Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

Na czymś muszę zrekompensować węglowy wideł :D

Tak na poważnie to rower miał być i w sumie będzie budżetowym 29erem. Z tymi oponami to może trochę nie przemyślałem, ale chciałem szeroko i gładko, cenowo wychodziło najlepiej. Zobaczę co będzie, najlepiej uczy się na własnych błędach ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na asfalty, łatwiejsze szutry i inne bite drogi w zupełności wystarczyły by ci opony 2", by zrekompensować brak amora. Wiesz, ta 2,5" nie byłaby zła gdyby nie ta jej przeogromna waga, toż to prawie 1,5kg na oponę, a dodaj do tego dętkę jeszcze? Pytanie też, jaką masz obręcz, jaka jest jej szerokość wewnątrz? Czy nie masz przypadkiem 21, a nie daj borze 19mm? Na takich obręczach zbudujesz taką mega żarówę, że aż strach patrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak piszecie to wyjdzie mu ponad 6kg na koła :D to 65% masy mojego peaka calego :D Moje koła z oponami etc to 3kg :D

 

Lekko to nie będzie, a czy budżetowo ? Może i tak, ale masa będzie jak w markeciaku,również budżetowym, za to wydasz o wiele więcej.

Edytowane przez llancer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czymś muszę zrekompensować węglowy wideł :D

 

Tak na poważnie to rower miał być i w sumie będzie budżetowym 29erem. Z tymi oponami to może trochę nie przemyślałem, ale chciałem szeroko i gładko, cenowo wychodziło najlepiej. Zobaczę co będzie, najlepiej uczy się na własnych błędach ;)

Chytry dwa razy traci. Nauczka na przyszłość, by słuchać rad bardziej doświadczonych forumowiczów.

Jeśli opon jeszcze nie zalozyles to możesz zwrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem gum 2,5, dzisiaj je odebrałem i w sumie są większe niż to sobie wyobrażałem :D
Jutro  chyba je odeśle i kupie zwijane Griftery 29/2,0 są połowę lżejsze a kosztują w zasadzie tyle samo. Aczkolwiek masą się tak nie przejmuje, jak się wsadzi 30kg bagażu to ten kilogram mniej czy więcej nie robi chyba żadnej róznicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz szerokości patrz także na zalecane ciśnienie. Race King jest pod tym względem idealny, 1.5 Bar i można jechać komfortowo a opona nie ucieka. Mam u siebie drugi komplet nowych opon Rubena Zefyros 2.1, są bardzo lekkie o łagodnym niskim bieżniku. Myślałem że trafiłem ideał a tu psikus, opona nie pływa dopiero przy zalecanym 2.2 Bar co powoduje że jedzie się jak na kamieniu ( mam sztywny widelec).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale race king będzie wył na asfalcie, już kiedyś kostkę przerabiałem. Na ten moment mam na oku schwalbe big apple i maxxis grifter. Obydwie mają zalecane ciśnienie od 35psi w górę, a że do schwalbe mam uraz po kilku przygodach na serwisie to zostaje Grifter. Chyba, że jest jeszcze coś innego godnego uwagi: szerokie gładkie i do 100zł.

Trochę odlecieliśmy od głównego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem jakie masz te RaceKingi, mój musiałbyć napompowany mocno żeby dało się jechać, a z mlekiem ? Ile powietrza się nie wpompowało, to pływanie było,dramat.

Nigdy już nie kupie nic od Conti. Nie dość ,że szmata,cienka i brak sztywności, to jeszcze się wykrzywia :D  Już 4x starczy Racing Ralph jest w lepszym stanie.

 

Vittoria Barzo 29x.25 TNT jest super. Niby spore klocki,ale na asfalcie jeździ się lekko,gładko,w zakrętach trzymanie jest(Saguaro tu było najgorsze, brak trzymania w zakrętach - tak, potwierdzone przez wiele osób znajomych).

 

Na masie ci nie zależy ? Tu kilogram, tu 100g, a potem wyjdzie ci pare kilogramów, które zrobią różnice....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj najlżej w danym przedziale cenowym, tak jak kolega pisze, wydaje się że różnica mała a jak zsumujesz wszystkie elementy to idzie w kilogramy. Trzeba tylko szukać co jest dobrego i lekkiego.

 

RK 26x2.2 zwijane, przy 1.4 lekko pływają, przy 1.5 jest ok. Tyle że ja ważę w ubraniu 60 kg :thumbsup:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wieść gminna niesie, że w 2018 r. będzie nowy aluminiowy Peak pod sztywną oś. W Kielcach ma być zaprezentowany. Jeśli ktoś wie coś więcej, zwłaszcza o geometrii, to nadstawiam ucha :)

Już 6 lipca pisałem o sztywnej osi w Peaku 29.

 

Potwierdzone info to:

Sztywna Oś

Nowa geometria

Nowe malowanie

 

Nie wiadomo na ile geometrie zmienią.

Nie wiadomo co mamy rozumieć jako nowe malowanie: Czy nowy wzór(którego po kolejnych projektach bym się nie spodziewał) czy może tylko inne kolorystyki, nie wiadomo. Za dwa tygodnie się okaże.

 

Ja mam tylko nadzieje na zacisk hamulca wewnątrz 3kąta ramy, bo mi się to bardzo podoba. No i główka mogła by mieć inny kąt, po za tym jest dla mnie ok. No może samo malowanie mogło by mieć więcej życia w sobie, bo niby ok, ale po dłuższym użytkowaniu nudzi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Info potwierdzone? 

 

Info pochodzi z ich FB, więc tak.

 

Jak dla mnie ważna jest zmiana kąta główki ramy, najlepiej w okolice 69-70 stopni. Miło by było, jakby udało im się skrócić tył i może lepiej poprowadzić kable. Reszta to drobiazgi. Jak przesadzą z pompowaniem ceny, to pójdę do konkurencji. Może kupię cały rower... Tak czy inaczej, fajnie że ta rama wreszcie przejdzie ewolucję. Może będzie to dobry wybór dla mnie, więc śledzę temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też (właściwie obecnie to żona) mam już trzeciego peaka bo poprzednie dokonały żywota. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało a sprzedawca nie stwarzał żadnych problemów z wymianą. Niemniej jednak oddałem osobie znacznie lżejszej bo do trzech razy sztuka...

Jakiś czas temu wziąłem na testy rower żony (coś miał cykać) to zabił mnie kąt główki. Jak się kiedyś jeździło z takim na codzeń to nie bolało ale przesiadka z 69* na peaka jest traumatyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Jak dla mnie ważna jest zmiana kąta główki ramy, najlepiej w okolice 69-70 stopni. Miło by było, jakby udało im się skrócić tył i może lepiej poprowadzić kable. Reszta to drobiazgi.

 

Sam sobie odpowiem :D

 

Kąt główki to 70 stopni i poza sztywną osią ponoć nie ma zmian. Dostępność marzec-kwiecień. Raczej kwiecień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...