Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Zwróć uwagę, że wymieniony przeze mnie Romet ma obie przerzutki Alivio i nieco lepszy od Krossa amortyzator oraz napęd 3 x 9 i koła 27,5 ".

Gdybyś był niższy, to rozumiem, ale skoro za podobne pieniądze masz możliwość wyboru, to dlaczego chcesz mieć koła 26 " :icon_question:

Nie wiem jaki masz budżet, ale do 2 k można już kupić rower z taperowaną główką ramy, co w przypadku chęci modernizacji w przyszłości ułatwi wymianę amortyzatora na nowszy i lepszy model.

http://allegro.pl/20-rower-mtb-27-5-shockblaze-r5-white-44cm-wwa-i5964975141.html

http://allegro.pl/20-rower-mtb-27-5-shockblaze-r5-red-mat-44cm-wwa-i5964975164.html

http://allegro.pl/20-rower-mtb-27-5-shockblaze-r5-czarny-48cm-wwa-i5964975190.html

http://allegro.pl/20-rower-mtb-27-5-shockblaze-r5-bialy-48cm-wwa-i5964975237.html

Mniejsze ramy do ostrzejszej jazdy, a większe do spokojniejszej.

 

PS

Miało być o rozmiarze ramy, a zrobiło się : który rower wybrać.

Jeśli jesteś niezdecydowany, to załóż nowy temat.

Poza tym Twoje linki nie działają - sprawdzaj czy działają, żeby było wiadomo o co chodzi.

 

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuścić. Kolego spokojnie, to chyba jest zakup na kilka lat, a jak cie ktoś pogania to nie świadczy o niczym dobrym. Poza tym to piszesz, że to rower używany .... zadna okazja i jak już pisałem, rama niezbyt proporcjonalna dla ciebie, bo stosunkowo zbyt krótka do długości rury podsiodłowej, czy to 46 cm, czy 51 cm. Załóż swój temat.

Edytowane przez GTZaskar1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co robią tego typu ramy :) ? że nie idzie tego dopasować do siebie ? 

 

Bo gdybyś miał stosunkowo długie nogi, czyli budowe ciała bardziej kobiecą to by sie coś dobrało z tego Centuriona. Dla siebie szukaj ramy stosunkowo długiej lub przeciętnej, a nie krótkiej jak te. Czyli rura podsiodłowa krótka w stosunku do górnej horyzontalnie, żeby tułów miał się gdzie zmieścić, jednoczesnie sztycy nie brakło i z jajek nie wyszła jajecznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Panowie potrzebuję rady znających temat bo sam mam z tym problem. Mam okazję kupić ten rower: http://katalog.bikeworld.pl/2014/web/produkt/rowery/mtb_29er_hardtail/cube/37908/ltd_race_29/2 w rozmiarze 17" i nie wiem czy nie będzie za duży. Mam 170 cm i nogę 79 cm.

Dzięki za pomoc!

Bartek

Edytowane przez bb07bb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube LTD 29",juz ma troche dłuższą górną rurę(od amatorskich np Acid)ale jesli tułów jest długi to i tak ciągle moze być przykrótka do sportowej jazdy MTB, mnie co prawda taki układ pasuje (Reaction gtc 2014),z tego co wiem to często Cube nie pasowały osoba o długim tułowiu do jazdy o zacięciu sportowym,wcześniej miałem Acid 2014 i go nawet lubiłem jako rower rekreacyjne po bezdrożach :-).Myslę jednak że jest rzeczą dobrą że producenci budują rowery o rożnej geometrii wszak że nie wszyscy mamy taką samomą budowę ciała.Najlepszym sposobę jest jednak przymiarka do roweru i sprawdzić jak się na nim czujemy i do czego będzie nam służył.

Cześć,

Panowie potrzebuję rady znających temat bo sam mam z tym problem. Mam okazję kupić ten rower: http://katalog.bikeworld.pl/2014/web/produkt/rowery/mtb_29er_hardtail/cube/37908/ltd_race_29/2 w rozmiarze 17" i nie wiem czy nie będzie za duży. Mam 170 cm i nogę 79 cm.

 

Dzięki za pomoc!

Bartek

Edytowane przez roberttrebor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcę kupić Kross'a Pulso 1, mam 193 cm wzrostu i długość nogi ~94cm(mierzona po wewnętrznej stronie). Teoretycznie lepszy będzie rozmiar 54 cm czy 58 cm? Z góry dziękuję.

Zdecydowanie 54cm bym odrzucił,co prawda jeżdzę na innych rowerach niż kross(crossowe bulls,cube)i przy wzroście 185 rama 54(cube) wydaje mi sie trochę przymała,przy twoim 193 to może 58 cm być dla ciebie przymala ale jak już wspomnieli tutaj forumowicze najlepszym sposobę będzie przymierzenia się do roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda w tej materii,jedyny rower jaki kupiłem bez przymiarki to Cube Reaction GTC 29 2014(dobra cena była) jest niewiele ale za duży a sugerowałem sie moim starszym attention 26" rama 20(wszystko OK),w opisach podają ze jak rama 20 przy 26tkach to 29era odpowiednik jest 21" a jednak,zdecydowanie trzeba się przymierzyć:-)Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby zawsze to wiedziałem a jednak,czasem coś się przegapi,zasugeruje ceną etc,teraz już po paru korektach jest lepiej :-)

Nie patrz tylko i wyłącznie co mówią tabelki bo producent roweru nie wie jakie przyszły posiadacz będzie miał wymiary nóg tułowia, rąk itd. :)tabelki tylko poglądowe ogólnikowe ale także ważne wymiary.

Według mnie to kolega jest pomiędzy rozmiarami. Ja mam 180 cm wzrostu i dł. tułowia bardzo podobną, jak nie identyczną. Dla siebie brałbym 19' lub 21', ale raczej 21'. Przymiarki z dedykowanymi długościami mostków zostają.

Mam na mysli MTB:-)
Edytowane przez roberttrebor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, porada potrzebna.

Rower jest daleko więc próbuję wyeliminować ewidentnie nietrafione z rozmiarem propozycje.

Rower Kross Level A4, rozmiar M (19''), koła 26''.

Wzrost 176cm, noga 81cm.

 

Jak oceniacie ? Do tej pory myślałem, że w takiej sytuacji max. to 18'' ale... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...