Skocz do zawartości

[Uczciwośc] Czyżbym został oszukany?


sebios

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem, nie znam się ale pytanie do kolegów Adminów : Czy nie ma możliwości zablokowania nr ip. tego nieszczęśnika ?? W postach powyżej było, że numer jest już znany.

Tak jak już napisałem nie znam się na tym ale może jest jakaś możliwość? Przynajmniej lista oszukanych by się nie powiększała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby by była taka możliwość to byśmy to dawno zrobili. IP nie jest jedno to samo tylko cały czas inne, a poza tym co byś zrobił gdybyśmy przy okazji zablokowali twoje IP? Pewnie byś się burzył.

 

 

dlatego też napisałem, że nie znam się :) jedynie moje domysły na temat ewentualnych możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie każdy forumowicz przeczyta ten temat, może by więc w dziale giełda zrobić i przykleić temat nazwany np "Uwaga na oszusta!" i napisać w nim "Jeśli ktoś proponuje Ci sprzedaż przedmiotu po atrakcyjnej cenie, odmawia wystawienia na Allegro, wysłania przesyłki pobraniowej i chce wpłaty na konto (tutaj nr. konta) możesz stać się ofiarą oszusta, który nabrał już wiele osób. (Tu można by podlinkować ten temat).

Może ograniczyło by to liczbę ewentualnych przyszłych ofiar.

 

Już od jakiegoś czasu w Kupię jest podobna informacja. Ulvgar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to słychać tylko gorzkie żale, a tyłka ruszyć nie było komu. Panowie poszkodowani: ruszcie zady i zgłoście to na policję. Ewentualnie możecie skomentować profil oszusta na naszej klasie, znajomych ma dość sporo ;)

Ja za 90 pln stracone na rzecz nieuczciwego użytkownika forum, zafundowałem mu sprawę sądową, obecność na krd i przynajmniej jedną wizytę komornika. Fakt, że jestem do tyłu, ale gość przynajmniej też miał jakieś nieprzyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszać na policję, przecież aby założyc konto trzeba się posłużyc dokumentem stwierdzającym tożsamość, a czasami nawet dwoma. Jak policja będzie chciała rozwiązać sprawe to według mnie od banku uzyska odpowiednią informację, ponieważ konto nie jest wykorzystywane do celów legalnych. Na pewno nie odpuszczać.

Niestety ostatnio mamy wysyp kart wirtualnych z paypasem gdzie kupujesz bez okazania dowodu i dostajesz nr do wplat wlasnych. Obswiam sie ze te konto podpiete jest wlasnie pod taka karte.

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

 

Yup wirtualna karta z brebanku

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez Schwefel, 21 Lipca 2011 - nie kpij oszuście
Ukryte przez Schwefel, 21 Lipca 2011 - nie kpij oszuście

Widzę, że spory ruch.

Jestem z forum elektroda.pl, umówiłem się z gościem, że prześle mi części do keyboardu 15zł + przesyłka drugie 15. Myślałem, że trafiła się okazja, bo i komu chciałoby się robić kogoś w wała na w sumie 30 zł, a jednak. Nasza wina. Jak możemy się przyczynić konkretnie do tego,żeby poniósł konsekwencje? Ma ktoś doświadczenie w tej materii?

Odnośnik do komentarza
Napisano · Ukryte przez Schwefel, 21 Lipca 2011 - nie kpij oszuście
Ukryte przez Schwefel, 21 Lipca 2011 - nie kpij oszuście

Noi pięknie! Ja też jestem z elektrody. Również jestem 30 złotych w plecy. Scenariusz ten sam co u wszystkich, jak tak czytam. Co bezczelniejsze koleś w piątek prosił mnie o szybki przelew to wyśle towar jeszcze przed weekendem....Najśmieszniejsze jest to (i przykre jednocześnie), że jak czytam post kolegi Kapuchy007, to tak jakbym czytał własne przemyślenia - mimo pewnych obaw wyszedłem dokładnie z tego samego założenia - komu chiałoby się robić wałka za 30 złotych. Koleś nie odpisywał na moje pytania czy przelew dotarł. Pomyślałem, że może facet wziął urlop i gdzieś wyjechał (zwłaszcza że ponagłal o przelew przed weekendem) ale zaniepokoiło mnie to iż zauważyłem że wczoraj logował się na elektrodzie. Noi wpisałem "stritooo" w googlach....

