Skocz do zawartości

Chociemir

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 237
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Chociemir

  1. Zależy jakie mleko: Trezado dosłownie zwulkanizowało się z oponą tworząc praktycznie nieusuwalną warstwę, naprzeciwnym biegunie było OKO które wystarczyło delikatnie przetrzeć gąbką i spłukać wodą.
  2. Weź sie obudź: gdzie Canyon, a gdzie takie firmy jak Radon czy Rose. Na Canyonie jeżdzi kilka grup w WorldTourze, o Rose (taki niemecki Romet) można ewentualnie usłyszeć w wyścigu o puchar sołtysa i to też rzadko.
  3. Mogę śmiało polecić Farsports. Kupiłem u nich 3 komlplety kół i z wszystkich jestem zadowolony. Np. koła do gravela 36 mm wysokie, 26 mm szerokie wewnętrznie ważą 1320 gramów, mają przejechane prawie 20 tys. km i spisują się bez zarzutu. Generalnie firma ma bardzo dobrą opinię.
  4. Może być taki zestaw: https://sklep.tiptopol.pl/wulkanizacja/material-wulkanizacyjne/zestawy-naprawcze-tip-top/tt-13-zestaw-latek-do-naprawy-opon-rowerow-szosowych-detkowych-i-bezdetkowych.html albo kupić większy klej i więcej łatek osobno. Mogą być też łatki i klej i łatki innego producenta np. Maruni z Allegro: https://allegro.pl/oferta/latki-do-naprawy-opon-34mm-maruni-mu-a0-10szt-12328173020?snapshot=MjAyMi0wOS0yNlQyMDo0OToxMy40OThaO2J1eWVyO2I1ZWUwMDUyZDQ0ZmJkZWEzMGNhN2VjY2M2Zjk3NDM1MTRlYWYxMmRkZDc0MGQwZjRiZDc5MWZiZmQ5OWM4Njg%3D
  5. Jeśli koniecznie musi być Castelli to jest linia odzieży "regular" (czy jakoś podobnie) i ona jest luźniejsza.
  6. Na stronie producenta jest zakładka "Find Your Size" gdzie wpisuje się wagę, wzrost i wiek, po czym można bardziej szczegółowo wpisać obwód klatki i pasa. Natomiast jedno zastrzeżenie: "obcisła" linia odzieży jest zaprojektowana ściśle pod pozycję na rowerze i nie wiem czy będą wygodne w innej.
  7. Castelli dobrze znam, ponieważ używam od lat. Chodzi o to, że Castelli "zwiększyło" -tak jak napisałem wcześniej- przynajmniej część swojej odzieży czyli aktualnie ten sam model w rozmiarze L jest wielkości wcześniejszego XL.
  8. Niekoniecznie, ponieważ w ostatnim czasie -przynajmniej w niektórych produktach- Castelli zwiększyło rozmiary. Mam kurtkę firmy Gorewear, ale widzę, że ten model zniknął z katalogu.
  9. Ale właśnie Gore Active jet bardzo dobre "na lato i deszcz" i -jak na prawie całkowitą wodoszczelność- zaskakująco dobrze "oddycha. Do tego kurtka waży tyle co nic bo około 100 gramów i po zwinięciu jest minimalna objętościowo.
  10. Perfetto na lato (bo takiej kurtki szuka autor tematu)? Czy to żart? Mam Perfetto Ros i w praktyce nadaje się do 10 -12 stopni (producent optymistycznie podaje 14 ). Jeśli ma być "lekko" (prawie 3 razy lżej niż Perfetto) , "wodoszczelnie" (wytrzyma największą ulewę) i "oddychająco" (w miarę, trochę lepiej niż Perfetto) to coś z Gore Tez Active np. https://www.gorewear.com/us/en-us/c5-gore-tex-shakedry-1985-jacket-100093?variant=3170 https://7mesh.com/products/mens-oro-jacket
  11. Katalogowo to wiem, miałem nadzieję, ze znasz dokładną masę. Co do prześwitu to wystarczy wziąć suwmiarkę czy nawet zwykłą miarkę i zmierzyć czy po założeniu szerszych opon byłobyby jeszcze miejsce na ewentualne błoto. No nic, poradzę sobie inaczej.
  12. Orbea wymaga rejestracji do 30 dni po zakupie, po czym otrzymuje się dożywotnią gwarancję na ramę karbonową.
  13. Elegancka maszyna. Mam dwa pytania: 1.Czy ważyłeś go może? Jeśli nie, czy miałbyś możliwość zważenia? 2. Czy -przy napędzie 2x- zmieści się opona szersza niż 40 mm, np.45?
  14. W olbrzymiej większości marek gwarancja jest dla pierwszego właściciela. Czy w Rose jest inaczej?
  15. A wracając do głównego wątku: jaka rama została ostatecznie zamówiona?
  16. Opona oponie jest nierówna: są opony , które wypadają szerzej i takie, które trzymają wymiar lub są nawet nieco węższe . Warto pisać o konkretnym modelu. U mnie Conti Terra Speed 40mm na obręczy 26 mm mierzą 41,50 mm z tyłu i 41,20 z przodu. Schwalbe G-One Bite (czy jakoś tak) 45 mm na obręczach 25 mm mierzyły tyle co nominalnie, z kolei Pirelli M 45 mm na tych samych obręczach miały 48 mm.
  17. "80% (...) na szosie" i rower z zawieszeniem? Po co? https://www.canyon.com/pl-pl/rower-gravel/wydajnosc/grail/cf-sl/grail-cf-sl-7/3575.html?dwvar_3575_pv_rahmenfarbe=R119_P01
  18. O narzędziach nie chciało mi się już nawet pisać, ale skoro temat został poruszony: w rozpisce z częściami są wymienione osobno elementy kół czyli potrzebna byłaby jeszcze co najmniej centrownica. Do tego pomysł, żeby do roweru, który ma jeździć głównie po szosie założyć napęd 1x jest -oględnie się wyrażając- taki sobie.
  19. Jak się odpowiednio zapłaci to "potrafią": sam zamówiłem 3 zestawy kół z Farsports i jest to rzeczywiście wysoka liga, ale też odpowiednio kosztowały. Natomiast co do chińskich ram: wcześniej miałem Winspace G2 i Spcycle, obecnie posiadam zimówkę zbudowaną na Carbondzie 707. Porównując np. do Canyona Grizla to Carbonda wypada zdecydowanie gorzej, po prostu adekwatnie do ceny. Przy okazji: na mędrkowanie internetowych znawców, którzy chińską ramę widzieli tylko na zdjęciu, można się jedynie dyskretnie uśmiechnąć.
  20. Przecież to Bianchi w porównaniu z Sensą to padlina: aluminiowa rama ze spawami jak w rowerze z marketu, poprzednia grupa 105 2 x 11, do tego z pozagrupwą korbą... Bez jaj. Wadą Sensy dla mnie byłaby sztyca 31,6 mm.
  21. Budżet nieistotny? Jeśli tak to podobno na te koła bardzo łatwo wchodzą opony "nawet tubeless": https://www.scopecycling.com/product/artech-4/
×
×
  • Dodaj nową pozycję...