Skocz do zawartości

[wakacje] jakie kraje/miejsca warto zwiedzić


hehe12

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 2 tygodnie wolnego. Wspólnie z 16letnim kuzynem planuję troche pojeździć. Jakie ciekawe miejsca można zwiedzić w ciągu tych 10 dni? Nie interesują mnie kościoły, pomniki, budynki itp. Wolimy przyrodę, górki, wodę, naturę :). Jazda rekreacyjna, jeździmy dla przyjemności, ale żeby mieć też czas dla siebie. Myślę że średnio 70-120km dziennie. Nocleg na dziko w namiocie. Interesuje mnie Polska jak i okoliczne kraje (no mieszkach koło Czech i tutaj mniej więcej sobie zaplanuję niektóre miejsca). Ale co np. w Slowacji jest ciekawego. Albo gdzie jeszcze pojechać. Gdzieś dalej poza graniczne kraje raczej nie damy rady pojechać, podróż troche rowerem, troche pociągiem, chodzi o to żeby wyrobić się w czasie ale też nie wydać majątku. No ale niekoniecznie musi być zagranica, w Polsce też jest fajnie :) Liczy się fajna zabawa. Trudno mi coś zaplanować bo na wakacje przez całe życie raczej nigdzie nie wyjeżdżałem. Jedynie zaliczyłem kilka wycieczek szkolnych. W jakie ciekawe miejsca można pojechać? Myślę że w pewnej częsci możemy poruszać się pociągami. Ale chcemy też pojeździć sporo rowerami. Ogólnie spędzić fajnie czas na rowerze, nad wodą, w górach itp skorzystać ze wszystkiego po drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norwegia....

Mieszkam tu drugi rok.

Jeśli coś naprawdę poważnego mnie nie zmusi - nigdy do Polski nie wrócę :)

Kraj gór i wody w jednym. Fiordy, jeziora, morze, góry, góry, góry.... Linia brzegowa bez końca.

Góry inne niż w Polsce.

Dla mnie raj na ziemi...

Jeśli chcesz to wyślij na pw maila, podam zdjęcia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Siedzę w Hiszpanii, kraj idealny do jeżdżenia, szczególnie gdy w Polsce aura już jest nieco kulawa.

Tu, gdzie przebywam docenic można inwestycje samorządów, które przygotowały trasy rowerowe nad morzem, w górach, wszystko połączone w spójny system.

Docenają to sportowcy bo w sezonie zimowym cała masa ekip z Europy przyjeżdża tu na treningi kondycyjne.

Rower można zabrać na bagażnik, można też skorzystać z tych, które są dostępne w wypożyczalniach. Tak czy siak miejsce do jeżdżenia jest bombowe

skoki_w_hiszpanii_09.jpg

to jeden z przykładów.

Postaram się wstawić jakiś filmik na youtube, to sami zobaczycie od czego psy zdychają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...