Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Z ostatniej godziny
  2. Nigdy nie miałem Unibika więc będę teoretyzował . Producent podaje max obciążenie ( rower + rowerzysta + bagaż ) 140kg . To dużo , standardem jest 120 km . Unibiki nie są jakieś ,,wylajtowane ", raczej odwrotnie , dość toporne i mają swoją wagę . Nie słyszałem żeby komuś rama pękła . Opinie o wytrzymałości są pozytywne . Kolega ma jakiegoś trekkinga Uni . Przejechał nim nie raz Polskę wzdłuż i w szerz bez żadnych problemów . 17" przy 170cm wzrostu wydaję się ok . Tzn to jest ten rozmiar ale czy tobie będzie odpowiadać nie da się stwierdzić . Ja np w większości moich rowerów zmieniałem mostek . Czasem na dłuższy , częściej na krótszy . Albo sztycę na inny ofset . Takie rzeczy zawsze trzeba brać pod uwagę jeśli chcemy mieć dobrze dopasowany rower na długie trasy .
  3. Odnoszę wrażenie że nie czytałeś (ze zrozumieniem) treści do których się odniosłeś.
  4. ......dużo tu opinii o tym kole i dobrze, ze nie przeczytałem ich wczesniej bo bałbym sie wyruszyc w droge. Od zeszłego roku (wtedy je założyłem) przejechałem na nim około 10 tys. km. Wczoraj wpadł mi patyk w szprychy i wymieniono mi dwie z nich w serwisie. Ku mojemu zdziwieniu serwisant cos zamruczał pod nosem, że to byle jakie koło. Byłem szczerze zaskoczony i stąd moja wizyta tutaj. Z bagazami roznie bywa, ale moją wagę wzmiankowane koło znosi za kazdym razem, przypomnę, że to 136kg. Niewiele z tego rozumiem.......ale chyba nie musze. Pomimo złych opinii......po prostu pojade dalej. Pozdrawiam
  5. Planuję zakupić rower Unibike Xenon 2023. Niestety w mojej okolicy jest ich brak w sklepach stacjonarnych, więc jedyną opcją jest zakup przez internet. Problem jest taki, że poprzez zakup wysyłkowy traci się gwarancję na ramę od producenta. Chciałem zatem zapytać jak z żywotnością/wytrzymałością ram tego producenta bywa? Czy jest ktoś, komu taka rama uległa uszkodzeniu (pękła, wykrzywiła się itp.), co oczywiście nie wynikało z nieumiejętnego użytkowania roweru? Przy okazji - rozmiar ramy 17" będzie dobrym wyborem dla osoby 170cm i przekroku 77cm?
  6. To będzie duża różnica... Najmiększe przełożenie w Unibike będzie trochę miększe niż teraz 24 x 24, czyli przód najmniejsza, a tył druga po największej. Kwestia czy tego używasz?
  7. lekki czyli poniżej 10kg Roadlite 4 | CANYON PL na hydraulicznych hamulcach Z tego linku referencyjnego masz -500zł https://go.canyon.com/r?ref=15A6C9FB1
  8. Przekrok 83 cm (tj od podlogi do jaj (ksiazka/sciana)) Wrzucam tez zdjecia jak wygladam na rowerze. wlasnie juz mam dosyc krotki... rower mi bardzo pasuje jezeli chodzi o same komponenty, podzespoly, wage itp... jedynie co do siodlo jest drama i ta niewygoda na klamkomanetkach... myslalem nad zakupem Brooks 15 siodlo...
  9. Dzisiaj
  10. W zeszłym roku widziałem dwie osoby na gravelach. Były odcinki gdzie z chęcią bym pojechał na czymś innym niż MTB, ale momentami były kamienie, korzenie, krótko mówiąc przerąbane.
  11. Cześć, od jakiegoś czasu zmagam się z źle działającym amortyzatorem Sr Suntour XCR LO-R. Po ok. 10-15min od wyjazdu z domu, amortyzator sztywnieje i nie działa tak jak chwilę przed tym. Po kilku godzinach, stania nieużywanego w domu, sytuacja się powtarza. Może wie ktoś co jest przyczyną i pomoże Dodam, że blokada skoku działa poprawnie.
