Skocz do zawartości

[Licznik]Sigma bc 1609


SilverXC

Rekomendowane odpowiedzi

Ha, ha, dokładnie. Czy jest założony nisko czy wysoko to i tak koło zrobi jeden obrót i nie ma innej możliwości. Nie wertuj instrukcji pod kątem wysokości czujnika bo nic na ten temat nie znajdziesz z wiadomych przyczyn. gczarnocki wyjaśnił ci to chyba dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Używam wersji przewodowej Sigma 1609 prawie rok. Do tej pory działał bez zarzutu lecz ostatnio pokazuje niewłaściwą prędkość aktualną. Dzieje się tak przy temperaturze ok 3 stopni C lub niższej i przy prędkości 25-30km/h lub wyższej.Licznik pokazuje raz właściwą prędkość, raz o połowę mniejszą i tak na przemian, wygląda to tak jakby nie zliczał wszystkich sygnałów z czujnika.

Czy was spotkało to samo, czy przyczyną może być niska temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem swego czasu problemy z czujnikiem, ale niezwiązane z temperaturą - wyglądało to na "klejenie" się styczek kontaktronu. Wymieniłem "rurkę" i po kłopocie (pomijając "zabawę" z samą wymianą).

Technicznie sprawny kontaktron może pracować w niskich temperaturach (chyba do -40 st. C).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do działania na chłodzie to nie powinno mieć takiego strasznego wpływu. Baterie są litowe więc tak do -20 st. powinny spokojnie dawać radę, chyba, że są już mocno na wyczerpaniu.

Przy 3 st. na zew. podczas jazdy może być znacznie chłodniej od pędu powietrza więc w sumie może jest coś nie tak ze stykami? Czy plastikowa obudowa czujnika jakoś się delikatnie kurczy czy coś? Może tutaj szukać problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem w pierwszym poście niektóre modele mają ten problem że wyświetlacz działa od nowości z opóźnieniem, ale nie ma to związku z wyświetlaniem nieprawidłowej prędkości.

Tromo, może po prostu masz magnes i czujnik nieprawidłowo ustawione ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Też tak pomyślałem, więc to sprawdziłem i moim zdaniem ustawienie jest prawidłowe (cały sezon przy takim samym ustawieniu działał prawidłowo). Pierwszy raz dziwne prędkości pokazał ze 2 razy w listopadzie wieczorem, potem znowu było OK, a po świętach zaczął całkiem szwankować (kilka minut prawidłowa prędkość np 30km/h, nagle pojawia się 5km/h, 15km/h, 20km/h, chwile tak skacze, znowu chwila prawidłowa prędkość i tak na przemian). Te anomalie pojawiały tylko przy niższych temperaturach, więc dlatego zastanawiam się czy to ja mam trefny egzemplarz, czy to częstsza przypadłość liczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to sprawdź może jeszcze przewód przy czujniku i przy liczniku, zakręć kołem i poruszaj przewodami u góry i na dole, zobacz czy nie będziesz miał dziwnych odczytów.

Ja jeżdżę cala zimę i nie miałem takich problemów nawet przy -18*C (takie temp. oczywiście nie tej zimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś rację, przewód przy samej podstawce jest przerwany i trzyma się na izolacji (że też od razy tego nie sprawdziłem). Dziwne odczyty wynikały raczej z działania wiatru i pędu powietrza, które poruszały przewodem.

