełnie inne , wysokość przekroku praktycznie ta sama, ale dużo dłuższy co spotengowane było dłuższym i ustawionym w dół mostkiem i płaską kierownicą (Cube ma giętą) ..

Przecież dawno tu wałkujemy fakt, że Cube są krótkie, wystarczyło uwierzyć ;) . Cube ma ramę 21" takiej długości jak Scott L (czyli 19") dlatego zawsze polecam się przymierzyć :blink:

Scott XL jest już bardzo długi w dodatku ma płaski kąt sterówki to i jest mułowaty ...

Spec Stumpjumper w rozmiarze 21" powinien być zwrotniejszy ...

 

Generalnie są to rowery na dużych kołach i w dużych rozmiarach , więc zwrotne nie będą ...

Edytowane przez Obes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, tylko biorąc pod uwagę iż Cube są krótkie "przestawiłem się" z myślenia z polecanych mi na forum 19" (długość np w mbike 615 mm) na rozmiar wyżej czyli 21" w Cube (długość 620 mm) - i ... dalej krótki ;-)

XL Scotta wcale nie wydaje mi się długa, ot tak ledwo co ;-) i to mnie martwi bo co tu wybrać ? Scott - jak piszesz - mułowaty ... czyżby pozostawał tylko Spec ;-))

 

edit: - nie doczytałem Twojej edycji - jednak SPec ;-))) nie ma alternatywy ?

Edytowane przez bipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osoby nie majace wypracowanej prawidlowej pozycji na rowerze czesto wlasnie narzekaja na wyciagniecie sylwetki - lokcie powinny byc ugiete, mozliwe skrecenie kierownica do niemal 90st bez jej puszczania i znacznego przesuwania na siodle i takie tam...ogolnie na rowerze mtb trzeba miec troche z pozycji 'srajacego kota', ale tylko troche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I uczynilem to czego wszyscy mi odradzali na forum

Zamienilem mojego treka 8500 19,5" na cube reaction gtc 21"

Dla wszystkich tych którzy chcą zobaczyć jak wygląda rower do jazdy po bułki dołaczam foto

Jak na razie mankament to górna rura gdzie w środku to ok 84cm (dramatu nie ma jedank zobaczymy w terenie)

Inny to kola wazace 2,18 kg, dane z allegro - ktos wystawia identyczne kola i podaje wage

Jak sie jezdzi zobacze, jak poprzekladam osprzet z poprzedniego roweru do tego

Najwiekszy plus to cena, za rower na ramie carbonowej merida lub scale trzeba doplacic minimu 3k

 

Przejscie z 26 na 29 juz nastapilo, jak powiedział mój znajomy :-) (ten usmiech to do ciebie)

Jak ktoś już usiadł na carbonie do aluminium nie wróci

Jako że to pierwsza rama karbonowa więc mam nadzieje się przekonać, więc jak coś nie spasuje (z tą geometrią) to następnym krokiem będzie

- scott scale expert

lub jak mit o carbonie obale

- trek superfly (aluminium)

Miłym zaskoczeniem są lepsze w stosunku do opisu, tarcze, jaki opony w wydaniu evo tl-ready

Z obecnego zestawu pozostaje rama, amortyzator, stery , być może koła - reszta od razu idzie na sprzedaż

 

 

foto

Hosting ZdjÄÄ-cube_21.jpg

Edytowane przez Greg00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ja w końcu zdecydowalem że nie będę czekał na cuba ltd pro 29 bo bez sensu skoro nikt w Polsce nie wie kiedy takowe przyjadą od producenta i kupiłem scott'a scale 29 elite:) rama XL. Jeszcze nie dotarł do mnie ale siedziałm na compie z ramą XL i jest dla mnie idealna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój cube został rozebrany na części

Dla osób które chcą poznać wagę podzespołów dane poniżej

cube reaction 29 gtc 21"

 

Waga - 11 129 gram (o ile dobrze pozliczałem podzespoły)

 

siodełko + sztyca 615 gram

zacisk 39g

korek sterów + śruba 17g (śruba 8g)

mostek 152 gramy

stery 80 gram w tym kopółka 25gram

podkładki 10 + 5 mm - 12gram

łańcuch cn-hg54 261 gram

shimano slx fd-m661 - 146 gram

przerzutka tył rd-m780 229 gram

korba fc-m552 852gram

hamulec formula tył 245 gram (256 z śrubami)

hamulec formula przod 232 gram (252 + śrubami)

adapter przód formula 15 gram

chwyty cube 97 gram

manetki deore sl-m591 287 gram z linkami

kierownica easton 364 gram

reba RL + manetka 1722 gram

rama 1375 gram z suportem i pancerzami

kaseta CS-HG62-10 455gr

tarcza przód FORMULA 180mm FD54031-00 81053 126g + 8 nakrętka

tarcza tył 160mm formula FD54030-00 78312 105g + 8 nakrętka

koło tył 1162 gram zacisk 65gram

dętka schwalbe 212 gram

racing ralph evo tl-ready 559 gram

koło przód 993gram + 59g

rocket ron evo tl-ready 552 gram

dętka schwalbe 206 gram

 

( suport SM-BB91-41 ~75gram pancerze ok 30 gram)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój LTD Pro29 bardzo dobrze spisywał w jeździe po Beskidzie Sądeckim (Radziejowa zdobyta!). Na zjazdach byłem pierwszy, na podjazdach ograniczała mnie kondycja. Jeździłem na 29" wśród dwóch 26" głównie po szlakach pieszych. Jestem bardzo zadowolony z mojego roweru i nie zamienił bym na 26" koła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój cube został rozebrany na części

(...)

dzięki - takie informacje dają rzeczywisty pogląd o sprzęcie ;-)

Zaskoczyła mnie stosunkowo niska waga kół (jak na koła "z pierwszego montażu" ;-) + opony - też raczej lekkie - to powinno nieźle jeździć ...

 

No i waga ogólna - bardzo bliska katalogowej (129 gr więcej niż obiecuje producent to biorąc pod uwagę iż w katalogu pewnie podali wagę dla 17" a tu 21" ;-) nieżle )

Edytowane przez bipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...