Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 176cm wzrostu i 83cm od ziemi do jajek w rozkroku 25cm.

Aktualnie moją uwagę przyciągnął Kands Maestro. Rozmiar 19' Będzie dla mnie pasował?

Mam rację, że ramy Lazaro Integral i Remiro Viper są dłuższe od tej z Kandsa Maestro? 

Jak już brać to Lazaro/Remiro 17" a Maestro 19"?

Edytowane przez HankMoody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 181 cm wzrostu, noga 84 cm. Chcę kupić taki rower http://www.radon-bikes.de/en/bikes/rennrad/training/r1/r1-50/ Pytanie czy 56, czy 58? Nie mam go jak przymierzyć, bo sklep daleko :P. Jedyne co mogę to spróbować przymierzać rowery innych marek. 

Bardziej bym się nastawiał jednak na te 56. Ktoś coś doradzi?

Edytowane przez allocBiker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tez mam dylemat-miałem okazję być na urlopie w Świnoujściu w sklepie gdzie mają tego Bullsa.pan zapytał o wzrost spojrzał na mnie i rzekł ze 46 będzie dobry.chciałem się do niego przymierzyć,ale jak usłyszał ze nie mam zamiaru kupić od ręki,powiedział żebym mierzył tam gdzie będę kupował.a do sklepów mam ponad 300km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mam 181 cm wzrostu, noga 84 cm. Chcę kupić taki rower http://www.radon-bikes.de/en/bikes/rennrad/training/r1/r1-50/ Pytanie czy 56, czy 58? Nie mam go jak przymierzyć, bo sklep daleko :P. Jedyne co mogę to spróbować przymierzać rowery innych marek. 

Bardziej bym się nastawiał jednak na te 56. Ktoś coś doradzi?

 

Też uważam,że jednak 56.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czy Specialized Allez w rozmiarze 56 będzie odpowiedni dla człeka o wzroście 185 i długości nogi 90? Wszystkie kalkulatory podają, że górna rurka (dla mnie) powinna mieć 570-575, ale zawsze mogę wrzucić te 10 mm dłuższy mostek i chyba nic strasznego się nie stanie :) Dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że fabryczny  mostek jest krótki, więc będziesz musiał go wydłużyć bardziej niż o 10 mm, do jakichś 120/130 mm przy tej długości ramy.

Czy się nic nie stanie, nie będziesz tak wyważony w rowerze jak przewidywał to jego projektant ... ponieważ główka ramy nie jest zbyt wysoka, będziesz miał dosyć nisko opuszczone ramiona/głowę ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem zainteresowany rowerem, dokładnie to tym modelem https://www.canyon.com/pl/mtb/nerve/nerve-al-9-0.html, mam 176cm i ważę 75kg, nie mam teraz za bardzo jak zmierzyć nogi i całej reszty, ale czy rozmiar M będzie dla mnie dobry? Można to mniej więcej określić po samym wzroście? Ktoś się orientuje w tej rozmiarówce Canyona? Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez Wooyek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@ Wooyek84

 

Można to mniej więcej określić po samym wzroście?

 

Mniej więcej można,ale polecam Ci kalkulator rozmiarów na stronie Canyon'a właśnie,tylko żeby z niego skorzystać musisz się najpierw zmierzyć.

 

Szczególnie długość nóg ma znaczenie,bo w przypadku np. nietypowej budowy ( nogi długie lub krótkie ) może się okazać,że wybrany tylko pod wzrost rower będzie w niewłaściwym dla nas rozmiarze.

 

Na tzw. oko M powinien być dobry jeżeli chodzi o przekrok,bo ma nisko opadającą górną rurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę z innej beczki.

Umie ktoś odpowiedzieć, dlaczego TREK proponuje w swojej rozmiarówce dla geometrii G2 rowery znacznie dłuższe niż inni producenci, dłuższe też od tych które są tu na forum polecane. Patrząc z punktu widzenia rozciągniecia jeźdźca na rowerze.

Przykład dla modelu Superfly, X Caliber:

Wzrost 178-188  zalecany rozmiar 19,5" o długości efektywnej ramy 639mm, z fabrycznym mostkiem bodaj 90mm.

 

Pomijam tu nieco inną geometrię bo chodzi mi głownie o rozciągniecie rowerzysty na rowerze, czyli de facto (po chamsku) odległość siodełka od kierownicy. Różnica w przypadku Treka a innymi producentami jest ok 4-5cm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Wooyek84

 

Mniej więcej można,ale polecam Ci kalkulator rozmiarów na stronie Canyon'a właśnie,tylko żeby z niego skorzystać musisz się najpierw zmierzyć.

 

Szczególnie długość nóg ma znaczenie,bo w przypadku np. nietypowej budowy ( nogi długie lub krótkie ) może się okazać,że wybrany tylko pod wzrost rower będzie w niewłaściwym dla nas rozmiarze.

 

Na tzw. oko M powinien być dobry jeżeli chodzi o przekrok,bo ma nisko opadającą górną rurę.

Spoko, wrócę do domu to się pomierze z każdej strony, ale budowę ciała mam normalną, wszystko jest proporcjonalne, więc myślę że M' ka będzie oki, dzięki.

Edytowane przez Wooyek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dylemat odnośnie doboru ramy. Mój wzrost to 173, a długość nogi do klejnotów to 75-76 cm (w zależności od miarki, więc zakładam średnią 75,5). Z wszelkich wyliczeń dla roweru crossowego wychodzi rozmiar 47,5 (czyli rozmiarówka 18,5). Napaliłem się na Gianta Roam 1, ale patrząc na geometrię i podany przekrok ( http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/roam.0.disc/18845/76315/#geometry ), to niestety się nie mieszczę. Mało tego, nawet rozmiar 43 jest dla za duży. Zresztą podobnie jest z innymi markami, które podają dokładną geometrię rowerów.