  12. https://miastorowerow.pl/rowery-gorskie/31859-rower-26-kands-energy-700-alu-m-mtb-t-ty300-steff-19-grafitowo-seledynowy-mat-rowery-gorskie-5907437537053.html Na takim czymś jeździłem 😜 tylko kolory inne, ale już przyszła pora na coś innego
  13. Ok. 2-3 lata temu kupiłem stojak park toola i nie było żadnych problemów. Cena też była dobra.
  14. I na to ostatnie wyszło. Nowy suport już siedzi w rowerze, chodzi jak masełko.
  15. Siemanko rowerowe świry, Mój decathlonowy przecinak - B'TWIN TRIBAN 500 - jest już na tyle powyginany i poniszczony że doprowadzenie go do stanu w którym nie będzie mnie denerwował jest nieopłacalne. Tym samym rozglądam się za czymś nowym. Rower służy mi przede wszystkim jako sprawny dojazd do biura. Mimo, że to szosówka, to jeździło mi się nią po mieście bardzo dobrze. Może trochę obijało na krawężnikach, ale to że był lekki i szybki rekompensowało brak komfortu. Teraz szukam czegoś ciut bardziej uniwersalnego i padło na fitness/cross ze sztywnym widelcem. Wydaje mi się, że taki rower pokryje moje zapotrzebowanie czyli 85% miasto + 15 % wycieczki gdzieś dalej z możliwością zjazdu na ubite ścieżki szutrowe. Chciałbym się zmieścić w 4000 zł ale w sumie tysiąc w te czy we w te nie robi mi większej różnicy. Będę wdzięczny za polecenie czegoś sprawdzonego. Nie proponujcie tylko FELT Verza Speed 20 - wiem, że w tej cenie jest nie do przebicia, ale nie czuje w ogóle feelingu do tej jego bieli. Znalazłem coś takiego, ale nie wiem czy strona legitna: https://evolutionbikes.pl/products/bergamont-sweep-6?pr_prod_strat=e5_desc&pr_rec_id=09f766fa5&pr_rec_pid=7008286408806&pr_ref_pid=7008286179430&pr_seq=uniform Oprócz tego wpadły mi w oko: Cube: https://rowerycube.pl/rowery-przelajowe-gravel/6250-rower-cube-651100-nulane-4054571405104.html Sirrus: https://www.ibkbike.com/sirrus-30-specialized-2022-satin-dusty-turquoise-black-satin-black-reflective/p?idsku=13832 Trek: https://goodsport.pl/rowery/turystyczne/crossowe/trek-fx-3-disc-2023/ chcę kupić jak najszybciej, więc będę wdzięczny za polecajki.
  16. Pusta retoryka, jest pusta. 1. Większość kół na planecie ziemia jest symetrycznych - bo to koła na kontrę lub hamulec obręczowy. 2. Pewno dość spory, biorąc pod uwagę, że waga ludzkości idzie w górę non-stop 3. Większość. Na tyle, że istnieje cały folklor wokół tego jak budować koła i unikaniu problemu zrywania szprych przy łebku autorzy obu czytanych przeze mnie książek poświęcają spory procent tychże na zarządzanie problemem. 4. Problem jest niezależny od jakości szprych. Ludzie rwą szprychy w kołach za tysiące euro. 5. 100%. Większość kół jest po zapleceniu przez maszynę poprawiana przez ludzia. Dla mnie era pękniętych szprych skończyła się wraz z pleceniem asymetrycznym. Mam z tym wręcz związany zespół pourazowy, bo jak zaczynałem jeździć to, jak pisałem, 1 szprycha = 1 miesiąc. Różni zaplatacze, różne szprychy itd.
  17. Chyba nie jest to dobra analogia, kask ma zadziałać raz, a gdyby miał nie zadziałać w odpowiednim momencie, to jego wartość jest zerowa. Jedni wymieniają kask jak im upadnie na glebę inni nie. Np. każdy kask hokejowy ma datę przydatności, hokeistom oczywiście kask przydaje się znacznie częściej niż rowerzystom. Ale jedne i drugie ulegają degradacji z czasem.
  18. Prędzej zgubisz licznik. To ich obrotowe mocowanie wypina się przy dotknięciu palcem. Ostatnio u kolegi modyfikowałem to gumką recepturką z dętki, by to ciaśniej wchodziło. Już był poobijany, bo parę razy wypadł. Sigma to obecnie straszne badziewie. Przepłacasz za markę, a dostajesz towar o jakości i funkcjonalności ustępującej takim Made in Taiwan czy nawet China pod mniej znaną marką. Może te droższe modele są lepsze, ale poniżej 100 zł zdecydowanie lepszy Atech czy inny, nawet marketowy.
