Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

bledow pomiarowych byc nie powinno, jesli jednak sa jakies odstepstwa, to porownujac z pokrewnymi geometrycznie ramami, np speca, raczej nie bedzie realnie wiecej, niz 1100...tak na szybko przyblizajac wzgledem authora - 5mm ogona+10mm gornej rury+katy 15-25mm = 30-40mm mniej :)

 

masy dopuszczalnej tez chyba nie sposob dociec, bo takie rzeczy zwykle podaje sie w przypadku wylajtowanych czesci, badz karbonowych, ale fakty sa takie, ze komponenty sa produkowane z mysla o statystycznym 80-90kg czlowieku...czym sie martwic, skoro jest gwarancja, a przeciez w przypadku niefartu raczej obejdzie sie bez komisyjnego wazenia zawodnika :) haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabiał

no właśnie ale nie70mm.Tyle jest różnicy pomiedzy instynctem 29'' w rozmiarze 19'' a peak 29 w rozmiarzeL 1130 -1060=70.Wcześniej wziąłem rozmiarXL

Chyba się jednak walnęli w pomiarze Spójrz na to http://www.velo.com.pl/produkty/nowosci/?m=1&pk=%&id=3345 dla peak 26''i na to

http://www.velo.com.pl/produkty/nowosci/?m=1&pk=%&id=3344 dla peak 29''.Porównaj rozmiar np.19''

baza kół 1060dla 29'' i 1099 dla 26'' czyżby 29'' miał mniejszą bazę kół chyba pomylili tabelki

 

Przecież 29''ma dłuższy ogon i górną rurę coś tu nie gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaka jest dopuszczalna masa użytkownika, dla tej ramy?

Bo mocno się zastanawiam, nad jej zakupem

 

Myślę, a wręcz graniczy to z przekonaniem, że 140kg pójdzie na tym bez problemu. Karbonowe ramy mają przeważnie do 100kg. Aluminiowe nie puszkowe, 100+, a wręcz nawet 120-130, dodaj do tego jeszcze próg bezpieczeństwa i możesz spać spokojnie. Ja ważę 115kg i jeszcze żadna rama aluminiowa nie pękła pod moim ciężkim dupskiem. A nie rzadko targam na kierownicy dwa 5l baniaki wody, plecak pełen kartofli pomidorów...i jakoś dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy producent dysponuje informacją ile bezwzględnie sztyca musi wchodzić w ramę (aby gwarancja była zachowana)?

 

Giant podaje 10cm, generalnie na pewno trzymaj się tego, żeby sztyca była poniżej połączeń podsiodłówki z widełkami.

Edytowane przez stigzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, a wręcz graniczy to z przekonaniem, że 140kg pójdzie na tym bez problemu. Karbonowe ramy mają przeważnie do 100kg. Aluminiowe nie puszkowe, 100+, a wręcz nawet 120-130, dodaj do tego jeszcze próg bezpieczeństwa i możesz spać spokojnie. Ja ważę 115kg i jeszcze żadna rama aluminiowa nie pękła pod moim ciężkim dupskiem. A nie rzadko targam na kierownicy dwa 5l baniaki wody, plecak pełen kartofli pomidorów...i jakoś dają radę.

to chyba mnie uspokoiłeś. Ważę 105 teraz w sezonie zwalam do 100 i szukam właśnie ramy 29er -188cm noga 90cm i wybieram rozmiar. Czy ramka XL nie będzie za duża??

 

A miałem jeszcze powiedzieć, że jeżdżę na ramie w kolorze pomarańczowym -i uspokajam pytających prezentuje się fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff.... to mnie uspokoiliście. Obecna moja rama ma swoje wymiary właśnie zbliżone do rozmiarów PEAK - L . Z tym, że czytając forum troszkę mi namieszało w głowie lub nie dokładnie czytałem :-) szkoda tylko że full-e są takie drogie bo mnie się marzy full 29er

 

Nabiał -miło mi słyszeć że jestem za mały :-D zwyczajowo byłem zawsze tym dużym :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeee...... jak to jak przyjedzie to będzie???? przecież jest w ofercie velo - czyżbym czegoś nie rozumiał. Wysłałem zapytanie do sklepu czy złożą mi -nic nie pisali, że teraz to niemożliwe. Czyli rozumiem, że jest w ofercie.

 

Dokładnie tak jak napisał Nabiał. 99 procent dystrybutorów nie ma jeszcze pełnych magazynów z towarem 2012. Velo nie jest wyjątkiem. Na stronie masz jedynie podane co będzie obowiązywało w przyszłym sezonie. Jak się uważnie przyjrzysz, to dostrzeżesz pod opisem "dostępność" towaru, informację: "Aktualnie niedostępny w magazynie naszej firmy". Trzeba się uzbroić w cierpliwość do połowy stycznia/początku lutego. Jak ramy dopłyną do Polski, z pewnością będziemy wiedzieli o tym pierwsi. :) :) :)

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z velo być też tak, że nawet jeśli na stronie mają na stanie to oznacza że na stanie tenże przedmiot ma któryś ze sklepów, który zamówił u nich tenże towar....

Jedyne co można zrobić to zapytać bezpośrednio w velo jak wygląda sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, i zostanę z 80mm Towerem :P

 

rzymo, będziesz chciał przestawić skok w swoim? Jakaś relacja mile widziana :)

 

p.s napisałem do centrali manitou, zobaczymy co odpowiedzą.

 

Dla zainteresowanych: można zmienić skok poprzez zmianę podkładek. Info z pierwszej ręki - manitoumtb :)

Edytowane przez miskov17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...