Skocz do zawartości

[Rower] Lazaro Integral V


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Ale dowiedziałem się, że to jest zintegrowane i musze kupić całą klamkomanetke, nie da rady samej klamki... .

zgadza się, chodziło mi o wyminę samej dźwigni klamki. Integrale mają zintegrowane klamkomanetki, ale jak masz złamaną samą dźwignię to możesz spróbować wymienić tylko samą dźwignię.

T4000 - to seria dla trekkingów

M4000 - to seria dla MTB

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A czym to się różni tak naprawde?

Bo wole wydać 85 zł niż 130 za samą idee.

Jest jakaś róźnica w wymiarach, pracy czy czymkolwiek?

No i Lazaro to cross :) więc jeśli coś to którą by brać?

 

 

2. Czy wymiana samej dzwigni jest wogóle wykonalna w tym modelu? Jakoś tak to zanitowane itp... .

Edytowane przez zdrapek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

2. Czy wymiana samej dzwigni jest wogóle wykonalna w tym modelu? Jakoś tak to zanitowane itp... .

Jak się chce to wszystko można wymienić :),  kwestia ceny nowego vs. poniesionych nakładów remontu (jak zawsze)

 

Nie możesz sprawdzić jaką założył ci producent? Na klamce masz wytłoczony nr.


bw651_ST-M_T4000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jest w stanie powiedzieć ile waży Lazar Integral V3 damska rama '2015? Jest to dla mnie istotna rzecz przed ostateczną decyzją o zakupie, rower ma być dla zony, która codziennie rower wnosi i znosi kilka razy z/na 4 piętro. Do tej pory byl Unibike Evo '09 - niestety nie wiem ile ważył. .. i już tego niestety nie sprawdzę. Z pewnością będzie niezadowolona jeśli nowy rower okaże się cięższy niż poprzedni...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem krótka recenzja modelu LAZARO Elitary V3 MEN 2015 po przejechaniu około 100 km + kilka zdjęć.

 

Wklejam tylko jedno zdjęcie bezpośrednio reszta pod linkami:

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

 

Jeżeli chodzi o torbę na ramie, dzwonek oraz lampki to tego nie ma w oryginalnym zestawie - rzeczy zostały zakupione już po otrzymaniu roweru. W zestawie z rowerem są dostępne błotniki - jeszcze nie zostały zamontowane :)

 

Dla lepszego zrozumienia: mam 186 cm, 81 kg, z rowerami miałem spory rozbrat. Wcześniej jeździłem pewnie jakieś z 8 - 10 lat temu na "typowym" góralu. Roweru używam głownie w weekendy po jazdy po mieście, ewentualnie lekki teren. Tygodniowo planuję robić 30 - 50 km a jak się wciągnę to pewnie i więcej.

 

Co do samego roweru to rama 21 cali (i chyba mniejsza rama przy moim wzroście byłaby za mała), kolor czarny mat z zielonymi wstawkami. Widziałem na żywo dostępne kolory tego modelu i wydaje mi się, że czarny mat to jedyny słuszny :) Przynajmniej w moim odczuciu w takiej konfiguracji najlepiej to wygląda i z tego co wiem to też u bf_bike najlepiej się ten kolor sprzedaje.

 

Ok a poniżej szczegóły:

 

1. Rama - jak dla mnie ok. Spawy i wszystko inne wygląda na dopracowane aczkolwiek ekspertem nie jestem.

2. Przerzutki / manetki Alivio - na początku miałem wrażenie iż są nie do końca wyregulowane ale odnoszę wrażenie że po przejechanym dystansie jest już lepiej. Myślę, że w grę mogły wchodzić też stare nawyki ponieważ w poprzednim góralu miałem jeszcze manetki gdzie zestopniowanie było zrobione "na wyczucie" a nie jak tutaj poprzez typowe wrzucenie biegu. Jest OK.

3. Kierownica - być może trochę za wąska, na pewno po sezonie albo jeszcze w trakcie gripy pójdą do wymiany ponieważ te fabryczne nie są najlepsze (jeżdżę bez rękawic). Być może dokupię też rogi.

4. Korba - tutaj się nie wypowiadam bo szczerze mówiąc musiałbym pewnie pojeździć na czymś innym aby zobaczyć różnicę. Ogólnie ok (tzn. bez problemów).

5. Siodełko - przy trasach około 30 km ok. Zobaczymy jak będzie na dłuższych dystansach (aczkolwiek z tego co się orientuję od bardziej doświadczonych osób to warto mieć też spodenki z wkładką).

6. Hamulce - to chyba główny elementy odróżniający Elitary od Integral. No cóż przy doświadczeniach z hamulcami w starym góralu muszę powiedzieć że te hamulce to tzw. "żyletka" :) Bez zarzutu. Jednak hydraulika robi swoje. Wszystko działa lekko i przyjemnie. Na początku przedni hamulec w trakcie jazdy lekko przycierał o tarczę ale w chwili obecnej jest już ok.

7. Amortyzator - testowałem jazdę z blokadą i bez i jak dla mnie widać różnicę. Szczególnie przy jeździe gdzieś po bruku i tego typu podobnym terenie czuć że odblokowany amortyzator wytłumia trochę nierówności.

8. Koła / opony- wszystko ok. Na pewno lepsze niż w starym góralu :)

 

Ogólnie jak na razie jestem bardzo zadowolony. Oby tak dalej.

