Skocz do zawartości

[ Endomondo ] Dołącz do drużyny forumrowerowe.org


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Mi też wydaje się, że endomondo przekłamuje. Na endomondo miałem max. prędkość zaledwie 37km/h. Według Sports trackera było 48–50km km/h (skakało).

 

To samo z pokonaną odległością. Na około 40km, brakuje mi jakieś 2 do 4 km.

Ciekawe z czego to wynika? Zasięg GPS?

Z wyżej wymienionych powodów wole Sports trackera.

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przecież to oczywiste że ślad GPS bedzie lekko przekłamany. Sama zasada działania na to wskazuje, przecież to daje sygnał co jakiś określony czas. Dlatego trzeba jeździć z licznikiem. Endomondo pokazuje tylko mniej więcej mapę i wyniki. W zestawieniu z licznikiem zawsze będą różnice. Mimo wszystko różnice są na tyle niwielkie że nie ma o co drzeć kopii na dwoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączyłem, a co mi tam   :)

Używam i ST i endomodo jednocześnie bo obydwa programy lubie no i ST używam jeszcze z czasów symbianowych.

Co mnie denerwuje w endo to to że mając wersje pro są rzeczy za które trzeba dodatkowo płacić, to chyba pierwszy taki program gdzie kupując wersje pro nie masz pełnej wersji programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka mama do was pytanie jak mam zwykłe endomnod bez premium a chciał bym spróbować sowich sił na tej trasie:

 

http://www.endomondo.com/routes/101917573

 

To co muszę zrobić w telefonie aby naliczyło mi czas na tej trasie i aby powiadamiało skręć w prawo,w lewo itp. I druga sprawa czy ma znaczenie kierunek jazdy> czy mogę przejechać ją od końca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że teraz to Strava wydaje się znacznie atrakcyjniejsza, bo ma super opcję -> rywalizacje, czyli tzw. "segmenty". Rywalizujemy na czas z ludźmi, którzy przejechali tę samą trasę co my, na specjalnie wyznaczonych odcinkach. Super sprawa i bardzo motywuje do szybszej jazdy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dołączyłem :) choć czasem zamiennie używam też Sports Trackera. W Endomondo plus za pokazywanie wysokości podjazdów i zjazdów czego nie ma w SP ale za to ST pokazuje maxymalną prędkość czego w Endomondo nie mogę się doszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V max jest w endo ale należy ją brać ze sporym przymrużeniem oka ... jest to pomiar uśredniony z kilku punktów GPS ... i nijak się ma do rzeczywistej chwilowej V max.

Zresztą podobnie z pomiarem wysokości czy przewyższeń ... cywilna dostępna wersja GPS jest ułomna przy pomiarze wysokości i przewyższeń .

 

W najlepszym wypadku myli się o kilkanaście % w stosunku do wysokościomierze barometrycznego ... typowa pomyłka to poziom kilkudziesięciu %.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad profilem wysokości można popracować i poprawić go w jakimś webowym narzędziu, ale miałem ostatnio do czynienia ze smartfonem (LG P710) który wypaczał pokonaną odległość o mniej więcej 25% w stosunku do odległości wyznaczanej dwoma innymi GPS-ami :teehee:.

Po przyjrzeniu się punktom trasy okazało się, że wyznaczanie pozycji jest bardzo niestabilne i punkty skaczą po kilkanaście metrów w prawo/lewo od drogi. Koniec końców trasa jest jednym wielkim zygzakiem a odległość jest znacznie wydłużona. Sprawdziłem ten telefon jeszcze kilka razy i nigdy odchylenie nie zeszło poniżej 20% .

Tak jak piszą poprzednicy - do smartfonowych pomiarów endomondo podchodzić trzeba z duuużym przymrużeniem oka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam w telefonie mało wolnego RAM-u (jakieś 30MB)

 

Pobierz i odpal Clean Master przed użyciem Endo, może cos zdziała w Twoim przypadku. Program zwalnia zajęte przez aplikacje zasoby RAMu. Wersja darmowa w zupełności Ci wystarczy.

 

Tapnięte Talkiem :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam was ponownie. Wie ktoś może dlaczego Endomdno usunęło opcję Kto trenuje w twoje okolicy? Nie oszukujmy się opcja była bardzo motywująca i zawsze można było zobaczyć kto biega pod moim oknem :P. Opcja była dostępna pod tym linkiem : http://www.endomondo.com/people  a teraz jest kompletna pustka wie ktoś co jest grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

Za dużo trolli na tym endomondo.Koleś robi samochodem 400km i uważa ,że wszystko jest ok...
 

 

Spokojnie takie treningi są usuwane przed modów ;)

 

Ps nadal czekam na odpowiedź na moje pytanie.

 

 

 

Witam was ponownie. Wie ktoś może dlaczego Endomdno usunęło opcję Kto trenuje w twoje okolicy? Nie oszukujmy się opcja była bardzo motywująca i zawsze można było zobaczyć kto biega pod moim oknem . Opcja była dostępna pod tym linkiem : http://www.endomondo.com/people  a teraz jest kompletna pustka wie ktoś co jest grane?
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...