Skocz do zawartości

[Rower] Lazaro Integral V


Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba poprawnie ustawić SAG napięcie wstępne, bez tego będzie właśnie taki efekt. Inna sprawa, że w tej cenie nie można oczekiwać cudów.

 

No właśnie, powiedz jak w NVX'ie ustawić SAG ?

Edytowane przez hydra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie lazaro integral. Pod sztycą jest rozwidlenie ramy, do której zamontowane są hamulce, a przed nimi po obu stronach znajdują się otwory i z lewej strony jest miejsce do poprowadzenia linki, może ktoś wie po co to jest? Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedł i mój Lazarro, wrażenia z jazdy, rewelacja, muszę jeszcze tylko ciut podregulować przerzutki. Jest tylko jedna mała 'wada', lecz w ogóle go nie dyskwalifikuje, a o odsyłaniu z tego powodu mowy nie ma. Gwint do górnej śruby na bidon, jest osadzony zbyt nisko, i śrubka do niego nie sięga, poza tym jest troszkę spartaczony, dziwnie się wkręca, ale trzyma. 
Rozwiązanie proste...
Co do jazdy to całkiem inne wrażenia niż na dotychczasowych, Rockrider 5.1, rozmiar L, bardzo miałem na nim pochyloną i niewygodną pozycję, tu na 19' czuje się bardzo dobrze, a nawet ta kierownica sprawiała wrażenie trekkingowego, przy początkowym nie podnoszeniu zbytnio siodełka. Zastanawiałem się nawet czy zdjąć jedną z tych obręczy na kierownicy, ale sobie to raczej odpuszczę... Co do mojego prawie 'pełnoletniego' roweru komunijnego ! to też różnica jest, ale nie w pozycji, tylko w rozmiarze, choć służył mi bardzo dobrze, gdy go dostałem, musiałem rok odczekać do jazdy, bo nie dosięgałem do pedałów :D

Edytowane przez Tugginmypudha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Mam 2 pytania odnosnie Lazaro Integral:

 

1) jaki rozmiar ramy? Wzrost ~178cm, noga ~80cm. W sklepie stacjonarnym udało mi się znaleźć i przymierzyć do Kands Maestro 2014 19" - było na styk, tj. ~0,5-1cm luzu. Sprzedawca mówił że jest ok, że w rowerze crossowym tak jest dobrze, ale naczytałem się o ~5 cm luzu więc nie jestem przekonany do tego "na styk" i wg opisu i sugestii na stronie allegro użytkownika bf_bike powinienem wziąć 17".

 

2) przeczytane tutaj wypowiedzi, że różnica pomiędzy zablokowanym / odblokowanym amorem jest bardzo mała, czasami wręcz niezauważalna... Zastanawiam się pomiędzy Integralem v2 a v3. Zdaję sobie sprawę, że v3 jest na lepszym osprzęcie, ale na moje potrzeby osprzęt w v2 byłby wystarczający, a ku v3 pcha mnie głównie możliwość blokady amortyzatora. Jak to w końcu jest? Czy ktos się orientuje czy byłaby duża różnica w jeździe pomiędzy v2 a v3?

Wykorzystanie roweru to głównie ścieżki rowerowe, chodniki (wiadomo - nie zawsze równe), jakieś utwardzone ścieżki (park, może ścieżka leśna - minimalnie).

Dojazd do pracy: 3km w jedną stronę - ścieżka rowerowa+chodnik+ulica.

2-3 razy w tygodniu: przejażdżki ~15-25km (tak sobie zakładam) - ścieżka rowerowa+chodnik+ulica.

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Edytowane przez dzudzu9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) A planujesz choć od czasu do czasu cokolwiek innego niż jazda po twardym? Bo jak nie i nie czujesz się za mocno wyciągnięty - dasz radę na ramie 19". Ale ja bym jednak brał 17": te ramy są bardzo długie, więc na 17" będziesz miał bardziej komfortową pozycję za kierownicą, a do tego Twoje klejnoty nie będą zagrożone spotkaniem z ramą niezależnie od okoliczności ;)

2) Z amortyzatorem to jest tak, że słabo działa, dopóki normalnie jedziesz. Na podjazdach, kiedy mocniej depniesz albo staniesz na pedałach, będzie się uginał jak głupi. I wtedy blokada bardzo się przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

W teren nieutwardzony nie będę zjeżdżał, ale bardziej komfortowa pozycja za kierownicą i bezpieczeństwo moich klejnotów to argumenty, które do mnie przemawiają :)

Pozostaje kwestia potrzeby blokady amortyzatora. Jazda byłaby rekreacyjna, bez deptania po pedałach i wyścigów, chociaż jakbym nabrał trochę formy pewnie zależałoby mi też na poprawie czasów przejeżdżanych tras.


Czy jest może tu na forum posiadacz Lazaro Integral (lub jakiegoś bliźniaka :)) na ramie 17" z Białegostoku, który mógłby udostępnić na chwilę rower żeby się do niego przymierzyć?:)

Proszę o info na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jazda byłaby rekreacyjna, bez deptania po pedałach i wyścigów, chociaż jakbym nabrał trochę formy pewnie zależałoby mi też na poprawie czasów przejeżdżanych tras
I wtedy wyjdzie, że napęd 3x8 nie daje tak fajnego zestopniowania, przez co kadencja nie jest taka jak trzeba, a amor na płaskim asfalcie fajnie byłoby zablokować, bo jednak się cholernik ugina... Bierz v3 i nie kombinuj ;)  :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 179 cm wzrostu i nodze ok 82 cm. mam ramę 19" (Integral V3 2014r.) i uważam, że jest idealnie. Na 17" czułbym sie jak na rowerku komunijnym. Zdecydowanie warto też dołożyć do V3. W tym roku ma bardzo dobrze dobrane wyposażenie.  

