Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem rozmiaru ramy, a zaraz kupię nowy rower ;)  Nie to żebym się z tym nie zgadzał, dzięki za pomoc :)

Co można tak sensownego znaleźć w przedziale około 4500 zł? Czy też będzie jakiś ciekawy FS, macie może coś do polecenia? Będę wdzięczny bo już się powoli gubię i chyba muszę wszystko przemyśleć :)

 

Edit. to już poszperam w tematach odnośnie szukania nowych rowerów i nie będę robił tutaj bałaganu :) dzięki za pomoc!

Edytowane przez Patryke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli już rozważamy tę małokiszkową ramę, to w tym przypadku powinieneś iść w 20". Mostek wygląda na nieco krótszy niż w Kellys'ie. Trochę dziwna jest też ta stosunkowo długa podsiodłowa - taki trochę trochę AM, trochę ścigant XC. Pójdziesz w mniejszą ramę, z krótszym mostkiem na plusie - będziesz się czuł jak na bułkowozie.

Patryk, ja wiem, że pewnie cena jest zachęcająca i opcja przekładki też wydaje się być rozsądna, ale ja bym sobie tę ramę odpuścił. Producenci już uśmiercili ten standard, i to dość skutecznie. Zostaw sobie tymczasowo Kellys'a do ciorania na wyścigach, a jeśli nadal chcesz uniwersalną kanapę (i na swoje tereny, i na góry), to poszukaj czegoś na większym kole.

Uśmiercili i troche szkoda ,mysle ze to zagrywka czysto marketingowa,sam mam 29era i to raczej moj flagowy rower ale czasem lubie sobie wziąć moj 26" i tak bardziej pobrykac po górkach i pagórkach a 26tka daje wiele frajdy,mam tez jakies przekonanie ze za jakiś czas nastąpi come back tego rozmiaru tak jak to sie dzieje z ramami chromo-molibden czy tez odbiegając od tematu z płytami vilinowymi :-),no ale show must go on i tu zgoda z kolegą adamos,za jakiś czas może brakować komponentów czy też zamiennników a jeśli jeszcze będą to dość niskich grup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam problem z doborem rozmiaru nowej ramy mam 183/4 cm wzrostu i noga 87cm nie wiem jaki rozmiar ramy wybrać. Aktualnie jeżdżę na accent peak 29 L z mostkiem 90mm i czuję że rama jest dla mnie za długa. Więc celować w 17,5' ? Rower będzie używany do ścigania się.

Edytowane przez siejak1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wzroście 184 cm Peak L byłby dobry ale na typ nordycki. 617 + 90 = 707 od tego odejmujemy około 15-20 mm i wyjdzie tyle co mam ja na 179/180 cm (typ nordycki), czyli około 690 mm. Co nie zmienia faktu, że te 707 to górny limit i nie powinno być "za długo". Też polece mostek 80 mm.

Edytowane przez GTZaskar1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam interesuje mnie rowerek centurion Backfire 400 specyfikacja tutaj :

http://www.bikekatalog.pl/2008/?ppg=show&baza=rowery&pid=976

Mam 182 wzrostu i chce dobrać idealną rame dla siebie. w ostattnim rowerze miałem 19 cali ale górna rura była dla mnie za krótka stary model ramy ale udało się już sprzedać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam interesuje mnie rowerek centurion Backfire 400 specyfikacja tutaj :

http://www.bikekatalog.pl/2008/?ppg=show&baza=rowery&pid=976

Mam 182 wzrostu i chce dobrać idealną rame dla siebie. w ostattnim rowerze miałem 19 cali ale górna rura była dla mnie za krótka stary model ramy ale udało się już sprzedać

Ja jezdzilem na fullu backfie lrs rozmiar "L" czyli 19" i mam 182cm i do wycieczek rama byla idealna na mostku 80mm. Zreszta mam go do sprzedania :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam interesuje mnie rowerek centurion Backfire 400 specyfikacja tutaj :

http://www.bikekatalog.pl/2008/?ppg=show&baza=rowery&pid=976

Mam 182 wzrostu i chce dobrać idealną rame dla siebie. w ostattnim rowerze miałem 19 cali ale górna rura była dla mnie za krótka stary model ramy ale udało się już sprzedać

Zmierz nogę po wewnętrznej a pozniej użyj przelicznika z tabel,tylko powinieneś dobrac odpowiednie tabele pod markę,np rowery Cube(sam uzywam) w swoich rowerach amatorskich tzn do Acid maja ramy krótsze(sylwetka bardziej wyprostowana czyli mniej sportowa),jesli nie bedziesz używał roweru do scigania(maraton etc) to jest ok ale jesli rower ma mieć przeznaczenie bardziej sportowe a twoja budowa jest typowo męska (długi tułów,krótsze nogi)to szukaj innej marki,tutaj koledzy cos zawsze zaproponują czy tez doradza.Tak uśredniając to przy twoim wzroście 19"(dla 29erow)to dla cienie max a w 27,5" to 18" choc to warunkuje producent jak oznacza swoje ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz krótkie nogi i długi tułów. Jeśli chodzi o długość ram, to obie 46 cm jak i 51 będą dobre. 46 cm z mostkiem nie mniejszym niż 10 cm, a 51 z mostkiem 9 - 10 cm. Ja bym brał 51 cm w tym przypadku (605 mm horyzontalnie) z mostkiem 9 cm, co da 695 mm horyzontalnie. Jeszcze jest kwestia długosci rąk, dlatego przelicz kalkulatorem, to jest 15 minut roboty. W sumie to ta rama taka średnio ci pasuje .....

Edytowane przez GTZaskar1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o firmie Romet jak np na ten rowerek 

http://allegro.pl/rower-romet-rambler-26-5-0-2015-warszawa-rama-19-i5835447930.html

 

Mam do wyboru jechać dzisiaj zobaczyć używanego centuriona tego poniżej albo coś nowego do 1800 zł 

http://olx.pl/oferta/centurion-rower-gorski-mtb-tarczowki-stan-bdb-CID767-IDcNWh7.html 

 

Edytowane przez ronitl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...