A teraz jeszcze lepsze - rozwaliło mnie to na łopatki po prostu tak, że sam nie wiem co z tą sprawą dalej począć. Zadzwoniłem na 997 skąd gliniarz skierował mnie do II komisariatu w Łodzi który zajmuję się przestępstwami internetowymi. Idę na komisariat, mówę co i jak na co facet pyta mnie czy mam dokumentację sprawy tj. dane kolesia i wydrukowane wszystkie rozmowy z nim. No to mówię mu że oszust dane podaje za każdym raze inne, natomiast wszystkie rozmowy mm w skrzynce na forum elektrody i jeśli chce to mogę się zalogować na komendzie i zaraz będzie miał wszysto na papierze. I tu UWAGA!!! Gliniarz mówi mi, że niestety mu przykro ale na komendzie nie ma dostępu do internetu!!! Czujecie to?! Wydział do walki z przestępczością internetową nie ma dostępu do internetu. Mam wszystko wydrukowywać i przynieść im na papierze.

Sam już nie wiem co dalej. Z jednej strony to tylko 3 dychy. Ale z drugiej czuje się wypałowany jak mała dziewczynka - po prostu jestem wkur..ony na siebie i tego pajaca. Noi do tego jeszcze ta policja....Dobija mnie fakt że pierwsze posty z tego tematu pochodzą prawie sprzed miesiąca - czyli zakładam, że już miesiąc temu pierwsi poszkodowani mogli zgłaszać się na policję, a tymczasem ten ciul dalej grasuje...

Odnośnik do komentarza

Najlepiej zbierzcie się w parę osób to będzie łatwiej.

Jak się zgłosi więcej osób to sprawa prędzej czy później się rozwiąże, a ten tępak będzie karany.

Na policje wszystko wydrukowane, najlepiej nagrane jeszcze na CD i nie dajcie się zbywać, bo każdy komisariat ma obowiązek przyjąć zawiadomienie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ostatnio w TVN był obszerny temat poruszający takie kwestie. Ludzie coraz częściej wspólnie występują przeciwko oszukańcom internetowym (dotyczyło to rzecz jasna alledrogo). Wspólne zgłoszenie i wystąpienie przeciwko nieuczciwemu sprzedawcy w zdecydowanie przeważającej liczbie wypadków kończy się wygranymi sprawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

Facet to niejaki Kamil K., w kręgu znajomych znany Kogi/Pajda. Mieszkaniec Lublina.

Jest to wyjątkowo perfidny i wszędobylski oszust. Także narkoman. Kradnie gdzie się tylko da. Co ciekawe, jest to członek forum Zarabiam.com : http://zarabiam.com/User-KoGi-5731

Jest to także moderator forum : http://forum.unreal.pl/

 

ZOBACZCIE ILU LUDZI OSZUKAŁ Nazbierało się już 10000zł. Niech wszyscy idą na policję - koleś trafi do pierdla.

 

Do poczytania:

http://zarabiam.com/showthread.php?tid=18746

http://forum.ilock.pl/printthread.php?tid=24537&page=2

Konta na allegro :

http://motoallegro.pl/show_user.php?uid=620

http://motoallegro.pl/show_user.php?search=Kogi

 

Witam

Zarejestrowałem się na tym forum tylko ze względu poruszenia tematu interesującego mnie delikwenta, który wycyganił ode mnie 50 zł. Czy ma ktoś pewność, że podane konta allegro (teraz zablokowane) należą do tego gościa? Skontaktowałem się z kilkoma osobami, które sprzedały "mu" jakiś przedmiot więc mogą dysponować adresem na który dany przedmiot został wysłany. O dziwo otrzymałem kilka odpowiedzi i we wszystkich figurowały dane jegomościa z Bydgoszczy. To samo imię, nazwisko, adres. Nie jest to mieszkaniec Lublina. Dziś nie mogłem załatwić sprawy na policji ale jutro nie omieszkam gdyż usłyszałem na policji, żeby zgłaszać każdą nawet najmniejszą kwotę.

