Skocz do zawartości

[Uczciwośc] Czyżbym został oszukany?


sebios

Rekomendowane odpowiedzi

Koleś dalej działa aktywnie na naszym forum dosłownie 5 minut temu chciał żebym zrobił mu przelew na 50 zł za centrownice, tym razem posługując się danymi:

11114020040000310270274320

Piotr Wójcik Leszetyckiego 6/14 20-341 Białystok

Widać jak na dłoni że nr konta się zgadza nie zgadzają się dane, dodatkowo kod pocztowy, który podaje to kod Lublina a nie Białegostoku. Więc panowie koleś dał się nabrać i z mojej strony będzie miał już 2 zarzuty o wyłudzenie pieniędzy. Niech na PM podadzą mi swoje dane osoby pokrzywdzone przez ciu..a, będą przydatne na Policji, oraz kwotę na jaką ich oszukał. Apeluję także żeby administracja zmieniła zasady giełdy, którą czytać mogliby tylko użytkownicy mający np.30 postów i konto od np.miesiąca, a nie jak jest teraz że nawet niezalogowani mogą czytać dział - zmniejszyło by to na pewno liczbę oszustów.

A może jeszcze niech administracja jeździ po Polsce i sprawdza czy user podał poprawny adres? Bez obrazy, ale naiwnych nie sieją. Macie swoje makówy od myślenia i żadne zabezpieczenia nie pomogą lepiej jak zwykłe myślenie. Wysyłacie pieniądze kolesiowi co się rejestrował pięć minut wcześniej i ma zero postów. Aż się sami prosicie żeby Was wykantować. Można te tematy, po rozwiązaniu sprawy, przykleić w giełdzie może to przestrzeże kilku naiwniaków i uświadomi im, że żyjemy w Polsce.

Już kupę lat kupuje przez neta i jeszcze nikt mnie nie oszukał, ludzie myślcie trochę.

A co do Policji, to jak najbardziej trzeba zgłosić, chociaż muszę się przyznać (i pewnie narazić), że jakby to mnie dotyczyło, to zlałbym sprawę, bo szkody by mi było czasu za takie grosze, jeździć gdzieś po Polsce i tułać się po sądach. Znając nasze sądownictwo to będzie trwało i trwało.

ps Everlast90 dobry jesteś ;) no ale kto nie ryzykuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze nie siac zbednych i mylacych informacji na temat ewentualnych zgloszen na policje i Sądów.

 

Zgloszacie sprawe w swoim komisariacie, sprawa trafia do prokuratora, polapcie miedzy soba dane wczesniej i wymniencie na policji kolejnych pokrzywdzonych.

W ten sposob prokurator prowadzacy sprawe bedzie jeden, sprawa rozwiaze sie szybciej i bez waszej ingerencji w cokolwiek dalej.

 

ZADNE Sądy nie beda ingerowane w takie drobiazgi. Bedzie nakaz prokuratorski, podpisany i poleca zwroty pieniedzy. Lub co pewniejsze, polubowne rozwiazanie sprawy i zawiasy dla oszusta, a wy szybszy zwrot pieniedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że powinniście zgłosić. Tamto dalej to tylko mój prywatny, hipotetyczny pogląd na moje hipotetycznie stracone pieniądze.

A teraz pozwól, że przeprowadzę taki mały, nie wymagający zbyt dużego udziału szarych komórek, wywód myślowy.

Użytkownik Everlast90 napisał, że również został oszukany, że sprawa została już zgłoszona na policję itp. Wpadłeś w wielką ekstazę, ciesząc się, że nie musisz już iść na policję, bo ktoś odwalił za Ciebie, jakby nie było, nieprzyjemną robotę i w związku z tym nagrodziłeś go pozytywną reputacją (jakby były jeszcze ujemne to pewnie byś mi je przyznał :whistling:) Fajnie, a zastanowiłeś się nad pewnymi faktami. Użytkownik ten zarejestrował się 28 czerwca 2011 roku, napisał jeden post (właśnie ten o którym mowa) to ja się pytam jak mógł zostać oszukany. Telepatycznie się zwąchali z oszustem? Bo przecież żaden z nich nie mógł napisać w dziale giełda. A może to właśnie jest ten gościu i próbuje Was jakoś uspokoić, trochę powodzi za nos, a za jakiś, gdy emocje opadną, już nikomu nie będzie się chciało latać za kilkanaście złotych.

Wymagasz od adminów, żeby chronili , sorki za określenie, naiwnych a sam nie potrafisz poskładać prostych faktów. Oczywiście, jeżeli Everlast90 został oszukany, bo jest taka możliwość (istnieje sposób, że jednak mógł być, nie będę go opisywał, bo sam zainteresowany powinien napisać jak to się stało, nie chcę nikomu podpowiadać) to bardzo go przepraszam, ale mi to brzydko pachnie na kilometr.