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na 17" czułbym sie jak na rowerku komunijnym
Nie czułbyś się, gwarantuję. Te ramy są NAPRAWDĘ długie. Rama 19" ma długość typową raczej dla 20-21" ram rowerów MTB, dość mocno wyciągając sylwetkę na rowerze. Rama 17" przy takich parametrach rowerzysty da sylwetkę bardziej rekreacyjną, typową właśnie dla crossa a nie MTB  :whistling:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej skłaniam się ku sugestii Koli01 - ale jeżeli masz możliwość przymierzenia 17-tki - to zawsze warto. Też mam 19-tkę, v3 tegoroczną. 176cm, noga 80 i 83 kg wagi. Prześwit jakieś centymetr może dwa. Przymierzałem wcześniej 17-tkę Maestro i jakoś wydawała mi się za mała. Moja 19-tka także mnie wydaje się idealna. Chociaż zrobiłem dopiero 300 km i od razu dodam, że sytuacji "podbramkowych" jeszcze nie miałem - więc opinii nie mam. Co do amora i jego blokady - to dodam, że wcześniej też takiego roweru nie miałem (w posiadaniu, stary, 25-letni góral) - a mimo to nawet ja wyczuwam różnicę, jadąc po asfalcie lub chodniku z zablokowanym amorem i po lesie lub kamienistej drodze, czy wręcz po dziurach - z amorem odblokowanym.

Moje pytanie jest inne. Co zrobić aby podczas długiej jazdy po szosie sylwetka była bardziej aerodynamiczna ? Czy ktoś ma lub próbował zastosować lemondkę ? Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi i sugestie. Zdecydowałem się na v3 na ramie 17" - zakupiony wczoraj, fajnie byłoby jakby przed weekendem dotarł :)

Czy mógłby ktoś podlinkować jakiś niedrogi zestaw kluczy, jakich będę potrzebował do skręcenia roweru oraz bezprzewodowy licznik (również niedrogi:))?

Będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej skłaniam się ku sugestii Koli01 - ale jeżeli masz możliwość przymierzenia 17-tki - to zawsze warto. Też mam 19-tkę, v3 tegoroczną. 176cm, noga 80 i 83 kg wagi. Prześwit jakieś centymetr może dwa. Przymierzałem wcześniej 17-tkę Maestro i jakoś wydawała mi się za mała. Moja 19-tka także mnie wydaje się idealna. Chociaż zrobiłem dopiero 300 km i od razu dodam, że sytuacji "podbramkowych" jeszcze nie miałem - więc opinii nie mam. Co do amora i jego blokady - to dodam, że wcześniej też takiego roweru nie miałem (w posiadaniu, stary, 25-letni góral) - a mimo to nawet ja wyczuwam różnicę, jadąc po asfalcie lub chodniku z zablokowanym amorem i po lesie lub kamienistej drodze, czy wręcz po dziurach - z amorem odblokowanym.

Moje pytanie jest inne. Co zrobić aby podczas długiej jazdy po szosie sylwetka była bardziej aerodynamiczna ? Czy ktoś ma lub próbował zastosować lemondkę ? Co o tym myślicie ?

 

Planuje zakupić lazaro elitary v3, podpowiecie jaki rozmiar ramy wybrać? Wzrost 186cm, noga 86, czyli na granicy 19 a 21, pan z allegro radzi 21 i mostek zmniejszyć z 100mm na 90mm. Co wy na to?

Edytowane przez jacekM7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o lazaro elitary v3 i 186 cm wzrostu - też się zastanawiałem czy 21 będzie ok (noga i wzrost też 186/86 - pytałem zresztą o to trochę wcześniej w tym wątku). Zakupiłem 21 i mogę powiedzieć że jest jak najbardziej ok - myślę że spokojnie jest kilka centymetrów luzu. Na razie przejechałem dopiero około 60 km - jak zrobię jeszcze ze dwie rundy po 30 - 40 km to może zrobię tutaj krótką recenzję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pytanie o nit w przerzutce - mam identycznie jak na pierwszym zdjęciu (od góry). Może "luz" jest odrobinę mniejszy niż na zdjęciu. Nie uważam tego za jakąś wadę.

Jeżeli chodzi o pytanie o tani zestaw kluczy, to były dość tanie - w L. Ale to było w marcu, na tzw. "tygodniu rowerowym". Było wszystko co jest niezbędne i potrzebne - sam kupiłem 2 pompki, licznik (przewodowy) i właśnie zestaw kluczy. Wszystko produkcji niemieckiej (nie chińskiej). Cały czas takie zestawy i liczniki (i nie tylko) są w marketach, chociażby w A. czy w K. A także przecież w internecie.

Zapomniałem dodać: maj do kitu - pogoda fatalna. Pozdrawiam.

Edytowane przez karpek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o lazaro elitary v3 i 186 cm wzrostu - też się zastanawiałem czy 21 będzie ok (noga i wzrost też 186/86 - pytałem zresztą o to trochę wcześniej w tym wątku). Zakupiłem 21 i mogę powiedzieć że jest jak najbardziej ok - myślę że spokojnie jest kilka centymetrów luzu. Na razie przejechałem dopiero około 60 km - jak zrobię jeszcze ze dwie rundy po 30 - 40 km to może zrobię tutaj krótką recenzję. 

 

Byłbym wdzięczny za taką recenzję, a mógłbyś wrzucić fotkę roweru jak wygląda w rzeczywistości? Może jest ktoś z Wrocławia kto posiada rower lazaro i pozwoliłby mi na przymiarkę? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...