Skocz do zawartości

Kross

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie
- - - - -

Przyczepka rowerowa dla dzieci

Napisane przez emremigiusz , 05 marzec 2017 · 456 Wyświetleń

Przyczepka rowerowa PeaPod Solo
Przyczepka rowerowa dla dzieci Hej
Tym razem dziecięcy temat :)
W lutym kupiliśmy z żoną przyczepkę rowerową dla naszego dziecka,które aktualnie skończyło 6 miesięcy. Gdy ma się dziecko w tym wieku to żeby je zacząć wozić w przyczepie to trzeba wydać sporo. Na przykład,kupić przyczepę Croozer ,do tego ich hamak przeznaczony dla niemowląt,to razem ponad dwa tysiące.
Do tego przyczepy te są naprawdę ciężkie. Można jeszcze kupić przyczepę Burley Bee, do tego ich Baby Snugler,wychodzi trochę taniej,i jest lekka bo waży poniżej 10 kg.
Mieliśmy zamiar ją kupić ale przyczepy Burley są z USA,a sklepy internetowe które je serwują wciąż czekały na transport,nie to abyśmy byli w gorącej wodzie kąpani,ale nikt nie potrafił dać konkretnego terminu.
Oglądałem wiele różnych przyczep,i większość z nich ma niemal identyczne ustawienie pasów do zapinania dzieci. Tak więc kupując przyczepę firmy X i adapter dla niemowląt firmy Y,da się to jakoś zgrać.
W związku z tym po oglądnięciu przyczepy Giant PeaPod Solo,w realu,a na tym mi też dość zależało,stwierdziłem że to najlepsza przyczepa na rynku,biorąc pod uwagę wszystkie czynniki,czyli, cena,waga,funkcjonalność.Do samej przyczepy,bez jakiegokolwiek adaptera dla niemowląt,dziecko można wsadzić dopiero gdy skończy półtora roku.
Lecz może wystąpić pewien problem,dziecko w tym wieku może zaprotestować,wpaść w histerię,i nie wiadomo co jeszcze. Więc planując wyjazd na ileś dni,może to nie źle pokrzyżować plany. Więc dobrze jest zacząć wozić dziecko od najmłodszego.
Z żoną kupiliśmy adapter dla małych dzieci firmy XLC,pasuje do naszej przyczepy. Ale jednak naszego malucha jeszcze nie da się w to wsadzić.
I wsadziłem do przyczepy zwykłą kołyskę w którą się wsadza dziecko aby je przewieźć samochodem,a pałąk do jej noszenia przymocowałem do ramy przyczepy opaskami zaciskowymi,dodaję foto jak to wygląda. Taka kołyska trafiła nam się darmo,a przyczepa kosztowała tysiąc złotych.
Jak się z tym jeździ? No cóż,podczas jazdy trzeba o wszystkim myśleć za w czasu,drogi przez nas codziennie uczęszczane z przyczepą mogą się okazać nie przejezdne. Podczas jazdy czasem szarpie,jazda bez używania przerzutek raczej nie wchodzi w grę. Bezpieczna jazda i ekonomiczna jest do 20 km/h.
Co do hamulców,to moje zwykłe Shimano hydrauliczne dają radę,obciążenie,biorąc wszystko razem,ja,dziecko,rower z przyczepą to około 105 kg.

Załączone pliki  • 0

Do góry