 

A jeszcze jedno. Ten bankowy numer konta na który większość wpłacała pieniądze znalazłem m.in. na aukcji:

http://xarchiwum.pl/apple-ipad-16gb-i1628002101.html

 

powyższy prtzedmiot wystawił niejaki mariuszek 9999

 

http://allegro.pl/show_user.php?search=mariuszek9999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11114020040000310270274320

Piotr W***ek Lo**za 6/14 40-362 Białystok

 

50pln, 2 tygodnie był aktywny pod nr gg 9995288, trochę z nim pogadałem, wydawało się wszystko okej. oszukał na pedały shimano z noskami. Załamka. na 50 pln człowieka oszukiwać.

 

do końca tygodnia czekam na odpowiedź. potem idę na policję

 

zmiana zdania. napisał mi coś takiego:

"F" FRAJERSTWO MUSI ZNIKNAC ###### NIGDY się NIE ZMIENI TRZEBA DO TEGO PRZYWYKNAC.

 

idę dzis na policję, dam im informacje z tego forum, wydruki wplat, maili, gg. Nie dam się robić w balona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie jestem nowy na forum

przyciągną mnie wasz temat gdyż też zostałem oszukany przez osobę z tym numerem konta co wy.

dziś zgłosiłem sprawę na policję i myślę ze wy tez powinniście. wszystko zajęło mi ok 45 min.

Najbardziej pomocne bedą numery IP zeby sprawdzić skąd ten człowiek sie logował.

Sprawdzenie danych własciciela konta trochę zajmie policji gdyz muszą skierowac wniosek do prokuratury , prokuratura do sądu i sąd dopiero udzieli zgody policji. srednio zajmuje to ok 2 miesięcy. ale mam nadzieję ze wspólna akcja tylu osób moze przyśpieszyć działanie policji. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piksel napisz do mnie na pw, podam Ci kontakt albo adres i możesz mnie odwiedzić. Naciąłem się na 50 pln, dziś byłem na policji. Nie ja nie jestem oszustem. Nie osądzaj ludzi tak pochopnie. Założyłem konto, bo tu był temat o tym kolesiu. Składam klasyczną szosę i akurat on miał mieć pedały dla mnie, ech. Tyle dobrze, że to mała kwota. W bazie danych policji typ o takich danych co mi podał nie istnieje. niestety. Ten oszust myśli, że jest bezkarny. Pierwszy i ostatni raz kupiłem coś poza allegro. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piksel dobrze rozumujesz. :)

Co do tych dwóch kont wyżej co mają po kilka postów , wydaje mi się że chce Nas(forumowiczów) nie których oszukanych. Odwieźć od prawdy - po prostu żeby nie iść na policje , bo ktoś inny poszedł. Radziłbym nie czekać już ani dnia dłużej tylko Ci co zostali oszukani - Pójść na policję :

"W mordę Wam nie dadzą" - A może pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekawy co to za typ bo na kilku forach w tym o zarabianiu, wędkarstwie i rowerach na kase już ludzi naciągnął. Jeśli 2 miesiące trwa namierzenie klienta to już w pierwszej połowie roku już ktoś na jakimś forum napisał, że go zgłosił z tym nr konta ale musielibyście poszukać tej osoby co zgłaszała to by na pewno szybciej znalezienie klienta trwało.

Mnie ciekawi wątek że to moderator jednego z for o unreal. Bo jak ten wątek jest dobry to on gra sobie w inne gry m.in. w turniejach bierze udział (Lublin, Warszawa itp) to być może jest koleś którego znalazłem ostatnio tym tropem? Fajnie jakby ktoś potwierdził to info :icon_cool: a wtedy ... :bye2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...