I tutaj moje pytanko:

1) Czy ja to wszytko dobrze rozumuję dobierając ramę pod siebie? Bo jeśli tak, to raczej z rowerów crossowych nic dla siebie nie znajdę. Zakładając, że między klejnotami a górną rurą mam mieć ok 5cm luzu, to tylko z Meridy mogę dostać rower w rozmiarze 41 ( http://www.rowerymerida.pl/produkt897/crossway-100-rower-merida.html ).

2) Skoro moje rozumowanie jest poprawne, to dlaczego producenci nie podają przekroku, tylko wielkość ramy, skoro ona ma się nijak do rzeczywistości.

 

Wiem, że najlepszym sposobem jest przymiarka roweru, ale niestety zacząłem się interesować zakupem roweru dopiero w lipcu, a to już po sklepach jest po sezonie i w 2 sklepach, które odwiedziłem nie było moich rozmiarówek. W jednym sklepie gość pozwolił mi przymierzyć 29er i crossa, ale jak mu powiedziałem, że rama lekko masuje moje jajka, to on stwierdził, że to w niczym nie przeszkadza, ważne, żeby nie były dociśnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Temat długi jak rzeka ale muszę się poradzić. Przyszła pora na kolejny rower, jednak tym razem chciałbym optymalnie dobrać rozmiar ramy. Dodam,że wcześniej nie zawsze mi się udawało.

Patrząc na przeliczniki i wszelkie porady wychodzi na to,że przy moim wzroście (188) oraz długości nóg (89) optymalny rozmiar dla mnie to 19,9" czyli 20"

Jednak Kross B8 29er, któego chcę kupić oferuje 19 i 21"

I teraz tak 19 (48cm) jest dla mnie akurat ale nie wiem czy nie za mała, żeby optymalnie na nim siedzieć sztycę muszę mieć wysuniętą na maxa, co prawda mierzyłem na sucho ale takie odniosłem pierwsze wrażnienie.

Teraz w drodze jest 21" ( 53cm).

No i pytanie :-)

Iść w 19, która w moim odczuciu jest na styk czy brać większy rower.

Może ktoś coś doradzić??

pozdr.

R/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


 


Mam pytanie odnośnie rozmiaru ramy w/w modelu.


W zeszłym roku śmigałem na Unibike Fusion 29er rama 19", teraz postanowiłem przesiąść się na cross'a.


Mój wzrost 181cm, długość nogi od wewnątrz 81,5cm.


Sprzedawca powiedział mi, że jestem na pograniczu 19/21" - przymierzyłem się - w 21" przednie koło podniosłem jedynie na 5cm dlatego zdecydowałem się na 19... Ale zaczynam mieć wątpliwości czy dobrze zrobiłem.


Ogólnie pozycja wydaje się OK, siodełko mam wysunięte w taki sposób, że do ogranicznika brakuje jeszcze 5cm.


Jednak gryzie mnie to, czy nie powinienem zastanowić się nad wymianą na 21... Czy jazda była by bardziej komfortowa? Co dałabymi taka zmiana?


p.s. Fusion to był rower MTB, być może dla crossa powinienem zdecydować się na większą...


Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Unibike nie podaje geometrii roweru Fusion, w dodatku ty nie podajesz na jakiego crossa się przesiadłeś ... więc jakiej oczekujesz odpowiedzi ?


Witam

Temat długi jak rzeka ale muszę się poradzić. Przyszła pora na kolejny rower, jednak tym razem chciałbym optymalnie dobrać rozmiar ramy. Dodam,że wcześniej nie zawsze mi się udawało.

Patrząc na przeliczniki i wszelkie porady wychodzi na to,że przy moim wzroście (188) oraz długości nóg (89) optymalny rozmiar dla mnie to 19,9" czyli 20"

Jednak Kross B8 29er, któego chcę kupić oferuje 19 i 21"

I teraz tak 19 (48cm) jest dla mnie akurat ale nie wiem czy nie za mała, żeby optymalnie na nim siedzieć sztycę muszę mieć wysuniętą na maxa, co prawda mierzyłem na sucho ale takie odniosłem pierwsze wrażnienie.

Teraz w drodze jest 21" ( 53cm).

No i pytanie :-)

Iść w 19, która w moim odczuciu jest na styk czy brać większy rower.

Może ktoś coś doradzić??

pozdr.

R/

Obawiam się, że tylko sam sobie możesz pomóc, i to po przymiarce do obydwu rozmiarów.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trudno wytłumaczyć, w sklepie obydwie mogą się wydawać optymalne, jednak biker z pewnym doświadczeniem powinien zauważyć różnice i wybrać tą na której pozycja wydaje się bardziej optymalna (na mniejszej będziesz  miał nieco niżej ramiona i głowę), osobiście przy takim wzroście brał bym raczej większą.

Inn sprawa to sztyca, przy tym wzroście faktycznie musi być mocno wysunięta, no i robi się problem, przy ramie Kross można obawiać się pęknięcia podsiodłówki i problemów z gwarancją.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mniejszej ramiona i głowa będą niżej? Wydawało mi się, że na mniejszej ramię czyli krótszej rurze górnej pozycja będzie bardziej wyprostowana a tym samym ramiona i głowa wyżej?

Ad. 1. Dla świętego spokoju przejechałem się jeszcze raz na 21" - odstęp między górną rurą a kroczem = 0

Przednie koło podniosłem na max 5cm... Więc chyba należy zostać przy 19 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...