Skocz do zawartości

[Rower] Lazaro Integral V


Rekomendowane odpowiedzi

Nikt za darmo nic Ci nie zrobi. Tym bardziej obcy serwis. A nawet jak kupujesz firmowy rower w firmowym salonie to też płacisz za przegląd. W gwarancji od Lazaro nie ma adresów pkt. serwisowych. bo najzwyczjniej TransRower ich nie ma pomijając może ten jeden w siedzibie producenta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem ostatnio przegląd Lazaro Elitary 2015 w Warszawie w punkcie serwisowym wskazanym w załączonym dokumencie przy zakupie (Nowowiejska). Za przegląd zapłaciłem 60 zł (jest on obowiązkowy w ciągu miesiąca aby gwarancja obowiązywała). Przy przeglądzie wymienili mi łańcuch na nowy z racji tego, że oryginalny po początkowych kilkuset kilometrach miał zblokowane dwie złączki (bardzo ciężko się ruszały przez co słychać było ich bicie po kasetach). Po przeglądzie wszystko śmiga super. Aha - oczywiście łańcuch wymieniony na koszt sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt za darmo nic Ci nie zrobi. Tym bardziej obcy serwis. A nawet jak kupujesz firmowy rower w firmowym salonie to też płacisz za przegląd. W gwarancji od Lazaro nie ma adresów pkt. serwisowych. bo najzwyczjniej TransRower ich nie ma pomijając może ten jeden w siedzibie producenta.

Tak jak ktoś już wspomniał, wraz z gwarancją podane są punkty w których rowery są serwisowane, stąd też moje pytanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż odkopałem swoją kartę gwarancyjną do Lazaro. Pierwszy pkt. brzmi cyt.

"Klientowi zaleca się wykonanie w ciągu 1 miesiąca od daty zakupu odpłatnego przeglądu roweru celem uniknięcia problemów technicznych w dalszej eksploatacji"

I myślę, że to zdanie wyczerpuje wszystkie pytania. Przegląd jest jedynie zalecany i w dodatku płatny. Żadnych adresów punktów serwisowych w mojej karcie z 2014 roku nie ma.

Niezależnie od dołączonej karty gwarancyjnej, która notabene jest na tylko 1 rok, sprzedający odpowiada przed kupującym z tytułu rękojmi, która w naszym kraju wynosi 2 lata. Można więc od razu wywalić kartę gwarancyjną na śmietnik bo zasady rękojmi są bardziej korzystne dla kupującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do karty gwarancyjnej Lazaro jest dodawana (oddzielnie) kartka formatu A4 z całą listą serwisów w Polsce, które świadczą naprawy gwarancyjne tych rowerów. Jest tych punktów serwisowych w całym kraju 24. Dotyczy to rowerów Lazaro zakupionych w firmie Bike Factor, która to sprzedaje je na allegro.

 

Jak nie dostałeś takiej kartki to masz tu skan:

 

5b121492240c.jpg

 

W 2014 mogło tego jeszcze nie być, bo dopiero w tym roku zaczęli pisać, że mają już punkty serwisowe na terenie kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od dołączonej karty gwarancyjnej, która notabene jest na tylko 1 rok, sprzedający odpowiada przed kupującym z tytułu rękojmi, która w naszym kraju wynosi 2 lata. Można więc od razu wywalić kartę gwarancyjną na śmietnik bo zasady rękojmi są bardziej korzystne dla kupującego.

Rękojmia już dawno nie obowiązuje. Obecnie funkcjonuje niezgodność towaru z umową.

https://prokonsumencki.pl/blog/reklamacja-towaru-przez-konsumenta-przed-i-po-25-grudnia-2014-roku-czyli-co-zmieni-nowa-ustawa-o-prawach-konsumenta/?nabw=0&utm_referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.pl

Pytałem u źródła, czyli BFBIKE i otrzymałem odpowiedź, że przegląd jest dobrowolny, nie jest on wymagany do utrzymania gwarancji.

Edytowane przez Yacko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie na odwrót czyli tak jak napisałem wcześniej. Rękojmia obowiązuje od 25.12.2014. Potwierdzenie znajdziesz właśnie w załączonym przez siebie linku. Ale nazewnictwo nie ma tu znaczenia. Istotny jest fakt, że mamy 24 miesiące odpowiedzialności sprzedawcy za sprzedany produkt a z karty gwarancyjnej wynika tylko 1 rok. Oczywiście ww. obowiązuje gdy nabywcą jest konsument.