Acha jeszcze jedno, jak pokrzywdzone osoby mogą zostać powiadomione przez policję, za pośrednictwem PW :wacko: ???Przecież taką sprawę trzeba zgłosić osobiście. Ludziska, jak nie zaczniecie myśleć to takich oszustów będą setki i żaden Admin Was nie wybroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Everlast90 napisał, że również został oszukany, że sprawa została już zgłoszona na policję itp. Wpadłeś w wielką ekstazę, ciesząc się, że nie musisz już iść na policję, bo ktoś odwalił za Ciebie, jakby nie było, nieprzyjemną robotę i w związku z tym nagrodziłeś go pozytywną reputacją (jakby były jeszcze ujemne to pewnie byś mi je przyznał :whistling:) Fajnie, a zastanowiłeś się nad pewnymi faktami. Użytkownik ten zarejestrował się 28 czerwca 2011 roku, napisał jeden post (właśnie ten o którym mowa) to ja się pytam jak mógł zostać oszukany. Telepatycznie się zwąchali z oszustem? Bo przecież żaden z nich nie mógł napisać w dziale giełda. A może to właśnie jest ten gościu i próbuje Was jakoś uspokoić, trochę powodzi za nos, a za jakiś, gdy emocje opadną, już nikomu nie będzie się chciało latać za kilkanaście złotych.

Przyznaje ci całkowitą rację bo to jest nasz oszust!, który bezczelnie kpi z nas z żywe oczy teraz dopiero to zauważyłem gdyż Everlast90 próbował jeszcze raz wyłudzić ode mnie pieniądze tym razem za centrownicę. To są już ewidentne jaja! widać że koleś cwaniakuje i czuje się kompletnie bezkarnie, a my pienimy się tutaj bez celu, sytuacje powoli zaczyna być niezbyt kolorowa. Ja nie mam najmniejszego zamiaru mu popuścić!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie kpi, tylko żeruje na Waszej naiwności. Jak przeczytałem ten jego post to od razu wiedziałem co to za koleś, dlatego napisałem to ps trochę wyżej. Żeby zlikwidować wałki na giełdzie trzeba wyleczyć userów z patrzenia na świat przez różowe okulary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze po prostu ta sytuacja naprawdę mnie wkur...., pierwszy raz spotkałem się z oszustem na taką skalę, który bezczelnie działa dalej(który zresztą nabiera dalej przez forum) nic nie robiąc sobie z oszukanych osób!. Naprawdę szkoda słów jacy mogą być ludzie-zresztą czego się spodziewać jeżeli to podobno ćpun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko uważajcie, ten kawał sk**wiela mógł już się tam zarejestrować, żeby kombinować i zwodzić, także nie czytajcie postów ludzi o krótkim stażu. Tata mi opowiadał że kiedyś takich pałowali, szkoda że dziś tak nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tata mi opowiadał że kiedyś takich pałowali, szkoda że dziś tak nie robią.

Wielka szkoda takiego s######...a powinni spałować do nieprzytomności może by go coś to nauczyło, a tak czuje się kompletnie bezkarny dodatkowo na gg wyśmiał mnie(potem dodając do ignorowanych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do grona oszukanych przez tego pana.

 

Użytkownik na forum stritooo

 

dane do przelewu:

 

11114020040000310270274320

Piotr Wójcik Leszetyckiego 6/14 Radom 20-841

 

Kwota 20 zł. Niby mało, ale niesmak pozostaje.

 

Uznałem, że wszyscy użytkownicy różnych forów oszukani przez niego powinni działać wspólnie, dodałem więc link na wykopie:

 

http://www.wykop.pl/link/800701/oszukani-przez-kogiego-laczmy-sie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zamieszani w to mogą być ttomii88, Tormentor, lukasnr, bo logowali się z tego samego IP.

To bardzo ciekawe, bo sam też zostałem oszukany na te 50 zł za manetkę, a loguję się w 90% przypadków z tego samego IP z domu. Dopiero teraz zobaczyłem temat - nie sądziłem, że to się tak rozkręci, dopóki na sąsiednim forum emtb nie znalazłem wzmianki...

 

Wcześniej machnąłem ręką, bo wiem jak działa policja w takich sprawach. Sam jestem w trakcie jednej sprawy, gdzie odzyskałem pieniądze dzięki Programowi Ochrony Kupujących z Allegro, faceta niby złapali (ale to był przekręt na ponad 400k zł łącznie, parenaście/dziesiąt osób oszukanych), a nie słyszałem jakichś rewelacji w tej materii, prócz listu z policji o przeniesieniu wszystkich tych spraw do innej prokuratury. Słowem - czarno to widzę.