  19. Licznik Sigma spełnia wszystkie twoje wymagania. Warto rozważyć model który obsługuje czujniki kadencji, przydatna funkcja którą warto rozważyć.
  20. What???? Że zacytuję -"podkładek nawalił", "pewnie jak kręcisz w tył...". A więc nic nie wnosisz do tematu/pytania tylko se teoretyzujesz, na dodatek masz jakieś dziwne rozumienie słów. Jak nic konstruktywnego do powiedzenia nie masz poza " nie doświadczyłem o co pytasz, nie znam się - ale się wypowiem" to lepiej po prostu nic nie mów.
  21. Ja oprócz wymienionych lubię jeszcze mieć przewyższenie i aktualną wysokość npm.
  22. Jestem zdania, że kategorycznie nie należy kupować wynalazków. Kup Sigmę. Jak się rozwali podstawka, zgubisz magnes czy cokolwiek - dokupisz wyposażenie. Producent wieloletni, renomowany - zatem o jakość się nie ma co martwić. Tymczasem takie produkty dziwnych firm - może i będą tańsze, ale z czasem i tak skończysz z sigmą.
  23. Wystarczy, że jest wystawiony na promieniowanie UV które jest zabójcze dla polistyrenu, głównego składnika styropianu. Do tego pot działa równie destrukcyjnie O ile ciężkie dobrze zabudowane kloce IN-Mold z dużą ilością styropianu mają spory zapas i naświetlane, i grzane, pot przez x lat, dalej po przeprowadzeniu podstawowego testu nadal mogą jeździć, o tyle cieniowane kaski np Speca to są zazwyczaj dwa lata żywotności w przypadku intensywnego użytkowania w sezonie na słońcu Giro, czy Spec takimi warunkami gwarancji zabezpieczają się w ten sposób przed sytuacjami typu " użytkownik się nie upewnił, czy kask nadaje się do dalszego użytkowania, założył na czerep, a ten mu nagle pękł, bądź właściciel zginął w wypadku, bo ten nie spełniał już dawno norm bezpieczeństwa". Dlatego: Co pewien okres zwłaszcza upalny sprawdzam stan czerepu w pierwszej kolejności fizycznie poprzez poddawanie go nacisku w newralgicznych miejscach odpowiednią siłą nacisku. Jeżeli jest już miękki to ląduje w utylizatorni P.S. Najdłużej żyły u mnie szosowe Decathlony, nawet przeżyły kilka kraks, natomiast 2 wyścigowe i wylajtowane Spece po 2-ch latach intensywnego użytkowania w upalnym okresie letnim połamałem w rękach. Że tak to niestety wygląda, stąd te gwarancje i zapisy
  24. Przydaje się też termometr i wprowadzanie przebiegu początkowego (po zmianie baterii). No i funkcja scan. Jakieś kalorie itp. to już bajery, ale niech tam sobie będą. LICZNIK ROWEROWY ATECH 16 FUNKCJI BEZPRZEWODOWY - 215684132 - 7209476982 - Allegro.pl
  25. Zależy czy w starym rowerze miałeś wolnobieg (z najmniejszą zębatką pewnie 14 z) czy kasetę (zwykle 11z) i czy korba była trekkingowa (48/38/28, 48/36/26), górska (42/32/22, 44/32/22, 42/34/24 lub jeszcze inne) czy może szosowa (52/42/30). No i jaka była największa zębatka na kasecie (wonobiegu). Ten Unibike ma już całkiem niezły zakres przełożeń: od 46/11 najszybsze, do 30/34 najwolniejsze. Na 20% podjazdy z sakwami może być trochę mało. Na zjazdy raczej wystarczy. Na pewno jest to większy zakres niż w porównywalnym cenowo rowerze z napędem 1x. Choć ja i tak wolałbym 3x (z kasetą).
  26. Jeżeli przy normalnym pochyleniu tułowia (normalnym czyli wynikającego ze zgięcia w biodrach a nie wyginania kręgosłupa) sięgasz poza klamki to rower nie może być za duży, a na pewno nie za długi Gościu już ma mostek 60 mm ze wzniosem 25 stopni. Chyba by musiał kupić mostek regulowany, jak w trekkingach i dać go pionowo do góry
  1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
  • Dodaj nową pozycję...