Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

Przestawiać raczej nie będę, ale wrodzona ciekawość nie pozwoli mi na nierozebranie widelca. Nie daje mi spokoju jeszcze kwestia tej sprężyny w komorze powietrznej, ale to do przetestowania - z nią i bez.

 

Tak swoją drogą to cały czas w statusie zamówienia mam "processing", chyba się nie wyrabiają... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych: można zmienić skok poprzez zmianę podkładek. Info z pierwszej ręki - manitoumtb

 

Pytałeś konkretnie o wersję 80mm? Bo to że w wersji 100mm można zmienić skok jest oczywiste i wynika jasno z opisu na stronie manitou natomiast 2 pozostałe opcje nie mają dopiski "internally adjustable" w sekcji "travel". W Foxach tez tak jest jeśli się nie mylę, że 100mm można zmienić na 80mm ale nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podłączam się pod temat ;) Bardzo zainteresowała mnie ta rama a w szczególności cena jak i dobry wygląd i 5 LAT gwarancji :D. Ok, do rzeczy moje pytanie brzmi jaki rozmiar miał bym dobrać pod mój wzrost a mianowicie 177cm. Chcę na tej ramie zrobić wyścigówkę a zarazem rowerek który prawie wszędzie wjedzie a przede wszystkim mnie nie zawiedzie.

Dominacja XT. Jaki rozmiar: M or L.

Jeśli interpretować na cale to ile będzie miała M a L.

 

Pozdrawiam

Świeżak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Wiem ze ciężko odpowiedzieć precyzyjnie na to pytanie, ale z góry dzięki za sugestie.

 

Chce uzyskać niezbyt agresywną sylwetkę do długich treningów

W jaki mostek celować przy ramie L wzrost 185 , kierownica http://www.centrumrowerowe.pl/08103041015/Ritchey-WCS_kierownica_rizer_31_8x660x20_Wet_Black/Produkt.aspx

 

Pozdrawiam

Edytowane przez madluki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podłączam się pod temat ;) Bardzo zainteresowała mnie ta rama a w szczególności cena jak i dobry wygląd i 5 LAT gwarancji :D. Ok, do rzeczy moje pytanie brzmi jaki rozmiar miał bym dobrać pod mój wzrost a mianowicie 177cm. Chcę na tej ramie zrobić wyścigówkę a zarazem rowerek który prawie wszędzie wjedzie a przede wszystkim mnie nie zawiedzie.

Dominacja XT. Jaki rozmiar: M or L.

Jeśli interpretować na cale to ile będzie miała M a L.

 

Pozdrawiam

Świeżak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Teoretycznie można już zamawiać, czy się mylę ?

 

Fakt ze do premiery sklepowej jeszcze miesiąc, a do wiosny jeszcze dalej ale chętnie zawiesiłbym na czym te wszystkie zgromadzone do tej pory graty ;-)

http://www.dobryskleprowerowy.pl/1310,Rama-Accent-Peak-29-NOWOSC-2012----

 

" UWAGA ! Dostępność ram od 15 . 02 . 2012r. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wzrost 186. Noga 91. Obecnie mam rame 20" tj- podsiodlowa do zacisku ma ~50,5cm, a odleglosc od suportu do prętow siodła 79cm. Sztyca 400.

Górna rura fizycznie ma 60cm i mostek 110 6 stopni na minus.

 

Rozmiar L nie bedzie za mały? Obawiam się za krótkiej góry, Z kolei 515 może być za dużo ze względu na przekrok.

 

Jak do tego podejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główka jest prosta na standardowe półzintegrowane stery

 

Czy to pewna informacja ???

Byłem pewien że stery są zintegrowane (już prawie takie zamówiłem) :sweat:

 

Jeżeli są - semiintegrated to czy wie ktoś gdzie można kupić jakieś tanie czerwone stery tak do 80zł??

Nie jestem maniakiem lekkości więc ich waga nie będzie mi przeszkadzać.

Edytowane przez PrzemkoVonLezajsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarłem do danych obecnej ramy, podsiodłowa w moim rozmiarze ma 50,8cm przy efektywnej górnej rurze 62,2.

 

Podsiodłowej blizej do xl, tylko 640 efektywnej góry nie będzie z kolei za dużo? Obecnie mam kierownice bez wzniosu 711 i 11' giecia do tyłu. Przy montazu mostka 90 powinno być podobnie do tego co teraz. Pytanie jak bardzo negatywnie te 7mm wplynie na przekrok....

 

Mozna tez zakupic sztyce 450 do rozmiaru L.

 

Dalej zagadka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peak w przedsprzedaży kosztuje 552 zł (!)

i dlatego wygrała u mnie... już zamówiem

 

Szkoda tylko że Velo nie zrobi tego samego z amorkiem RTS First 29 Air - niestety Pani z Velo poinformowała mnie ze nie zamierzają dawać tego produktu w przedsprzedaży

 

Dziękuję za nadesłaną wiadomość.

Interesujący Pana amortyzator nie będzie dostępny w ramach Przedsprzedaży.

Do wybranej przez Pana ramy odpowiednie będą stery półzintegrowane (czyli te wskazane na aukcji lub stery Accent).

Wskazane przez Pana stery: Dartmoor Charka nie będą kompatybilne z rama Accent Peak 29â.

W razie dalszych pytań proszę pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...