Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o ramę 26 cali ;-) mam okazję kupić używana ale w rozmiarze M stąd moje pytanie. Kilka lat temu kupiłem rower a sprzedawca wcisnal mi rozmiar 21.5 i jest zdecydowanie za duża ;-)

26" to jednak L będzie optymalna ... ale pewnie są tacy jeźdźcy po asfalcie, że i na M byli by zadowoleni ...

Witam, czy przy 180 cm i 86 cm długości nogi, dla http://www.romet.pl/Rower,RAMBLER_Rline_20,10,485,615,13757,2014.html rozmiar 20 będzie odpowiedni?

 

Według mnie tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Prosze o dobór ramy.

Wzrost 174 cm

Długośc nogi 78cm

Waga 75 kg

Rower: http://www.scott.pl/produkt/184/621/rower-sportster-10/

 

Wybór między M i L

Byłem w sklepie i przymierzałem się do obu.

W rozkroku nad rama przy M mam ok. 2cm luzu przy L 0 luzu

 

Z góry dzieki za pomoc

przepraszam podbijam temat bo to bardzo pilne dla mnie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o pomoc jaki rozmiar ramy dla Rose pro sl(szosa).

190cm/84kg

Długość nogi 91 cm

Kalkulator podaje rozmiar 61, ale jak podam dł. Nogi to już przechodzi na rozmiar 59. W którą stronę lepiej wybrać? Nie mam jak przymierzyć roweru. Posłuży głównie na treningi i wyścigi w triathlonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się upewnić, bo chciałem kupić ramę accent nordcap, do turystyki, mam 180 wzrostu, 87 długość nogi do pachwiny, będzie amortyzator o skoku 63 mm, i teraz pytanie, bo na długość, to rozmiar 22" byłby OK, (580 mm) ale obawiam się braku przekroku, natomiast 20" (569 TT) też może być OK, aczkolwiek chciałem się zapytać o ten przekrok 22" ramy, bo przy ostatniej ramie 22" przekroku nie było w zasadzie wcale, ale ona też miała wysoko suport. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie chcę siedzieć na rowerze idealnie wyprostowanym, wolę się lekko położyć. A ręce raczej normalnie, jak stoję z rękami wzdłuż tułowia to sięgają gdzieś do połowy uda.

 

Czyli rama 19" i koła 28 raczej nie powinny stanowić dla mnie problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o pomoc w dobraniu ramy do roweru górskiego, koła 29' , dł nogi od pachwiny do stopy to 97cm, mam 2m wysokości

 

według jednej zasady z neta ''W przypadku roweru górskiego z kołami 29 cali pomnóż przez 0,238 by otrzymać wynik w calach lub przez 0,6 by otrzymać wynik w centymetrach.'' wychodzi 23.086' 

Nie wiem czy brać rame 21' czy 23'

Wcześniej miałem gianta revel 3 disc 2012 i miałem rame 21' i po pewnym czasie miałem problem ze zgietymi  rękoma i nogami

Teraz przymierzam się do CUBE ANALOG 29 GREY´N´BLACK´N´GREEN 2015 i mam 2 ramy do wyboru- 21' i 23 

co radzicie Panowie i Panie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.czy mógłby ktoś mi podpowiedzieć jak prawidłowo zmierzyć długość nogi?tzn.chodzi o pojęcie długość nogi od krocza do podłoża.gdzie ma się kończyć to krocze-na genitaliach-aż dotknę poziomicą i od tąd mierzyć,czy poziomicę podnieść wyżej-do oporu?w obu przypadkach pomiar różni się o ładnych kilka centymetrów.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stajesz w lekkim rozkroku (stopy około 25cm od siebie) i poziomnicą dociskasz do końca, tak jakbyś usiadł okrakiem na ramie, ale nie ma nic boleć. Po prostu dociśnij ją z czuciem i zmierz wysokość od podłogi do górnej krawędzi poziomnicy.

Edytowane przez Eazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...