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, zapędziłem się, rękojmia była dawno temu, zmienili na niezgodność, teraz powrót nazewnictwa. Najistotniejszą zmianą jest wydłużenie do 1 roku domniemania istnienia wady w chwili wydania Produktu, czyli domyslnie jest racja po stronie konsumenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam takie pytanie! Czy do tych rowerów Lazaro da się włożyć troszkę szersze opony z bardziej terenowym bieżnikiem? 

Pytam ponieważ ostatnio przejechałem się rowerem kolegi Giant Roam4 i jechałem drogami polnymi,lasem itd.

Rower fajnie sobie dawał rade w nierównym terenie,ale jak już był grząski piach i spore nierówności to było ciężko.

Stąd moje pytanie ponieważ w większości będę jeździł po asfalcie czyli tak 60/70%,ale mam tu fajne trasy poza asfaltem i pewnie będę nimi jeździł

Więc pomyślałem,że może szersze opony by coś pomogły nie tracąc na wygodzie i szybkości?

Może koledzy bardziej doświadczeni coś doradzą !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wziąłem pomocnika do powtornego mierzenia i wyszlo minimalnie 91 w lekkim rozkroku. Czyli 21 będzie git?? jak noga dluga czyli pewnie tułw przykrótki;p to nie będę jakoś za mocno pochyloy do przodu?

 

Edytowane przez Chowan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko,zanim zadzwonię do producenta Lazaro-czy ktoś z forumowiczów pytał czy można kupić samą ramę Lazaro Integral ?

Podoba mi się że rama ma niski przekrok,szukam męskiej ramy dla żony.Napiszecie jaką długość ma sterówka i pod jakie stery,pół-zintegrowane.

Czy ktoś wie gdzie w Katowicach jest serwis Lazaro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wziąłem pomocnika do powtornego mierzenia i wyszlo minimalnie 91 w lekkim rozkroku. Czyli 21 będzie git?? jak noga dluga czyli pewnie tułw przykrótki;p to nie będę jakoś za mocno pochyloy do przodu?

 

Tułów będzie miał mniejsze znaczenie niż długość rąk w tej sytuacji. Podejrzewam wszak że jak "poszło w nogi" to i górne kończyny równie proporcjonalnie do krótkich nie należą :) 

A na większej ramie będziesz miał wyżej kierownicę, co zmniejszy pochylenie ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wymienil rame. Niezgodnosc towaru z umowa itp. Musialabys popytac bardziej doswiadczonych z jaka forma wyjdziesz najkorzystniej

Ja bym wymienil rame. Niezgodnosc towaru z umowa itp. Musialabys popytac bardziej doswiadczonych z jaka forma wyjdziesz najkorzystniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byś wymienił ramę??? A po co skoro możesz zwrócić lub wymienić rower na nowy? Z tytułu sprzedaży produktu niezgodnego z treścią aukcji, niezgodności towaru z umową czy po prostu korzystając ze zwrotu konsumenckiego (14 dni od odebrania towaru). Ja bym wykorzystał pierwszą opcję.

jullkaa0, z ramą technicznie pewnie nic się nie będzie działo ale z powodów estetycznych to oddałbym od razu rower. Nie można takich bubli sprzedawać. Na pewno co najmniej kilka osób to widziało przed sprzedażą a mimo to rower został sprzedany jako pełnowartościowy. To tak jakby kupić w salonie nowy samochód z wgniecioną karoserią. Tarabań do sprzedawcy, niech przyśle kuriera na swój koszt i od razu niech nowy rower do Ciebie wyśle (o ile nie zraziłaś się już do sprzedawcy/reweru i jeszcze chcesz go nabyć). Jak będą jakieś problemy to od razu opisz je tu na forum. 

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wgniecenia ogólnie są malo widoczne. Widać je tylko w słońcu pod odpowiednim kontem. Serwis odpisał mi ze na wytrzymałość ramy to nie wpływa i nie są to wgniecenia tylko niedoskonalosc ramy. Napisali tez ze oczywiście mogą wymienić rower lub dac rabat 80zl. Ponad dobę temu napisalam do nich z pytaniem jak będzie wyglądać wymiana i ile to potrwa. Nadal czekam za odpowiedzią :( a tak bardzo chce już jeździć.. Stoi w pokoju i tylko patrzeć mogę... Odbiera mi to radość z nowego roweru :(

 

Ogólnie mam obawy ze zostały im same wadliwe, odsyłane juz egzemplarze. Na allegro juz nie sprzedaja a przed kupnem jak do nich pisałam, za pierwszym razem napisali mi ze juz nie bedzie. No ale zobaczymy po wymianie co bedzie, o ile wytrzym ten czas i sie na nią zdecyduje.

Edytowane przez jullkaa0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...