 

A wracając do naszego oszusta. Mi podał dane:

 

Piotr Nowomiejski

Dębowa 8/14

15-801

11114020040000310270274320

GG:34985036

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko wielką nadzieję, że sprawa zostanie doprowadzona do końca, kasa oddana a ten skur*ysyn poniesie odpowiednie konsekwencje!!! Sory za OT ale jak to przeczytałem to aż mną nosi: takich ludzi trzeba tępić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ciekawe, bo sam też zostałem oszukany na te 50 zł za manetkę, a loguję się w 90% przypadków z tego samego IP z domu. Dopiero teraz zobaczyłem temat - nie sądziłem, że to się tak rozkręci, dopóki na sąsiednim forum emtb nie znalazłem wzmianki...
Ciebie tez naciągnął za manetkę?, nich zgadnę oferował ci Shimano LX 9-kę za 40 zł. Nie no to są już jaja, suma sumarum kwota wyłudzenia na naszym forum przez oszusta już dawno przekroczyła 400 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to i ja dołączę się :/ F**k!!!!

zakup to przerzutka na przód xtr - 90zł

 

Rachunek odbiorcy 11 1140 2004 0000 3102 7027 4320

Nazwa/imię i nazwisko odbiorcy MARIUSZ KWIATKOWSKI

Adres odbiorcy (ulica) UL. MARIAŃSKA 4/2

Kod pocztowy, miejscowość odbiorcy 10-013 OLSZTYN

nr gadu 36642593

mail firstshot90@o2.pl

 

jako że coraz więcej ludzi się zgłasza z podobnym problemem można by temat podkleić w giełdzie i jakoś uporządkować/wyszczególnić wszystkie możliwe dane pacjenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten typ też chwile temu próbował mnie oszukać, jest w tej chwili na gg jego nr to 9995288. chciał mi sprzedać głośnik w rewelacyjnej cenie, ale podał zły kod pocztowy.

Dane jakie mi podał do przelewu to :

11114020040000310270274320

Piotr Wójcik Biernaca 6/14 40-362 Białystok

 

zaciekawiło mnie bardzo to że jak mi podał dane do przelewu i mu napisałem że kolega może to odebrać to się odrazu zaczął wykręcać.

Mam nadzieje że te informacje sie przydadzą pozdrawiam.

Vojtekp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaciekawiło mnie bardzo to że jak mi podał dane do przelewu i mu napisałem że kolega może to odebrać to się odrazu zaczął wykręcać.

Mam nadzieje że te informacje sie przydadzą pozdrawiam.

Vojtekp

Daj se spokój Kamil z takimi pierdołami i tak wszyscy wiedzą że to ty(oszust) zakładasz konta i wypowiadasz się kpiąc z nas w żywe oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co prawda nie zostałem przez tego typa oszukany, ale w chwili obecnej mam wakacje i dużo wolnego czasu. Swój samochód niestety rozbiłem, ale jak ktoś zapewni podwózkę to mogę zaoferować swoją silę fizyczną i kastet na tego drania. Jak się nas zbierze kilka osób to może mu się zrobić mokro w gaciach.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w sprawie

 

//Ekhm, groźby karalne (przynajmniej na forum publicznym) są niezbyt legalne. Idźcie się umawiać na PW ;) - Safian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO pierwsze nie jestem Kamil i z nikogo nie kpie, i nie wiem czemu mnie ktoś oskarża,[/color] że jetem tym oszustem bez dowodów, ten oszust dzisiaj zaoferował mi głośnik GDN 38-550-4AE za 110zł z przesyłką i jak chciałem żeby wystawił na alegro lub wysłał przesyłką pobraniową to mi napisał że nie da się, bo nie posiada konta na allegro i nie wysłyła pobraniowo, więc jak mi wysłał dane przelewu to coś mnie podkusiło żeby wkleić je do wujka google i znalazłem te to forum i postanowiłem tu napisać ale widze, że nie potrzebnie niepotrzebnie, bo zostałem odrazu od razu tu obrażany od tego oszusta co was oszukał i chciał mnie oszukać więdz więc kurka jak z was idioci i daliście sie oszukać to radcie radźcie se sobie sami ja jestem prawnikiem i chciałem pomuc pomóc ale jak nie chcecie pomocy to spadam.

 

Pozdrawiam oprócz tych dwóch co mnie obrazili,

Vojtekp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok. Tylko wyjaśnij, skoro:

...ja jestem prawnikiem...

To dlaczego chciałeś:

...pomuc...

Prawnik, nawet jeśli ma dysleksję, to korzysta ze wszelkich programów korygujących, ponieważ jeśli popełni jeden błąd ortograficzny, to jego reputacja wśród klientów może zmaleć.

 

"Kładę laskę na to czy masz dysleksję, dysortografię, dysgrafię czy jeszcze jakieś inne dysmózgowie. Staraj się, bo napierdzielanie ortami jak gnojem po polu, to zwykłe niedbalstwo!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...