Skocz do zawartości

[rower] Pierwszy 29'er


JaniszMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Ostatnio zakupiłem ze znajomymi naszemu przyjacielowi rower za szybki powrót do zdrowia, ale to może kiedy indziej. Gdy byliśmy po rower dla niego natknąłem się na rowerek ze stajni authora, był to TRACTION 29 i właśnie to 29 na mnie zaczęło działać. Spodobał rowerek mi się bardzo lecz nie mogłem na nim się przejechać(osprzęt nawet nawet jak na 29 moim zdaniem). Za 2 miesiące planuje kupić rower i chce aby to był 29'er. A więc moje pytanie czy 29'er(TRACTION 29) będzie dobrym wyborem do 3200 zł.

 

Warunki jakie musi rower spełniać:

 

*Nie być droższy niż 3200 zł.

*Pasować pod jeźdźca o wzroście 180 cm i wadze ~90kg.

*Rower w przyszłości będzie modernizowany lecz nie w takiej bliskiej.

 

Pozdrawiam i dziękuje!

 

Zmieniłem przeglądarkę i zaczęło działać całe forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to Kross jest "Na Zamówienie"

 

Ja raczej poczekam do przełomu Luty/Marzec

Kiedy to ze sklepów sportowych zniknie zimowa kolekcja i pojawią się znowu rowerki, chciałbym się najpierw przymierzyć do tego Krossa lub innego 29"

 

*Pasować pod jeźdźca o wzroście 180 cm i wadze ~90kg.

Widzę że masz te same "parametry" co ja ;)

 

Rozmiar Krossa to dla nas wg mnie maksymalnie "M" - przynajmniej tak mi wyszło jak porównywałem ramę "jeszcze mojego" Evado do B6

przy 19" Evado ma krótszą wirtualną długość górnej rury niż 18,3" Level B6

Ciekawe jaką sztycę dają do B6.....

 

Właśnie byłem na stronie Krossa...... zniknęła geometria do B6 i B3... ciekawe dlaczego

Dobrze że mam w domu zrobiony zrzut ekranu z nimi :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak będzie budżet wyglądał... ;( Ale rowerek naprawdę ciekawy i na ramie cro-mo. Chyba zapomniałem dodać ze rower ma być używany czasami do rajdów MTB, rzadko maratony (raz na rok). Jego głównym zastosowaniem mają być wypady i wycieczki w terenie, te krótkie i te długie ;). Sam szukałem n29'er na ramie stalowej lecz nie obeznany i 20 było i jest jako tako nadal czarną magią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być rower na wypady i wycieczki w teren a tylko okazyjnie na Maratony...... To bierz to co ci się podoba

Jak napalisz się na konkretny model, kupuj i już.

 

Najważniejsze jest abyś miał chęć do jazdy, a jak będziesz miał rower który będziesz lubił to i chęć do jazdy szybciej przyjdzie

 

IMHO - szczegółowe patrzenie na osprzęt i geometrię jest dla zawodowców, dla nas amatorów najważniejsze jest aby chęć do kręcenia była

 

Ale to tylko moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie osprzęt też dla mnie się liczy, rama podobnie, na shimano już parę razy się zawiodłem jeśli chodzi o przerzutkę więc pora na sram. Chyba będzie to Romet wygląd mi odpowiada, na moje potrzeby osprzęt wystarczający, hamulce mechaniczne tarcze dobrej jakości, to czego mi potrzeba. I mam nadzieję że będzie to dobry wybór na pierwszy 29'er na Cro-mo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gustujesz w Cr-Mo to zajrzyj na stronę Team29'er

właśnie jest tam artykuł o roweruch Jamis na nowy rok

jest kilka "stalowych rumaków"

Jamis 2012

 

Osobiście gustuję w Aluminium + gładkie szlifowane spawy (Level B6)

lub Carbon... ale na niego mnie nie stać :icon_lol: ... po za tym dla amatora to już przesada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...