 

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz z tym siodełkiem to było ustawione mniej więcej po środku wg miarki która jest dostępna na uchwycie (po drugiej stronie więc na zdjęciu nie widać). Z ciekawości przesunąłem troszkę do przodu - zobaczę jak będzie się sprawować.

 

Ogólnie lekko dopompowałem do stanu który przyszedł ze sklepu. Jak będę w najbliższym czasie u rodziców to sprawdzę bo u siebie nie mam pompki z ciśnieniomierzem. A orientujesz się może jakie ciśnienie jest zalecane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten lazaro, ja jednak mam nadal dylemat co do ramy. Odnalazłem użytkownika elitary 3 o wzroście 188cm i powiedział mi że teraz wybrałby rozmiar 19, a to dlatego że według metody ustawiania siodełka powinien je przesunąć do przodu a już nie ma takiej możliwości. Więc może przy naszym wzroście 186cm rama 19 i 21 będą pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o poradę, mam Lazaro Integral V z 2013 roku, chciałbym zrobić serwis przed sezonem. Do wymiany mam kasetę, korbę i łańcuch, jaki zestaw polecacie ?

Cenowo wolałbym jak najtaniej, akcesoria, które były w rowerze służyły mi prawie 2 lata i zrobiły prawie 10 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszedł mój Integral v3 :)

Skręcenie zajęło mi trochę więcej niż zakładałem, m.in. dlatego, że musiałem wszystko zrobić kluczem francuskim, który niestety okazał się za gruby w niektórych przypadkach oraz składanym zestawem kluczy Profex (imbusy, 3 płaskie, nasadkowe - takie małe wszystko w jednym).

Przy prawym pedale trochę gwint zjechałem, ale potem poprawiłem i wkręciłem do końca już bez problemów.

Po skręceniu wybrałem się na stację żeby napompować koła - było 1.3, napompowałem do 4.5.

Następnie przyszedł czas na przejażdżkę :)

22km, bardzo fajnie, przyjemnie się jedzie, przerzytki działają sprawnie (nie mam porównania, ale nie żałuję że wybrałem v3 zamiast v2).

Rama 17" jak dla mnie idealna (178cm wzrostu, noga ~81cm), większa byłaby na pewno za duża. Sam rower do małych nie należy :)

Do podregulowania są tylne hamulce (wczoraj nie miałem już na to czasu) - nie dociskają wystarczająco mocno. Ciśnienie w oponach raczej będę musiał trochę zmniejszyć - chodniki nie są zbyt równe i to czuć :/

Siodełko wczoraj wydawało się wygodne, dzisiaj jak jechałem do pracy to czułem trochę 4 litery :P Może kwestia przyzwyczajenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

kupiłem LAZARO INTEGRAL V3 MEN wersja 2015', wczoraj dotarł  

rozmiar ramy 19``, Moje parametry to: wzrost 176 cm, waga 79 kg, długość od ziemi do krocza 84 cm,

Z radością czekałem na ten sprzęt i nie mogłem się już doczekać jazdy, niestety mam pecha :(

Przy wyborze rozmiaru sugerowałem się tabelką w zakładce „O mnie” u sprzedawcy, dla mojego wzrostu sugerowany rozmiar to 19 (w sumie tak na granicy), no i długość od krocza do ziemi czyli 84 cm też wskazywałby na rozmiar ramy 19, do tego rozmiar  17`` był tylko w białym kolorze :(

Gdy stanę nogami wokół ramy roweru, mam od krocza do czubka ramy ok. 4-5 cm luzu, także tu raczej problemu nie ma,

Problem mam z odległością do kierownicy(długością ramy), podczas jazdy moja sylwetka jest zbyt nachylona, odczuwam dyskomfort, wrażenie jakby kierownica była za nisko…

Nie wiem co mam zrobić, mógłbym odesłać rower w ciągu 14 dni, ale  żal mi go odsyłać tym bardziej że obecnie nie ma rozmiaru 17`` w kolorze czarny mat, kurde, jestem w kropce… co radzicie…..

POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Moje parametry to: wzrost 176 cm, waga 79 kg, długość od ziemi do krocza 84 cm,

Z radością czekałem na ten sprzęt i nie mogłem się już doczekać jazdy, niestety mam pecha :(

...

Gdy stanę nogami wokół ramy roweru, mam od krocza do czubka ramy ok. 4-5 cm luzu, także tu raczej problemu nie ma,

Problem mam z odległością do kierownicy(długością ramy), podczas jazdy moja sylwetka jest zbyt nachylona, odczuwam dyskomfort, wrażenie jakby kierownica była za nisko…

 

Trochę zasakoczony jestem Twoją opinią. Sam mam dokładnie 179 cm wzrostu i mam Lazaro integral V3 2014r 19" i mi rama  bardzo pasuje ale jakbym musiał wybrać inny rozmiar to wybrałbym prędzej większy jak mniejszy rozmiar ramy. Może przyzwyczaiłeś się do innego np poprzedniego roweru w którym miałeś inną pozycję. Jeśłi czujesz jednak wyraźny dyskomfort to wymień mostek na krótszy i podsuń siodełko do przodu. 17" cali w Twoim wypadku wydaje mi się za małym rozmiarem. 

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...