Skocz do zawartości

[trasy rowerowe] Na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej?


ksawcio97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przeczytałem już wszystkie posty w tym temacie ale mi nie odpowiadają. Jakie polecacie trasy? Jadę z rodzicami którzy woleliby więcej tras ale krótszych bo prędko się męczą. Lepiej aby były na asfalcie, ewentualnie na polnych dróżkach :icon_mrgreen: .

Z góry dziękuję! :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie się zatrzymacie ale generalnie na Jurze szlaki rowerowe nie są w najlepszym stanie. Z reguły jest na nich sporo piachu (mam na myśli szlaki terenowe), dlatego proponowałbym ustalanie tras w oparciu o mapę. Wtedy można wybierać drogi asfaltowe czy nawet twarde szutrówki o drugo czy trzeciorzędnym znaczeniu. Ruch samochodowy jest na nich znikomy a i jakość czasami bardzo przyzwoita. Oczywiście są na Jurze miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić ale myślę, że te akurat znasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi :thanks: . Moi rodzice trochę nie są przekonani do tych gór i woleliby jechać do Zakopanego. A tam są jakieś fajne trasy? Planujemy jechać na Morskie Oko. A moglibyście polecić jakieś domy wczasowe z wypożyczalnią rowerów? :icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej

 

Z mojego doświadczenia stwierdzam że zdecydowanie więcej tras rowerowych znajdziecie na Jurze niż w Zakopanem i jego okolicach. I jeszcze jedna ważna rzecz. Piszesz że chcecie się wybrać nad Morskie Oko; uprzedzam że jeśli chcielibyście udać się tam na rowerach to jest to niemożliwe z powodu zakazu wprowadzonego przez władze parku.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...