Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Czy rower przełajowy o ramie górnej 53 i podsiodłowej 56 nie będzie za duży?
Na Twój wzrost szukaj roweru przełajowego z górną rurą 50 cm, max 51 cm ale po przymiarce. masz geometrię tej ramy bo coś mi się wydaje że ktoś strzelił jakiegoś babola z tym wymiarem podsiodłówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

186 cm wzrostu i mały przekrok - 84 cm. Lazaro Integral V3. Ze wzrostu wychodzi 21 cali, z geometrii raczej 19, z tego artykułu (http://roweroweporady.pl/jak-dobrac-rozmiar-ramy-rowerowej/) 21. Sam skłaniam się raczej ku ramie 21 cali, ale nie ma możliwości zmierzenia, a Lazaro ponoć ma długie ramy. Przekrok sugeruje 19, sam nie wiem na co się zdecydowac... Pomożecie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czemu w ofercie napisane jest, że predyspozycja wzrostowa od 170cm?
Jeden rozmiar ramy na przedział wzrostu 170-189 cm <_< To kpiny, ten gościu nic się nie zna a w dodatku specyfikacje podał tak skąpą. Rama będzie za długa i wysoka jak pisąłem wcześniej mam przełaja focusa z górną rura 55 cm i podsiodłówką 56 cm (wzrost 180 cm, noga 85 cm)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Dorzucę od siebie kolejny kamyczek do tego tematu. Przymierzam się do zmiany wysłużonego "makrokesza" na coś porządniejszego - najpewniej Unibike CrossFire Disc GTS.

Mam ok. 178cm wzrostu, odległość od stóp do krocza to ok. 76cm (zmierzone z pomocą książki między nogami), ważę ok. 78 kg.

Przymierzałem już rower w jednym sklepie z ramą w rozmiarach 17" i 19". Na ramie 19" czułem się lekko naciągnięty w łopatkach, 17" była wygodniejsza. Czy 17" będzie w takim razie odpowiednim dla mnie rozmiarem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam ok. 178cm wzrostu, odległość od stóp do krocza to ok. 76cm (zmierzone z pomocą książki między nogami), ważę ok. 78 kg.
 Na twój wzrost celowałbym raczej w 19". Ten unibike ma mostek regulowany więc można trochę podnieść kierownicę do góry. Ja ze wzrostem 180 cm jeżdżę na crossie w rozmiarze 21", ale wybierz rozmiar ramy na której Ci sie lepiej jeździ dlatego ważna jest próbna jazda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

byłam dziś w decathlonie przymierzyć szosę rozmiar 51 wydawała mi się mała trochę,więc z tej samej firmy przymierzyłam inny rozmiar 54 i wydawał mi się ok. Jestem na granicy obu rozmiarów. Proszę doradźcie mi co robić. Na innym forum twierdzą,że 54 jest stanowczo za duży ale przecież są regulacje siodła,w razie wielkiego odchylenia rozmiarów można zmienić mostek.. Dokladnie chodzio ten model http://www.decathlon.pl/rower-szosowy-btwin-triban-500-id_8306944.html 

proszę o radę mój wzrost 165 długość nogi 74 ale tej nogi dokladnie pewna nie jestem

Edytowane przez niebieska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na innym forum twierdzą,że 54 jest stanowczo za duży ale przecież są regulacje siodła,w razie wielkiego odchylenia rozmiarów można zmienić mostek.
Siodłem się nie reguluje długości ramy ale ustawia się odległość nóg do pedałów. Za krótki mostek może spowodować że rower będzie bardziej "nerwowy". Ja wolałbym mieć rozmiar mniejszy niż większy w rowerze szosowym ale jak ci się dobrze jeździło na rozmiarze 54 to w czym problem :icon_question: Najważniejsze aby dobrze się czuć na rowerze. Jak nie masz pewności to wymierz sie jeszcze w tym kalkulatorze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wzrost - 187cm

Długość nogi (do siurka) - 85cm

 

Pytanie - rower mtb 27.5 z ramą 19 (80cm wysokość) będzie pasował czy lepiej poszukać coś większego?

Zaznaczam, że nie mam jak się przymierzyć..

I jak rama większa to jest opcja 21, ale wydaję mi się, że będzie zdecydowanie za duża jak to mtb?

Jak sądzicie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas na zmianę mojego wysłużonego roweru. Wybór padł na Kross Evado 5.0 2015.

Niestety nie mogę się zdecydować jaką wybrać ramę: 19" czy 21" (u Krossa odpowiednio M i L).

 

Wzrost 180cm, długość nogi 83cm.

 

Posiadam obecnie starą Meridę Cross 5300 z rozmiarem ramy 20,5". Jeździ mi się na nim bardzo dobrze.

Jestem według tabelki Krossa na granicy 19" i 21". Co wybrać?

Edytowane przez Wichur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...