Skocz do zawartości

Pazuzu

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    76
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Pazuzu

  1. Szukam pompki ręcznej z manometrem. Nie zależy mi na jakiś mikro wymiarach. Będzie używana na urlopach (do tej pory woziłem nożną SKS) i podczas 2-3 dniowych wycieczek.
    Do pompowania 700x40 ~2Bar i 29x2,4 ~2 bar więc raczej typu HV. Zależy mi na jakości wykonania i "długowieczności". 
    Z chęcią wysłucham waszych propozycji.

  2. Z linku powyżej nic takiego nie wynika stąd moje pytanie gdzie widziałeś taką funkcję - chodzi mi o informację o odległości do szczytu. Z tego co kojarzę to Garmin w swoim ClimbPro ma coś takiego ale nie Wahoo. 
    Nie ukrywam że bardzo by się to przydało (na ten teraz radzę sobie trochę naokoło) tylko zarówno z linka jak i użytkując model Roam, nie mogę znaleźć takiej informacji.

  3. W dniu 20.06.2022 o 09:42, KSikorski napisał:
    Cytat

    Czyli ta funkcja pokazuje ile zostalo jeszcze do wierzchołka góry itp?


    Tak. Dodali to w jednej z ostatnich aktualizacji.

     

    Nie mogę znaleźć tej funkcji ( tzn. odległości do wierzchołka szczytu ). Gdzie to się aktywuje, jak to wygląda w akcji. Możesz wrzucić jakieś zdjęcie? Z opisu funkcji i samego użytkowania zauważyłem tylko pokolorowanie wykresu, zmiana koloru okienka z nachyleniem i pozostałe wzniesienie do końca wczytanej trasy. Nie ma nic na temat odległości do najbliższego szczytu.

  4. W dniu 14.03.2021 o 15:35, skom25 napisał:

    Mrogan Blue Race Oil. Używałem w szosie i byłem zadowolony 200 km ogarnie.

    Gęstszy będzie zbierał więcej brudu.

    Posłuchałem rad i po roku używania mogę tylko polecić. Ostatecznym testem była sytuacja gdy wiozłem 2 rowery (świeżo po smarowaniu) na platformie przez ponad 500 km w ciągłym nawalnym deszczu po autostradach. Byłem święcie przekonany że trzeba będzie smarować łańcuchy. Miło się zdziwiłem. Spokojnie zrobiłem jeszcze 80-100 km.

    Jak najbardziej polecam.

  5. Po odebraniu roweru muszę zmienić zdanie o serwisie. Wycentrowali poprawnie koło. Wcześniej było źle wycentrowane. Różnica pomiędzy egzemplarzami wynika po części trochę z geometrii (49vs52) i źle przyspawanego insertu na przewód hamulcowy. Insert jest osadzony w kierunku opony co zabiera trochę szerokości.

    Wniosek taki że maksymalna szerokość opony dla mojego egzemplarza to 40mm ale przy idealnym wycentrowaniu opony (przy szerokości opony 41mm jest po 2-3 mm zapasu - co jest dla mnie zbyt mało)

  6. Nie mam pojęcia co się stało. Raz rower mi upadł i połamał się hak ale to było dobre 4000 km wcześniej. Jeździłem z oponami 38mm potem 36mm. Zmieniłem na 40mm i dopiero zauważyłem tą nie osiowość. Może rama miała defekt od samego początku i tego nie dostrzegłem.

    Takie tuleje jak w linku mocuje się w gniazdo w ramie, prawa tuleja integruje się w hakiem przerzutki.
    LINK

  7. Przełożyłem hak i tuleje z "dobrego" egzemplarza i niestety dalej to samo. Ewidentnie jest coś nie tak z ramą. 
    Czy takie coś jest do naprawy? Może jakieś podkładki, może obróbka gniazda na tuleje?

    Pozostają mi opcje:
    - próba naprawy (obróbka gniazd tulei, zastosowanie jakiś druciarskich metod np podkładki z puszki :) )
    - jazda na cieńszych oponach
    - wymiana ramy

  8. Pacjent - Fuji Jari 1.5 2019

    Mam problem z osadzeniem tylnego koła które nie jest osiowo względem ramy - przy rurze podsiodłowej przechyla się w lewo. Powoduje to obcieranie opony o ramę z lewej strony (dolne widełki), gdzie z prawej jest spora przestrzeń.
    Koło jest wycentrowane, opona ma symboliczne bicie. Koła są na oś 12x142. W ramie nie ma gwintu tylko są takie tuleje montowane w gnieździe ramy. Koło jest sprawdzone na identycznym rowerze i nie ma tego problemu, tak samo koło z tego drugiego roweru również jest przechylone na moim egzemplarzu.

    Przypuszczam 2 możliwości:
    - problem z tulejami w których mocowana jest oś
    - problem z gniazdem tych tulei, tym samym problem z ramą

    Spotkał się ktoś z takim problemem?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...