Btw przewód mógłby być jakoś wzmocniony w tym miejscu bo chyba łatwo go urwać tuż przy podstawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Licznik 1609 kupiłem na jesieni ubiegłego roku i przez to nie zdążyłem jeszcze zbyt dużo się z nim najeździć. Podobnie jak niektóre inne sztuki, moja ma "wolniejsze odświeżanie" w niższych temperaturach. Martwi/denerwuje mnie za to coś innego. W tym temacie tylko jedna osoba wspomina o wadliwych wskazaniach temperatury. Mój zaniża każdorazowo temperaturę o jakieś 2,5 stopnia. Zacząłem sobie z tym radzić. Wiem, że jeśli teraz mam na liczniku temperaturę 19,4 stopnia, to faktycznie w pomieszczeniu w którym przebywam aktualnie, jest około 22 stopni. Ciekawi mnie tylko czy część egzemplarzy tak ma czy może jest to problem większej ilości użytkowników? Jak zgłosiłem ten defekt sprzedającemu (kupowałem na allegro) to powiedział, że może mi wymienić, ale i tak wszystkie które ma na sklepie pokazują inną temperaturę niż cyfrowy termometr, który ma na ścianie. Zrezygnowałem więc z wymiany, ale ta temperatura ciągle mnie męczy. Jestem z tych, co nie lubią, gdy nawet najmniejsza rzecz nie działa, nawet jeśli z niej nie korzystają. Wiecie, czy wasze sigmy pokazują właściwą, bądź zbliżoną temperaturę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w wersji bezprzewodowej. Licznik raz działa normalnie i wskazuje prędkość a raz nie i to się dzieje podczas jazdy. Baterie nowe. Magnes blisko czujnika bo lampka miga i jest "klikniecie". Temperatura powyżej zera. Nie wiem o co chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik 1609 kupiłem na jesieni ubiegłego roku i przez to nie zdążyłem jeszcze zbyt dużo się z nim najeździć. Podobnie jak niektóre inne sztuki, moja ma "wolniejsze odświeżanie" w niższych temperaturach. Martwi/denerwuje mnie za to coś innego. W tym temacie tylko jedna osoba wspomina o wadliwych wskazaniach temperatury. Mój zaniża każdorazowo temperaturę o jakieś 2,5 stopnia. Zacząłem sobie z tym radzić. Wiem, że jeśli teraz mam na liczniku temperaturę 19,4 stopnia, to faktycznie w pomieszczeniu w którym przebywam aktualnie, jest około 22 stopni. Ciekawi mnie tylko czy część egzemplarzy tak ma czy może jest to problem większej ilości użytkowników? Jak zgłosiłem ten defekt sprzedającemu (kupowałem na allegro) to powiedział, że może mi wymienić, ale i tak wszystkie które ma na sklepie pokazują inną temperaturę niż cyfrowy termometr, który ma na ścianie. Zrezygnowałem więc z wymiany, ale ta temperatura ciągle mnie męczy. Jestem z tych, co nie lubią, gdy nawet najmniejsza rzecz nie działa, nawet jeśli z niej nie korzystają. Wiecie, czy wasze sigmy pokazują właściwą, bądź zbliżoną temperaturę?

 

testuje ten licznik w godzinach 17 - 23 jazda potem lezy w domu temperatura na zewnątrz do -2 w pokoju mam 23, szybkosc działania jest taka sama ( jedynie wyswietlanie na lcd w niskich temp. jest powiedzmy sobie względne ), wskazania temperatury są wskazywana z dokładnoscią 1 stopnia wiec mysle ze tez ok, bardzo fajny licznik polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w wersji bezprzewodowej. Licznik raz działa normalnie i wskazuje prędkość a raz nie i to się dzieje podczas jazdy. Baterie nowe. Magnes blisko czujnika bo lampka miga i jest "klikniecie". Temperatura powyżej zera. Nie wiem o co chodzi...

Próbowałeś wyjąc baterie i umieścić je jeszcze raz?

Ja w sigmie 1009 sts miałem, co chwilę komunikat Spd Trans Low. Pomogło wyłożenie - włożenie baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dzisiaj zamontowalem licznik Sigma BC 1609 wraz z czujnikiem kadencji. Po uruchomieniu, kręceniu korby, na wyświetlaczu pokazuje mi prędkośc zamiast kadencji. To samo jest kiedy kręcę przednim kołem- pokazuje mi aktualną kadencje zamiast prędkości. Czy zamiemienie czujników miejscami załatwi problem? Nie będzie błędów w pomiarach? W ogóle skąd taki problem mógl wyniknąc? Szczerze mówiąc nie spodziewalem się takiego problemu. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież te czujniki są takie same. Zamień je po prostu miejscami i zobacz co się będzie działo.

 

Niestety nie są takie same, poza tym kabelki od czujnik kadencji podłącza sie oddzielnie i raczej nie da sie tego pomylic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. W komplecie z Sigmą 1609 dostałem dwie gumki do mocowania - dużą i małą. I tak dużą zużyłem na mocowanie czujnika do amora, z kolei mała okazała się za mała aby objąć mostek. Pytanie - gdzie można kupić taką grubą gumkę o wymiarach tej większej co jest dodawana do zestawu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...