Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, fw66 napisał:

Co ciekawe Author z powrotem wstawia dodatkowe wzmocnienie w tylnym trójkącie przy mocowaniu hamulca. Mój rocznik to ma, później były bez, a teraz widzę że wróciło.  Widocznie przy tych lekkich cieniowanych profilach coś tam zawsze daje.

Mój Author Vision z 2014 też ma taki kawał izola wspawany przy mocowaniu hamulca. Jak dla mnie solidna czeska robota! Lakier to samo... A spawy to ma ładniejsze od nowych Treków... Brat kupił X-Calibra 8 z 2018 i spawy wyglądają kiepsko jak dla mnie.

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w 2015 coś się Authorowi popsuło, bo miałem 3 Instincty z 2015 i każda z regularnie pękającą ramą przy spawie podsiodłówki po jakichś 2000-2500 km. Zresztą w ubiegłym roku sporo tych ram z tego rocznika pojawiło się w różnych sklepach w mocno obniżonych cenach - pewnie producent odkrywając wadę w roczniku 2015 przygotował solidny bufor na wymiany gwarancyjne - po dwóch latach można było zacząć go wyprzedawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanie do osób które mają luźną rurę podsiodłową w Peak'u, czyli chyba do wszystkich oprócz jednego użytkownika :D

Przy montażu sztycy używacie pasty do karbonu żeby sztycy nie zjeżdżała, czy "na sucho" też się trzyma i nie ma problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak głęboko wsadzasz tą blaszkę? Jakie ma mniej więcej wymiary? Wsadzasz sztycę i dopiero wtedy blaszkę, czy wsuwasz razem?

Zastanawiam się czy nie wsadzić cieniutkiego arkuszu plastiku, takiego jak używa się w modelarstwie. Ma grubość chyba 0,1mm lub 0,2mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, skom25 napisał:

Jak głęboko wsadzasz tą blaszkę? Jakie ma mniej więcej wymiary? Wsadzasz sztycę i dopiero wtedy blaszkę, czy wsuwasz razem?

Zastanawiam się czy nie wsadzić cieniutkiego arkuszu plastiku, takiego jak używa się w modelarstwie. Ma grubość chyba 0,1mm lub 0,2mm.

Blaszka idealnie docięta na długość sztycy schowanej w ramie, od góry wsadzona pod zacisk w ten sposób, że nie jest w stanie zsunąć się niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek izolacji być może zapobiegnie strzelaniu ale na pewno nie urwaniu komina przez "ruchawą" sztycę. Tak samo wszystkie metody ze smarami (również tymi zwiększającymi tarcie). Jak sztyca będzie minimalnie pracować w podsiodłówce (poniżej zacisku) to przyspieszy to pękanie w najbardziej narażonym miejscu a więc w okolicach spawu komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie mam uwag co do jakości wykonania. Spawy całkiem ok przy główce ramy, wszystko dało się precyzyjnie obsadzić. Sztyca nie jest luźna. Nie macałem poprzedniej wersji, ale IMHO otwory na koszyk bidonu są obsadzone za wysoko, przez co tylko sidepulle mogą być używane. Lakier słaby i podatny na matowienie/zarysowanie, ale położony estetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zawodowo puszczony pancerz przerzutki i kabel hampla tylnego. Osobnik pozbawiony mózgu to musiał składać a jego genetyczny bliźniak puścił coś takiego na ekspozycję.

W tym niebieskim hamulcowy idzie prawie dobrze ale przerzutkowy idzie po goleni dolnej prawej amortyzatora ;). Nie ma to jak powtarzalność produkcji.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, pancerze pierwsza klasa. Ogólnie nie rozumiem dlaczego w ostatnich latach stalo się modne puszczanie pancerzy po stronie manetek, zamiast dookoła główki.

Z innej beczki, może to kwestia perspektywy ale Peak zawsze mi się podobał ( sam mam wrsję 26') ale ten na zdjęciu wygląda jak jakiś marketowa taniocha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba po prostu producenci "wiedzą lepiej". Co ciekawe primal 27 2016 mial wewnętrzne prowadzenie linki pt wymuszone właśnie gniazdem w ramie po stronie napędowej. Natomiast na rok 2017 rama ta różniła się tylko tym gniazdem które przeniesiono na stronę przeciwnapędową (czyli zrobili jak należy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie porównanie u mnie - Peak po 1500km był w wielu miejscach poocierany, poobijany. Żelek haribo jak mi spadł na ramę to od razu dziura prawie na wylot. Teraz mam ramę Authora, przejechała już dwa razy więcej niż peak i nie mam nawet jednego śladu, kamienie czasem walą po dolnej rurze - też żadnego odprysku nie znalazłem.

 

Moim zdaniem Accenty są malowane akwarelami.  A prowadzenie pancerzy po prostu mistrzowskie. Serwisant płakał jak składał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim ex gravelu - Accent Furious lakier wyblakł z neonowego pomarańczy do " brzoskwini" od słońca , reklamowałem i dostałem ramę w innym kolorze po czym sprzedałem od razu to dziadostwo :) , miałem też peak'a i był trochę porysowany - w zasadzie chyba od samego patrzenia się rysował bo dbam o takie rzeczy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam. Chcę zbudować rower na ramie Accent Peak 29 TA12 2018. Jaki rozmiar ramy pod wzrost 183cm/przekrok 89cm? Rozumiem, że w rozmiarówce Peak-a M to 19" czy M to 17,5" https://allegro.pl/oferta/rama-mtb-peak-29-ta-os-12mm-czarno-czerwona-m-7393060942? Planuję założyć widelec sztywny Mosso M5 przy tym mostek "chyba" 90mm i kierownica 700mm. Rower nie będzie do ścigania itd. Będzie służył do jazdy w badziewnej pogodzie jesień-zima-wiosna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Najkrótsza może nie jest, ale pod takie warunki, to nie jest jakaś kosmiczna długość - jak się da długi mostek i sztycę z offset'em, to rzeczywiście będzie można się wyciągnąć, ale przy kierownicy o szerokości 700 mm wcale nie będzie to pozycja leżąca :no:
Jeżeli sztyca będzie zwykła, to nawet z długim mostkiem powinno być OK - dla porównania : przy wzroście 1,8 m mam ponad 70 cm całkowitej długości horyzontalnej w ramie 44 pod średnie koło i nie czuję jakiejś "sportowej" pozycji ( co prawda pod mostkiem są dwie podkładki, a i sztyca nie jest wywalona w kosmos ;) ), a tu wychodzi porównywalnie bez offset'u, jednak kolega jest wyższy, więc niewykluczone, że i z offset'em by było dobrze.
Odpowiednia pozycja, czy akceptowalna długość, wynikają po części z preferencji/przyzwyczajeń ( czy są one dobre, czy złe, to już inna kwestia ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...