Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

A posiada może ktoś wymiary tego Lazaro Integral V3 z 2015? Napisałem do sprzedawcy ale niestety nie odpowiada. A może ktoś już kiedyś dostał takowe?

 

Dobra znalazłem wcześniej przegapiłem. Teraz google pomogło. Tu na forum było http://www.forumrowerowe.org/topic/90215-rama-jak-dobrac-rozmiar-ramy/?p=1644654

Edytowane przez Robert17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

 

Pomóżcie mi wybrać.

Mam 176 cm wzrostu. od podłogi do krocza 82,5 cm. Wg wyliczeń pod rower górski/mtb wychodzi mi 18,51 cala.

Przymierzałem się dziś w sklepie do Unibike Evolution na kołach 27,5 i ramie 19" i nie wiem czy się na niego decydować. Proszę o pomoc bardzo, bo już jutro chciałbym go kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam z racji większej wiedzy.

Niestety nie mieli 17" żebym mógł porównać. Macie większe doświadczenie w tych sprawach niż ja.

Gdy się przymierzałem do 19", stanąłem na podłożu i rama między nogami dotykała mi krocza. Nie jakoś specjalnie mocno/silno/bardzo, ale po prostu czułem że już dotyka spodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siodełko będziesz musiał wyciągnąć na taką samą wysokość jaka była w 19".

Kierownicę będziesz miał jakieś 2-3 cm bliżej , ale z kolei większe wysunięcie siodła przesunie je relatywnie do tyłu.

A klejnoty trza chronić :):)

Czyli zalecasz 17"? Pod warunkiem że da się na tyle wyciągnąć siodło, żeby złapać tą komfortową pozycję, no i żeby wychodził dobry kąt w kolanach.

Serio, im więcej czytam, tym mniej wiem. Masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 

Na dniach kupuje Lazaro integral V2. Nie mogę się zdecydować, który rozmiar wybrać. Mam 175 cz wzrostu i 81 cm do krocza, z butami będzie jakiś 1 cm więcej.

 

Wybierając ramę 19 miałbym jakiś tam luz, tylko czy rama nie byłaby za długa? Pozycja zbyt mocno pochylona?

 

Przy ramie 17 luz byłby na pewno bardziej komfortowy, tylko czy rama nie byłaby za mała na mnie, sztyca za krótka?

 

Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Lazaro 17' i na 175 cm jest super :)

 

 

Lazaro integral V3 2015 - rama 17 cali - moj wzrost 175 cm - dł. nogi 79 cm - rama idealna - 19-ka była by za duża :) Powodzenia w kupowaniu i polecam szczerze LAZARO :)

 

Czy rower w rozmiarze 17" ma faktycznie takie wymiary jak podaje sprzedawca z allegro? Chodzi mi głównie o wysokość ramy mierząc pionowo przez oś suportu.

 

9495635600_1428385739_thumb.jpg

 

Nie brakuje Wam długości sztycy? Możecie wstawić jakieś foto swojego roweru?

 

Ja mam 172cm wzrostu i nogę 78cm. Zastanawiam się między 17 i 19 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...