Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

jakby kogos interesowalby zakup peak carbon, to bym sie zastanowil...

wyglada na to ze, ze moj (rocznik 2017) po 1900 przejechanych kilometrach zaczyna pekac... 0 wypadkow, dzownow, itp, waze 88kg. przejechanych kilkanascie maratownow, i tyle.

fotki slabej jakosci, ale pod lakierem tez jest rysa na karbonie

p1.jpg

p2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zaryzykowałbym stwierdzenie, że bxt nawet lepsza (ale brzydsza). Jednak licz się z clem i VAT. Mi ramę wysłaną z Singapuru (teoretycznie nie ma cła na ramy i widły z tego kraju) ostatnio przydybali dodając przeszło 100% kosztów. Szczęśliwie udało się dogadać ze szeprzedawcą że płacę koszty transportu i nie.przyjmuję ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licz, że przejdzie. Ja kupiłem ostatnio frameset z przesyłką wartą $150, gdzie w magiczny sposób omija się cło, VAT i antydumping. Przy pierwszej ramie się sparzyłem, bo naliczyli mi dodatkowo ok.  85% ceny framesetu, ale przy drugiej wybrałem właśnie opcję "tax free" i poszło bez problemu. No i nie kupowałem z aliexpress tylko od producenta, ale niektórzy sprzedawcy na Ali też chyba mają taką opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 2.08.2020 o 16:35, Marcinwro napisał:

jakby kogos interesowalby zakup peak carbon, to bym sie zastanowil...

wyglada na to ze, ze moj (rocznik 2017) po 1900 przejechanych kilometrach zaczyna pekac... 0 wypadkow, dzownow, itp, waze 88kg. przejechanych kilkanascie maratownow, i tyle.

fotki slabej jakosci, ale pod lakierem tez jest rysa na karbonie

p1.jpg

p2.jpg

Wiem, że późno odpowiadam, ale to akurat standardowe miejsce pękania jak kółko "złapie" jakiegoś badyla, na zawodach nawet tego nie zauważysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rama jest zrobiona porządnie, to nie straszne jej, ani patyczki, ani kamienie beskidu. Przeletałem w okropnych warunkach carbonem znanej popularnej u nas firmy niemieckiej góry, kamienie, maratony przez parę lat i nic się nie stało, a robiłem rzeczy mocniejsze niż xc. Dropy na flata z metra zaliczała regularnie. Przy wadze własnej 85kg. Także.... Albo to pekło po kraksie, albo błąd ktoś popełnił przy lądowaniu, albo zwyczajnie wada konstrukcyjna. Widełki na oko wyglądają, jak by chciały strzelić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć zastanawiam się nad ramą Accent Peak 29" standard BOOST. Czy te nowe ramy też pękają? W jaki rozmiar celować przy wzroście 178, w gravelu stosuję rozmiar 54/55 cm.

Miałem brać gotowy nowy rower ale z miejsca wymieniać korbę (musze miec mniejszy q factor) oraz pewnie koła to robi się z 6000 które mam przeznaczyć duuużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 24.09.2020 o 10:07, Shadow3m napisał:

Wiem, że późno odpowiadam, ale to akurat standardowe miejsce pękania jak kółko "złapie" jakiegoś badyla, na zawodach nawet tego nie zauważysz...

rama nie zlapala zadnego badyla, ba - nie byla katowania, ani nie miala zadnych dzwonow. tak jak

TheJW

pisal -  to jest miejsce gdzie rama jest klejona z 2 czesci, i to tam peklo.

Z mojej strony moge napisac ze teraz wiem, ze 2 lata gwarancji na rame to smiech na sali. moja rama rok stala i sie kurzyla jak skladalem. rower. w sumie uwazam ze na karbon min 5lat musi byc. Accent jest oczywiscie swiadom tandetnosci tych ram, wiec w zyciu nie dadza 5lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...